Ú s t í n/L. - V divokou přestřelku se změnilo utkání mezi Ústím a Hradcem. Slovan se díky hattricku Daniela Boháče dostal vždy o krok před svého soka. Žlutomodří udělali ze Zlatopramen Areny místo, ze kterého se body neodváží. Hradec prohrál 7:4. Domácí potvrdili první místo v tabulce.
so 4. 2. 2012, Zlatopramen Arena
Královští lvi Hradec Králové
7:4 4:2, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Handlovský (Hanzl, Kovář), 13. Lev (Daniel Boháč, Hořava), 19. Ludvík (Klobouček, Roubík), 20. Daniel Boháč (Rod, Lev), 23. Hanzl, 25. Daniel Boháč (Lev, Hořava), 56. Daniel Boháč (Rod, Hořava) - 10. Kadlec (O. Poživil, Hendrich), 14. Marosz (Havel, Bendík), 38. Budínský (Moskal, Koudelka), 41. Berger (Tvrdík). Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa. Delegát: Stulák. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 533. Střely na branku: 41:29 (14:10, 14:9, 13:10). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:4, 7:4. Zakázaná uvolnění: 4:3. Ofsajdy: 2:4. Vyhraná vhazování: 54:17 (20:3, 18:9, 16:5).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, F. Pavlík, K. Černý, Dan Růžička, Gureň - Šagát, Roubík, Ludvík - Lev, Daniel Boháč, Rod - R. Kovář, R. Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, M. Čermák.

Královští lvi Hradec Králové: J. Čech, (20. - 20. a 25. - 60. Blažek) - Čížek, Chmelíř, Roupec, Vágner, O. Poživil, Hendrich, Lesák, Bendík - Kubeš, Tvrdík, Berger - Budínský, Koudelka, Moskal - Kubica, Záhorovský, Kadlec - L. Havel, Marosz, Karpov.

Na úvodním vhazování uspěl celek domácích, ale první střelu vyslali svěřenci trenéra Jiřího Mičky. V první minutě ozkoušel pozornost gólmana Vladislava Koutského královéhradecký Martin Vágner. Strážce ústecké svatyně střelecký pokus hostujícího obránce s přehledem kryl.

Na konci třetí minuty se Ústeckým Lvům naskytla příležitost v podobě čtyřminutové přesilové hry, Martin Koudelka inkasoval od hlavního rozhodčího Tomáše Horáka dvojitý menší trest za vysokou hůl. Po patnácti sekundách se poměr sil na ledě srovnal, Petr Hořava obdržel menší trest za hákování. Po dvouminutové hře čtyři na čtyři pokračoval Slovan v přesilovce. Největší šanci si dokázal připravit Martin Šagát, jenž z bezprostřední blízkosti nevyzrál na brankáře Jakuba Čecha.

Na první gól ochozy Zlatopramen Areny dlouho čekat nemusely. Dočkaly se v závěru osmé minuty, když LUKÁŠ HANDLOVSKÝ usměrnil dělovku Robina Hanzla za záda východočeského maskovaného muže - 1:0. Po úvodním zásahu přišla znovu série vyloučení a hosté dokázali těžit právě při hře čtyři na čtyři. JIŘÍ KADLEC v nádherném sólu, kdy si jako žáka obhodil Petra Hořavu, vyrovnal skóre - 1:1.

Další trefu přidali domácí o necelé tři minuty později po vyrovnávací brance. JAKUB LEV výborně zakončil kombinaci z dílny Daniela Boháče, který kotouč naservíroval prvnímu jmenovanému přímo před odkrytou část branky Jakuba Čecha - 2:1. Hokejisté Hradce Králové odpověděli již po dvaceti šesti sekundách hry, o vyrovnání se z prostoru mezi kruhy zasloužil ROSTISLAV MAROSZ - 2:2.

