Ú s t í n/L. - Veliké sněžení zastavilo Lvy na dálnici, a tak se utkání zahajovalo až s dvouhodinový zpožděním. První třetina tak nebyla příliš hokejově pohledná. Ve druhé ale skóre otevřel v dvojnásobné přesilové hře jihlavský Indra, avšak v poslední periodě při zrcadlovém přečíslení vyrovnal ústecký Zeman. Pár minut před koncem utkání vyslal na jihlavskou branku tvrdou střelu kapitán JAN KLOBOUČEK, který tím pro Lvy získal další vítězství.
st 15. 2. 2012, Zimní stadion Jihlava
HC Dukla Jihlava
1:2 0:0, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 38. Indra (Dobrovolný, Malena) - 44. Zeman (Klobouček, Šagát), 54. Klobouček (Zeman, Roubík). Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 658. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Dukla Jihlava: F. Novotný - Petráček, Ficenc, Jaroš, Dobrovolný, Malena, Kolafa, Grundmanis, Kaláb - Hodek, Hubáček, Čachotský - Indra, Padělek, Jeslínek - L. Krupka, Domin, Vysloužil - Bezděk, Pěška, Polcar.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, F. Pavlík, Sklenička, Dan Růžička, K. Černý - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Daniel Boháč, Rod - Lev, Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, M. Čermák.

Do utkání, které začalo vinou sněhové kalamity s dvouhodinovým zpožděním, vstoupili lépe domácí, kteří se snažili využít ztuhlosti hostů z cesty. V první šanci se zjevil Čachotský, puk vyslaný z jeho hole však skončil jen na levém betonu Orcta. Stejnou část výstroje trefil v zápětí i Hodek. Hosté začali vystrkovat růžky v 7. minutě, kdy zahrozil Kovář, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit Novotného.

Hra měla i nadále rychlý průběh, leč bez vážnějšího ohrožení brankářů. Z letargie vytrhl fanoušky až Handlovský, který se dostal do úniku ve vlastním oslabení, jeho pokus o blafák skvěle vybruslil Novotný. První dějství, které bychom mohli trefně pojmenovat jako zahřívací, moc hokejové podívané nepřineslo. V úvodu prostřední části hry byli aktivnější domácí. Čachotský si povodil ústeckou obranu, na Orcta však vyzrát nedokázal. Ten jeho pokus o blafák stačil včas zalehnout.

Ve 25. minutě přihrál Čachotský puk napříč brankovištěm Hodkovi, který jej ale nedokázal usměrnit do odkryté branky. 37. minuta přinesla dvojnásobnou početní výhodu Jihlavy. V té se zaskvěl Orct, když vychytal efektním semaforem Hodka. Hostující brankář dokázal vyrazit i střelu Dobrovolného, na dorážku Marka Indry však byl již krátký, 1:0. Zvýšit vedení mohli Jihlavští ve 39. minutě, kdy po skvěle sehrané akci trefil Čachotský z úhlu tyčku.

Do závěrečné dvacetiminutovky vlétli lépe hosté. Jihlavští se museli bránit jen za cenu faulů a nabídli tak soupeři dvojnásobnou početní výhodu, kterou dokázal potrestat tvrdou střelou od modré Jiří Zeman, 1:1. Vstřelená branka Slovan povzbudila a lídr první ligy začal na ledě panovat. Roubíkův rychlý brejk, který zakončil střelou švihem, dokázal zkrotit Novotný v lapačce.

Rozhodnout se hostům podařilo v 54. minutě, kdy Jan Klobouček propálil Novotného od modré bombou nad vyrážečku, 1:2. Definitivu výsledku mohl dát Handlovský, který z mezikruží napálil pouze vyrážečku gólmana. K závěrečnému snažení o vyrovnání Slovan Duklu nepustil a vydoloval tak na horkém jihlavském ledě výhru v poměru 2:1.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): My jsme o kontumaci zápasu vůbec neuvažovali. Jde přece o hokej, přišli diváci, chtěli jsme utkání odehrát. Jak již bylo řečeno, na začátku jsme hráli ve vysokém tempu, vytvořili jsme si tlak, šance jsme bohužel neproměnili. Ve druhé třetině jsme měli dost početních výhod, z dvojité přesilovky jsme vstřelili gól. Ve třetí části jsme pak ale hráli dost v oslabení, bohužel se potvrdilo, že tak kvalitní soupeř, jakým Ústí je, chyby prostě trestá.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V první řadě bych chtěl poděkovat domácím, že na nás se zápasem počkali. Hned z kraje na nás Dukla pěkně vlétla, možná to bylo zaviněné i tím, jak jsme dlouho seděli v autobuse. Orct si během prvních asi pěti minut připsal pár parádních zákroků, nebýt jich, možná by se průběh utkání odvíjel jinak. Jinak si myslím, že bylo utkání vyrovnané se šťastnějším koncem pro nás."