O l o m o u c, Ú s t í n/L. - Přestože čtyřiačtyřicet minut prohrávali, berou další tři body. Ústečtí hokejisté zvítězili na ledě druhé Olomouce 3:1, když náskok domácích už ze čtvrté minuty smazali až dvanáct minut před koncem. Vítěznou trefu pak amířil za záda olomouckého Žigárdyho 122 vteřin před třetí sirou Martin Šagát. Pečeť výsledku dal při power play Lev. Důležitým okamžikem bylo chycené trestné střílení v závěru druhé periody. Pavel Francouz nepustil Maroszovu střelu, již mířil mezi betony. Jelikož v souběžně hraném duelu vyhrál Chomutov v Berouně, dostal se v tabulce na druhou pozici právě před Olomouc.
st 9. 11. 2011, Zimní stadión Olomouc
HC Olomouc
1:3 1:0, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 4. Herman (Kotvan, Haas) - 48. Růžička (Alinč), 58. Šagát (Kučný, Roubík), 60. Lev. Rozhodčí: Přikryl – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:9, navíc Rod (UNL) TS. Bez využití: Diváci: 2 039. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Olomouc: Žigárdy – Staněk, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Mikel, Kotvan, O. Horák – Kucharczyk, Dopita, Selingr – M. Pšurný, Řípa, Haluza – Marosz, Ministr, Lehečka – Pekr, Herman, Haas.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz – L. Poživil, Dan Růžička, Klobouček, J. Zeman, Gureň, Kučný, Jiří Suchý, Sklenička – R. Kovář, Alinč, Hampl – Šagát, Roubík, Ludvík – Třetina, Pazourek, Daniel Boháč – Jakub Lev II, Rod, Handlovský.

V olomoucké kleci se po téměř měsíční pauze objevil Štefan Žigárdy, který nahradil reprezentujícího Libora Kašíka. V sestavě Kohoutů naopak chyběli kvůli drobnému zranění Jakub Šlahař a Alexandr Lhotský, kterého v den utkání trápila viróza. Ústí zase nastoupilo bez Roka Pajiče, stále bez Hořavy, ale po delší době zase v obraně se sparťanským Kučným.

Utkání dvou aktuálně nejlepších mužstev první ligy odstartovalo příležitostí hostujícího celku. Miroslav Třetina zůstal osamocený za defenzívou Kohoutů, na navrátilce v domácí kleci však nevyzrál. Ke slovu se tak dostali Hanáci. A byli úspěšnější. Ve čtvrté minutě vyslal projektil vstříc ústecké brance Oldrich Kotvan, přičemž Francouzem vyražený kotouč uklidil za brankovou čáru Jakub Herman a otevřel skóre zápasu.

V polovině úvodní části měli Moravané navíc téměř dvouminutovou výhodu proti třem. I přes několik příležitostí ale zůstal stav nezměněný. Hosté mohli vyrovnat v závěru první dvacetiminutovky. David Ludvík ale ani na dvakrát puk do sítě nepropasíroval.

I v prostřední části se diváci bavili pohledným hokejem. Na konci čtyřiadvacáté minuty měla Mora šanci odskočit na dvoubrankový rozdíl. Robin Staněk a po něm ani Jiří Dopita však ústeckou jedničku nepřekonali. Olomoučtí byli i nadále aktivnějším týmem, ale skórovat se jim nepodařilo.

Největší šance Olomouce přišly na konci třetiny. V přečíslení dvou na jednoho nejprve jednu zahodil Radim Haas. A v samotném závěru druhé části dokonce trestné střílení neproměnil Rostislav Marosz.

Olomoučtí se ve třetí periodě začali více soustředit na bezchybnou práci v obraně. Na sklonu čtyřiačtyřicáté minuty si gólovou příležitost vybojoval David Ludvík, ale ani tentokrát si na Žigárdyho nepřišel. Lvi však smutnili jen čtyři minuty. To po velkém závaru před domácí klecí zakončil přesně Dan Růžička a srovnal.

Dvě minuty před uplynutím základní hrací doby pak hosté udeřili podruhé. Nadšení olomouckého publika utlumil dorážkou z brankoviště Martin Šagát. Ač se domácí pokusili o hru bez brankáře, inkasovali potřetí. Nahození naslepo z hole Jakuba Lva definitivně uzavřelo gólový účet zápasu.

Petr Fiala (HC Olomouc): "Úvod nám nevyšel, hosté měli tři šance. Po vstřeleném gólu se naše hra zlepšila. Druhou část jsme odehráli dobře. Měli jsme velké šance. Kromě nich jsme navíc měli trestné střílení, které sice zrovna vyšlo na šikovného hráče, ale bohužel to nedal. V poslední třetině jsme ve čtyřminutové početní výhodě hráli pasivně, nedostali jsme se do pásma. S takovým soupeřem, jako je Ústí, nemůžeme takto hrát. Nakonec jsme dostali branku dvě minuty před koncem. Rozhodlo závěrečných deset minut. Jsem rád, že je čára za tímto zápasem a můžeme se soustředit na ostatní."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání. Postavení obou mužstev něco ukazuje. Oba mají málo obdržených gólů. Nebyla to žádná přestřelka. Na začátku jsme měli takové pološance, které jsme bohužel neproměnili. Domácí pak po naší chybě skórovali. Žigárdy chytal výborně, i když dlouho nehrál. Před třetí třetinou jsem musel zvýšit v kabině hlas, což zabralo. Začali jsme si vytvářet šance a vstřelili tři branky. S výsledkem a hrou jsem spokojený."