Ústí nad Labem - K utkání 18. kola druhé nejvyšší české hokejové soutěže odjeli Lvi až do dalekého Šumperka. Ve čtvrté minutě se domácí ujali vedení, ale ještě do přestávky zkorigovali žlutomodří skóre a stav byl 3:2 z pohledu Ústí nad Labem. Během zbylých čtyřiceti minut se hokejisté z krajské metropole prosadili ještě čtyřikrát a z ledu Draků zaslouženě odváží tři body. Ve střetnutí se blýskl třemi asistencemi Robin Kovář.
so 29. 10. 2011, Zimní stadión Šumperk
DRACI PARS ŠUMPERK
3:7 2:3, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Meluzín (Plášek), 12. Ondráček (Mičulka, Skoumal), 44. Holík (Meluzín, Plášek) - 9. Sedlák (Vobořil), 17. Třetina (Pajič, Pazourek), 20. Rod (Vobořil, Daniel Boháč), 31. Pavlík (Kovář, Hampl), 32. Daniel Boháč (Roubík, Rod), 39. Alinč (Kovář, Gureň), 49. Nahodil (Alinč). Rozhodčí: Wagner - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1 760. Střely na branku: 35:49. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6, 3:6, 3:7.

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (31. Boška) - Pastor, Křetínský, Holík, R. Ondráček, T. Drtil, Novotný, T. Sedlák, J. Tesařík - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Matějka, A. Červenka, L. Vrána, Vrdlovec, K. Plášek, Mičulka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - A. Sedlák, Vobořil, Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, Gureň, Dominik Boháč - R. Kovář, Alinč, Hampl - Třetina, Pajič, Pazourek - Rod, Nahodil, Handlovský - Daniel Boháč, Roubík.

Po vítězství Draků v Kadani a bodu z domácího zápasu s Chomutovem si brousili šumperští hokejisté zoubky na Ústecké Lvy, zvláště pak před rekordní návštěvou sezóny. Hosté naopak chtěli po domácí ztrátě bodu s Chomutovem naplno na ledě nováčka ze Šumperka bodovat, což se jim nakonec podařilo.

Jenže ústecký úspěch v Šumperku se nerodil vůbec lehce. Naopak. Domácí svým pohybem a aktivitem Lvy jednoznačně zaskočili, těm také chvíli trvalo, než si uvědomili, že zadarmo body na severu Moravy nedostanou. Pomohla jim k tomu i rychlá branka Draků, když Šumperk skóroval v čase 3:18 zásluhou Meluzína. Dvojnásobný mistr světa doklepával za bezmocného Francouze Pláškovu střelu. Draci vstřelili svůj vůbec nejrychlejší gól letošní sezóny, což je patřičně nabudilo. Z aktivity domácích vyplynul i Vobořilův faul a Šumperk po celé dvě minuty prakticky nedovolil hostům vykouknout ven z pásma. Střely Křetínské a Sedláka však Francouz, který ovšem v první třetině nebyl moc jistý, pochytal. V sedmé minutě měl na holi další šumperský gól Matějka, který se prosmýkl až do zakončení, v něm jej ale Francouz se štěstím vychytal. Domácí tlak však trval, jenže když neuspěl v šanci ani mladík Skoumal, udeřilo z nenápadné šance na druhé straně. Vobořil přiklepl za modrou Sedlákovi, ten ihned napřáhl a jeho bomba nečekaně zapadla za tyč Štůralovy branky.

