Litoměřice - K dalšímu střetnutí odcestoval ústecký Slovan do Litoměřic. Poprvé v novodobé historii rozhodla klání mezi těmito dvěma celky základní hrací doba. Litoměřice vstřelily své dvě branky příliš pozdě, v 55. a 60. minutě. Žlutomodří tak s klidem přehráli domácí Stadion 5:2. Za Ústí nad Labem se nejvíce prosadil Miroslav Třetina (1+1) a Martin Šagát (0+2).
po 21. 11. 2011, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
2:5 0:1, 0:2, 2:2

Branky a nahrávky: 54. Loskot (Belay, Martinka), 60. Stříteský (Hlusička) - 11. Roubík (Šagát), 26. Ludvík (Šagát, Pavlík), 37. Daniel Boháč (Třetina, Klobouček), 45. Třetina (Gureň, Pazourek), 55. Handlovský (Rod). Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 740 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5.

HC Stadion Litoměřice: Volke – Vobořil, Dominik Boháč, J. Evan, Martinka, Ketner, O. Kříž, Stříteský, Hora – P. Horčička, Slížek, D. Tůma – Jaroslav Hašek, Belay, Loskot – Gengel, Kloz, Vl. Novák – Kafan, Hlusička, Rindoš.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Holomek, Klobouček, A. Sedlák, F. Pavlík, Gureň, Jiří Suchý - R. Kovář, Majdan, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Lev, Rod, Handlovský.

V pětadvacátém kole první hokejové ligy přivítaly Litoměřice na svém ledě Ústecké Lvy. Tradiční severočeské derby, které vždy přiláká na stadion mnoho diváků, nabídlo celkem sedm gólů. V sestavě hostů chyběl nejproduktivnější hráč Jan Alinč, kterého si na hostování vzala pražská Slavia. V brance domácích se podruhé v sezóně objevil Martin Volke, který byl pro domácí opět výraznou posilou.

Do utkání lepé vstoupili hosté, už po několika sekundách měl litoměřický brankář Volke první práci. Střelu Ludvíka ale s přehledem kryl. Ústečtí měli nadále na ledové ploše převahu a Litoměřice se do první ostré šance dostaly až v šesté minutě, kdy střelu Evana z mezikruží Orct s přehledem chytil. Lvi šli do vedení o pět minut později, Jaroslav Roubík zpracoval přihrávku od Martina Šagáta a jedovkou mezi betony překonal Volkeho. Vstřelená branka hosty nabudila ještě více a domácí se nemohli dostat z obranného pásma.

Druhá třetina opět začala tlakem Lvů, v jedné z šancí Třetina tečoval střelu Majdana a Volke chytil kotouč na poslední chvíli. O druhý zásah do litoměřické sítě se postaral David Ludvík, po sérii dorážek na brankovišti se mu podařilo dotlačit puk do branky. V následném oslabení mohl Kafan snížit, ale jeho dorážka minula Orctovou klec. Potřetí Stadion inkasoval ve 37. minutě, Třetinovou přihrávku přes brankoviště dorazil za Volkeho záda Daniel Boháč.

Vedoucí celek první ligy potvrzoval svojí dominanci i v poslední třetině a domácím nezbývalo nic jiného než urputně bránit. Obrana Stadionu to nevydržela dlouho a Volke opět kapituloval. David Pazourek nahazoval kotouč před branku a Miroslav Třetina šikovnou tečí usměrnil kotouč do sítě. O chvíli podějí se mohl Slovan opět radovat, chyby v rozehrávce využil Zbyněk Sklenička a sám se řítil na Volkeho, jeho bekhendový blafák však domácí brankář chytil lapačkou.

První domácí gól viděli diváci až v 54. minutě utkání. Po přihrávce od Martina Belaye se zblízka prosadil Marek Loskot. Následně hrály Litoměřice přesilovou hru, při které se Lvům podařilo vstřelit pátou branku. Tlak na rozehrávajícího obránce Kříže využil Lukáš Handlovský a z blízka překonal bezmocného Volkeho. Domácí ještě pár vteřin před koncem zkorigovali stav na 2:5, od modré čáry se trefil Matěj Stříteský. Jeho střela vymetla pravý horní roh Orctovy branky.

Jindřich Setíkovský (HC Stadion Litoměřice): "Musím soupeři pogratulovat a musím sportovně přiznat, že dnes byli jednoznačně lepší. Kromě první třetiny, kdy myslím že Loskot, který vyjel z buly a měl obrovskou šanci. Možná kdybychom dali první gól, mohl se zápas vyvíjet trochu jinak. Neříkám, že bychom vyhráli, ale možná bychom byli trochu důstojnějším soupeřem. Zbytek utkání ale bylo jednoznačně v režii Ústí. Hráli moderní hokej, dávali si to na jeden dotek. My, zásluhou toho, že jsme dnes měli možná sotva dvacetiprocentní úspěšnost na buly, jsme se k puku skoro nedostali. Myslím, že s takovou formou nebudou mít problémy s žádným mančaftem. Ústečtí předvedli kolektivní výkon, zatímco třeba Chomutov sází na individuality. Zatímco v Chomutově jsme mohli i vyhrát, čtyřicet minut jsme možná byli lepším mužstvem, tak tady jsme prostě neměli šanci."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Po zkušenostech z minulých vzájemných utkání jsme proti Litoměřicím nastoupili výborně připraveni. Nebyly pochyby o tom, že jsme na ledě byli lepším mužstvem a zaslouženě jsme vyhráli."