Když už se zdálo, že se první dvacetiminutovka dohraje za stavu 2:2, přišel v 19. minutě třetí úder Ústí nad Labem. Jan Klobouček zpozoroval od vlastní modré čáry na hranici útočného pásma volného DAVIDA LUDVÍKA, který si s toušem sjel do levého kruhu, odkud rozvlnil síťku za gólmanem hostí - 3:2. Ústečtí neponechali nic náhodě a i po třetí brance se drali do ofenzivy. Další gól do šatny obstaral z mezikruží útočník DANIEL BOHÁČ - 4:2 a v čase 19:32 min. vyhnal šestadvacetiletého Jakuba Čecha z brankoviště. Mezi tyčemi stanul o pět let mladší Jiří Blažek. První dějství skončilo za stavu 4:2.

Na začátku druhé třetiny dali trenéři Jiří Mička a Jiří Slabý znovu důvěru gólmanovi Jakubu Čechovi. Ve 22. minutě „daroval“ Lukáš Poživil Východočechům třetí přesilovou hru. Byli to ale právě Ústečtí Lvi, kteří se dokázali v oslabení prosadit. Hrubou chybu zadáků hostí potrestal za minutu ROBIN HANZL, když vystihl přihrávku mířící na Jiřího Kadlece. V nájezdu si bekhendovým blafákem vychutnal Jakuba Čecha - 5:2.

Blížila se polovina 25. minuty a DANIEL BOHÁČ si podruhé připravil recept na Jakuba Čecha, kterého podruhé donutil střídat. Daniel Boháč jedovkou mezi betony upravil skóre na 6:2, Jakub Čech znovu přenechal místo Jiřímu Blažkovi.

I v následujících minutách tvořili hru více svěřenci Petra Rosola a Milana Skrbka, Královéhradečtí se ke svatyni Vladislava Koutského probíjeli jen ojediněle. Od 35. minuty žlutomodří mírně polevili, brankář Koutský nátlaku zatím odolával. Krátký však už byl na zakončení VÍTA BUDÍNSKÉHO, kterého zpoza branky zahlédl Patrik Moskal - 6:3. Po čtyřiceti minutách hry vedl lídr soutěže nad Hradcem Králové 6:3.

Do periody s pořadovým číslem tři vlétli hosté jako uragán. Už v prvních sekundách třetiny si pro faul došel Tvrdík a hlavní sudí ponechal signalizovanou výhodu. S šesti muži na ledě hosté skórovali, Michal Tvrdík nalezl dobře postaveného JANA BERGERA, který dal ústecké defenzivě lekci a z utkání se znovu stalo drama - 6:4.

V následujících okamžicích neměli 2 533 diváci (včetně osmi z Hradce Králové) možnost shlédnout žádnou výraznou šanci. Až v 56. minutě dokonal hattrick DANIEL BOHÁČ a svým čtvrtým kanadským bodem v tomto střetnutí přidal na ústecké čepele definitivní klid - 7:4.

Za stavu 7:4 skončil poměrně vyrovnaný duel mezi Ústím nad Labem a Hradcem Králové. V sobotním kole zajíždí Lvi na horký led Olomouce, Východočeši si pro změnu brousí zuby na Most, který hostí ve svém domácím prostředí.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Obě mužstva se v sobotním střetnutí soustředila více na útočení, ale to není v zápasech s Hradcem Králové žádné překvapení. Gólman soupeře také asi neměl svůj den. Se vstřelenými brankami jsem spokojený, s obdrženými už o něco méně. Co se týká zdravotního stavu Pavla Francouze, na ledě s námi ještě bohužel netrénuje."

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové): "Utkání rozhodla první třetina, ve které jsme inkasovali čtyři góly po individuálních chybách. Skvělé je, že venku vsítíme čtyři branky, ale pokud jich sedm obdržíme, není co řešit. Gólmany jsme střídali po dohodě. Ještě nás čeká šest kol, chceme se dostat do play-off. Nebude to ještě nic jednoduchého. Na první čtyřku nepomýšlíme, naším cílem je udržet se v první šestce."