Odpor Draků však nepolevil a velmi atraktivní a ofenzivně hraná třetina neměla konce. Vránovu střelu ještě Francouz opět nejistě vykryl betonem, následně domácí způsobili před ústeckou brankou pořádnou vřavu. Z ní vytěžil šanci Mičulka, ale když neuspěl on, tak z dorážky se již sjíždějící Radislav Ondráček trefil přesně. A favorit duelu byl znovu pod drtivým tlakem. Domácí hnáni nadšeným publikem trápili hokejisty z města na Labi, jenže opět sami inkasovali. Mičulkovo vyloučení ještě hostům vyrovnání nepřineslo, chvíli po skončení trestu se však prosadil po šťastném odrazu kotouče Miroslav Třetina. Vrátit domácím náskok mohli Hulva s Bruncem, jenže ani jeden ve svých tutovkách nedokázali dostat kotouč za Francouze, a tak znovu udeřili Lvi. Krásnou souhrou lídr tabulky ztrestal šumperskou chybu v defenzívě, po ose Kovář - Vobořil zakončoval prakticky do prázdné klece výborně postavený Rod. Skoro se sirénou ještě přišel zoufalý pokus domácích ze středního pásma, Francouz si puk k údivu všech srazil pod sebe, tam ale na hranici brankoviště kotouč zůstal uveleben mezi bruslemi a na stavu se tak nic neměnilo.

Jestliže v první třetině chvílemi Lvi nevěděli, kde jim hlava stojí, v té druhé pak Draci prakticky celou dobu odráželi nápory soupeře a jen zřídka kdy se vydávali na ofenzivní výlety. V úvodu ještě domácí měli šanci srovnat a zase dát utkání nový náboj, ale Tesaříkovu bombu Plášek tečoval a Francouz bombu vyrazil těsně mimo. Až ve 27. minutě zavelel ke steči Alinč a následně ústecký Sedlák dokonce trefil tyč. Klobouček pak také ještě na Štůralu nevyzrál, pak navíc šumperský strážce svatyně nádherným rozštěpem vychytal Gureně. Šumperk největší tlak přestál, naopak mohl sám skórovat. Plášek na Francouze nevyzrál a tak přišel klíčový direkt utkání. Nejprve v čase 30:53 šťastně prostřelil Štůralu Filip Pavlík, třináct vteřin poté z rychlého přechodu do útoku uklidnil hosty Dan Boháč. Ústečtí Lvi od té chvíle dohrávali třetinu s naprostým přehledem, zatímco domácí v přemíře snahy a odhodlaní okamžitě se vrátit do zápasu kupili chyby. A tak minutu před koncem třetiny přišel další zásah hostů, zkušený Jan Alinč neměl problém skórovat po Kovářově přihrávce.

Ve druhé přestávce se Šumperk uklidnil a začal pak hrát s myšlenkou bez zbytečné zbrklosti, což znovu znamenalo vyrovnanou partii. Navíc v čase 43:33 propálil Francouze krásnou střelou domácí kapitán Holík a tribuny za stavu 3:6 vycítily novou šanci. Jenže chvíli poté oslabil Draky po nedovoleném zákroku Pastor a Lvi se oklepali. Ve 49. minutě měl další gól domácích na holi Brunec, ale zatímco hosté ve svých příležitostech dokázali dávat góly, domácím to nelepilo. Deset vteřin po Bruncově neúspěšném pokusu tak Nahodil z rychlého brejku pojistil ústecké vedení. Přidat další gól mohl i Vobořil, ale přestřelil. V závěru zápasu ještě Šumperk zkoušel aspoň korigovat stav a navíc se stát letos prvním týmem, který by Lvům nastřílel čtyři góly. To se však nepovedlo, hosté tak odváží ze Šumperka výhru 7:3. Draci i tak po utkání sklidili potlesk tribun.

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Byli jsme aktivnější, ale dostali jsme lekci z produktivity. Měli jsme v úvodní třetině několik možností, nejen ke dvěma brankám. Bylo také hodně smůly, mrzí nás to. Na rozdíl od nás Ústí dávalo góly z každé větší šance, dokázali si najít dobrý prostor před brankou."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, věděli jsme, že to nebude vůbec lehké, Šumperk nehraje doma špatně. Draci do nás z úvodu zápasu hned vlítli, dali rychlý gól, nicméně jsme se nenechali zaskočit, když soupeř předváděl velmi agresivní hokej."