Třebíč - Souboj 13. kola, ve kterém lídr tabulky zajížděl na led posledního celku, měl být pro Lvy jasnou záležitostí. Ale do utkání lépe vstoupila právě domácí Třebíč, jenž ve čtvrté minutě potrestala nedisciplinovanost Hampla a ujala se vedení. V závěru druhé dvacetiminutovky udeřili svěřenci Kamila Pokorného podruhé a s Ústím nad Labem to začalo vypadat špatně. Naštěstí během třetího dějství snížil ve 46. minutě Robin Kovář a o necelých osm minut později vyrovnal Lukáš Handlovský, jenž si vynutil prodloužení. V nastaveném čase rozhodl trefou o vítězství Třebíče ústecký odchovanec Vladimír Brož.
so 15. 10. 2011, Zimní stadion města Třebíče - MANN + HUMMEL ARENA
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2pp 1:0, 1:0, 0:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 4. Rangl (Dolníček), 40. Kaut (Burian), 64. Brož (Burian) - 46. Kovář (Alinč, Hampl), 54. Handlovský (Roubík). Rozhodčí: Würtherle - Čížek, Lučan. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 1 540. Střely na branku: 29:49. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Sobotka, Valenta, Vl. Brož, Dietz, Kadela, Sláma - Finsterle, Dolníček, Laš - R. Heřman, Ostřížek, Burian - Kaut, Stejskal, M. Čech - Vondráček, Dočekal, Přibyl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - L. Poživil, Dominik Boháč, Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, Gureň - Rod, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Handlovský - Třetina, Pajič, Daniel Boháč - Sklenička, Nahodil, Hampl - R. Kovář.

První vážnější akci utkání měli na svědomí hráči Ústí nad Labem, konkrétně nebezpečně pálil Jan Klobouček a dorážel Martin Šagát.

První branka padla ve čtvrté minutě, kdy domácí hráči bleskově využili přesilovou hru. Po přihrávce Davida Dolníčka se od modré prosadil David Rangl, který příklepem propálil Pavla Francouze v hostující brance - 1:0.

Na druhé straně zahodil obrovskou šanci Zbyněk Hampl, který dorážel střelu Lukáše Handlovského těsně nad. Třebíč měla v tomto okamžiku obrovské štěstí. O necelé dvě minuty později se záhadně kotouč odrazil k Janu Alinčovi, který byl sám zaskočený a nechal vyniknout domácího Šimona Hrubce.

Další branka visela na vlásku, o čemž svědčila i 16. minuta, kdy od modré tvrdě vypálil Miloslav Gureň, jehož pokus propadl domácímu brankáři za jeho záda, požár uhasil až Roman Kadela, který odpálil kotouč z domácího brankoviště do bezpečí.

V poslední minutě se do dvou šancí dostali i domácí hráči. Nejprve uháněl sám na Francouze Marek Laš, ale jeho zakončení bekhendem nebylo příliš důrazné. Několik vteřin před koncem se do přečíslení dostal Vilém Burian a Radim Heřman, ale druhý jmenovaný na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl.

První větší šanci druhého dějství zahodil Radim Heřman, který tvrdě napálil pouze Francouze. Na druhé straně hrozil Daniel Boháč, ale Hrubec ho vychytal. Chvíli po polovině utkání vypálil nebezpečně Milan Přibyl, který si o chvíli předtím povodil hostující obránce, ale jeho střelu Francouz vykopl.

Ve velké šanci se ocitl hostující Pazourek, ale Hrubec vytáhl zákrok večera a udržel čisté konto.

V závěru se vteřinu před koncem prosadil Tomáš Kaut, který protlačil kotouč za brankovou čáru pomocí odrazu o Francouzova záda - 2:0. Dlouho se o brance debatovalo, ale rozhodčí ji nakonec uznal.

Ústí nad Labem vlétlo do závěrečného dějství ve velkém stylu. První velkou šanci Šimon Hrubec zlikvidoval, když vychytal Jana Alinče. Na druhé straně se řítili dva hráči Třebíče na jednoho obránce, ale pokus Radima Heřmana byl zblokovaný.

Branku hostujícího celku se podařilo vstřelil až ve 46. minutě, kdy protlačil kotouč za brankovou čáru Robin Kovář a snížil na 2:1.

Na druhé straně mohl vedení navýšit Tomáš Vondráček, ale na dobře chytajícího Francouze nevyzrál.

Srovnáno bylo v 54. minutě, kdy se po zajímavém odrazu kotouče prosadil do prázdné branky Lukáš Handlovský, který srovnal stav utkání na 2:2.

Rozhodnout mohl v závěru Zbyněk Sklenička, ale jeho pokus domácí brankář vychytal.

O osudu utkání muselo rozhodnout prodloužení, kde nejrpve zahodil šanci Robin Kovář. Poté se však naplnila otřepaná fráze "nedáš–dostaneš" a o osudu utkání rozhodl Vladimír Brož, který vstřelil krásnou branku po krásné přihrávce od Viléma Buriana - 3:2.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): "Moc dobře jsme věděli, kdo k nám jede. Ústí nad Labem je mužstvo, které je v této soutěži jako Real Madrid. Chtěli jsme bojovat a navázat na poslední dva výkony. V Chomutově jsme si vyzkoušeli, že pokud máme trochu štěstí a pokud za tím jdeme, jsme schopní něco uhrát. Sobotní vedení 2:0 po dvou třetinách bylo hezké, ale věděli jsme, že není konec a samozřejmě se to ukázalo. Soupeř zatlačil, stáhl to na tři lajny, byl víc v tempu a bylo to složité. Po závěrečné siréně jsme byli rádi za bod. To, že jsme si vystřelili druhý, je pro nás strašně dobře a já jsem to klukům přál za to, jak dřeli a nahrazovali soupeřovu kvalitu bojovností a nasazením. Fantastickým způsobem nás podržel brankář Hrubec. Toto je cesta, jak z toho ven. Hlavně nesmí přijít žádné uspokojení."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas se nám příliš nepovedl, hlavně první dvě třetiny. Ve třetí části jsme to stáhli na tři útoky, vytvořili si tlak, který jsme korunovali dvěma góly. Domácí hráli výborně, bruslili, měli pohyb. Jsem na tisíc procent přesvědčený, že druhý gól jsme dostali dvě vteřiny po konci druhé třetiny. Něco takového jsem ještě neviděl. Není to výmluva a rozhodně tím nijak nechci snižovat výkon domácích."