Ústí nad Labem - V derby 32. kola I. hokejové ligy ČR hostil lídr tabulky HC Baník Most. Hosté se ve Zlatopramen Areně pokusili o reputaci po čtrnáctibrankovém přídělu od Pirátů z Chomutova. Naopak Ústečtí Lvi znovu se sparťanským Martinem Falterem v brance museli vybojovat povinné tři body. Outsider z Mostu dlouho držel se Lvy krok. Výhru totiž stvrdil až v poslední minutě gólem od vlastní modré čáry do prázdné branky Jiří Zeman.
po 12. 12. 2011, Zlatopramen Arena
MOSTEČTÍ LVI
6:3 2:1, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Ludvík (Klobouček), 6. Kovář (Handlovský, Rod), 22. Ludvík (Klobouček, Šagát), 24. Rod (Handlovský, Kovář), 56. Roubík (Šagát, Ludvík), 60. Zeman (Klobouček, Rod) - 14. Klíma, 35. Tvrdek (T. Rohan, M. Rohan), 42. T. Rohan (Tvrdek, Charousek). Rozhodčí: P. Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 039. Střely na branku: 42:28 (12:12, 19:7, 11:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 6:3. Zakázaná uvolnění: 2:9. Ofsajdy: 0:2. Vyhraná vhazování: 43:33 (13:13, 17:8, 13:12).

Ústecký Slovan s.r.o.: Falter - Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, T. Voráček, Holomek, Husák, Jiří Suchý - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - R. Kovář, Rod, Handlovský - Laš, M. Čermák.

MOSTEČTÍ LVI: M. Benda - J. Látal, K. Charousek, Havelka, Přindiš, Parýzek, M. Rohan, do 40. Panuška, L. Martinec - Tvrdek, Slavíček, T. Rohan - Vachovec, T. Klíma, Kotrla - Heinisch, P. Přeučil, M. Ondráček - do 40. Vaněk, do 40. Švácha, Nedrda.

Když ve 24. minutě navýšili Lvi náskok již na tříbrankový rozdíl, málokdo z přítomné tisícovky diváků tušil, že se v souboji prvního s posledním bude ještě odehrávat drama. Leč k nespokojenosti Ústečanů se stalo. Vykoupením budiž úchvatná akce Jaroslava Roubíka, jíž domácí forvard ukončil čtyři a půl minuty před koncem trápení svého týmu a pátou brankou rozhodl o tom, že tři body zůstanou v Ústí.

Lvům se nepovedlo napodobit rivala z Chomutova, který Mostu v sobotu nastřílel čtrnáct branek. Ústí se muselo spokojit se šesti a žádnou bodovou újmou.

Přičemž vstup do zápasuse Ústeckým nemohl povést lépe. První střela na branku skončila gólem. Domácí vedli již po sedmnácti vteřinách. Šagát u hrazení pustil na Kloboučka. Ten si posunul puk do středu a příklepem vyslal střelu na bránu. Před ní ještě touš usměrnil David Ludvík tak šikovně, že Bendovi propadl mezi nohama.

Hosté nebyli jen zalezlí před svou brankou a brzy začali zaměstnávat Faltera. Třeba na Slavíčkovu otočku si brankář počkal v rozkleku. Na druhé straně se Šagátovi nepovedla finální příhra v kontru dvou na jednoho.

Brzy vedli Lvi o dvě branky. Handlovský s Rodem za brankou vybojovali puk a prvně jmenovaný jej předložil mezi kruhy pro Robina Kováře. Ten měl spoustu času na míření a pak se trefil ukázkově. Přesně do levého horního růžku.

Ústečtí si po vstřelené brance asi začali myslet, že se nebohý Most dorazí sám. Hráli přespříliš klidně. A to ne až tak staří mazáci, ale převevším hráči, kteří by se měli v době, kdy lepí vytunelovanou sestavu, snažit domácím trenérům ukázat, že na místo v kádru mají kvalitu. Obranné duo Holomek, Husák po sérii krkolomností nabídlo puk hostujícímu Tomáši Klímovi, který u levé Falterovy tyče přetlačil jeho beton.

Před mosteckou brankou podobnou chybu hostujících hráčů nepotrestal Handlovský. Nepočetnou návštěvu Zlatopramen areny tak aspoň potešil Zemanův bodyček. Pak se ale bála při oslabení tří proti pěti. To Lvi přežili, načež Roubík postupoval sám na Bendu. Střelou mířenou mezi nohy neuspěl. Ústečané pak měli na začátku druhé periody stejnou výhodu. Dokonce celou minutu.

Jenže hráli ji bídně. Vyslali jedinou střelu. Benda se blýsknul efektním zákrokem proti avizované střele Zemana. Nakonec se však prosadili při klasické přesile. Tím nejjednodušším způsobem. Kloboučkovu střelu od modré dorážel David Ludvík.

Chvíli poté už vedli domácí o tři góly. Tomáš Rod sice v brejku bekhendem přestřelil, ale Handlovský puk u hrazení znovu vybojoval. Poslal jej na branku a nejvíce štěstí se usmálo na ústeckou čtyřiadvacítku, před níž skončil odražený puk. Rod jej dorazil za rozhozeného Bendu.

Navýšení skóre odmítl v přesilovce Třetina. Po půlce zápasu sáhl Kamil Tvrdek do střely Rohana a umístil puk mimo dosah brankáře Faltra – 4:2. Navíc vstup do třetí třetiny Ústeckým nevyšel tak jako do předchozích dvou. Ba právě naopak. Hostující Tomáš Rohan si v brejku počínal mazácky. Prostřelil Falterovy betony a snížil na rozdíl jediné branky. Nečekané zašmodrchání zápasu jasného favorita s outsiderem. A to následně v brejku neuspěl Tvrdek. Mířil zcela sám na ústeckou branku. Střílel však jen do tyče.

Tento moment jakoby konečně bohorovně hrající ústecké hokejisty konečně probudil. Do konce zápasu již srdnatě bojující poslední celek tabulky do vážnější akce nepustili. Sami pak výsledek definitivně zpečetili. Nejdřív Jaroslav Roubík úspěšně zakončil impozatní solo. Při cestě od bočního hrazení velkým obloukem k modré čáře si z hostujících hráčů udělal slalomové kuželky. Na brankovišti mu pomohl s odstavením protihráče Šagát a ústecký centr zvládl na malém prostoru položit gólmana hostů a pak zasunout podél jeho těla do sítě. Definitivní tečku pak napsal do prázdné branky střelou z vlastní modré Jiří Zeman

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Máme v týmu nové hráče a tým není dostatečně sehraný. Na tom hru stavíme, a proto nám to úplně nefunguje. Most přijel s úplně jinou sestavou, žádné hody jsem rozhodně nečekal. S Martinem Falterem jsem spokojený, gólmani Zdeněk Orct a Pavel Francouz jsou zranění."

Vladimír Jeřábek (HC Baník Most): "Do zápasu jsme vstoupili nedisciplinovaně, nekoncentrovaně. Soupeř naše chyby trestal a po šesti minutách jsme prohrávali již 0:2. To si proti takovým mužstvům nemůžeme dovolit. Poté jsme srovnali hru, ale za stavu 3:4 z našeho pohledu udělal náš obránce hrubou chybu, po které jsme inkasovali. Na druhou stranu jsme nepodali špatný výkon, ale za kratší konec provazu jsme tahali my."