Ú s t í n/L. - Předposlední utkání základní části nabídlo severočeské derby mezi Lvy a Stadionem Litoměřice. Úvod utkání přinesl pouze několik větších šancí, ale gólová siréna se poprvé rozezněla až po polovině utkání, a to díky gólu Daniela Boháče. Do třetí třetiny šli Lvi s náskokem a počínaje gólem ROBINA HANZLA navýšili na 0:5. Litoměřice jen opticky snížily dvěma brankami. V poslední minutě Lev ještě navýšil ústecký náskok. Litoměřice tak dost možná přišly o účast v play-off.
po 20. 2. 2012, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
2:6 0:0, 0:2, 2:4

Branky a nahrávky: 56. Dudáš (Horčička, Tvrzník), 57. Dominik Boháč (Hašek) - 36. Daniel Boháč (Zeman, Roubík), 39. Klobouček (Zeman, Roubík), 52. Hanzl (Handlovský), 53. Čermák (Rod, Pajič), 54. Hanzl, 59. Lev (Hanzl, Koutský). Rozhodčí: Schmejkal - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1740. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Dominik Boháč, O. Kříž, Smetana, Drábek, Dudáš, J. Evan, Martinka, Holomek - Šinágl, Gengel, Belay - M. Tvrzník, Bojer, Slížek - Kafan, Horčička, Jaroslav Hašek - Lenc, Loskot, M. Novák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, K. Černý, F. Pavlík, Vobořil - Šagát, Roubík, Ludvík - Sklenička, Pazourek, Daniel Boháč - Lev, Hanzl, Handlovský - M. Čermák, Pajič, Rod.

První třetina nebyla z pohledu nezaujatého diváka nijak napínavá. Šancí bylo pomálu a první větší přišly až v 9. minutě. Hašek nejprve v situaci 2 na 1 střílel do horního růžku, ale Koutský vytáhl skvělý zákrok ramenem. Následně se Hašek ještě zjevil sám v levém kruhu, ale opět nechal vyniknout Koutského, který lapil jeho ránu lapačkou. Na druhé straně Evan trefil při rozehrávce zpoza vlastní branky hůl Jakuba Lva, od které kotouč přeloboval Přikryla a zastavil se u jeho levé tyčky. Brankář domácích se stihl zorientovat a betonem zastavil dorážku do prázdné branky v podání Lukáše Handlovského. Další vážnější situace se odehrála před domácí brankou ve 12. minutě. Hanzl perfektně našel přes šířku kluziště hůl Handlovského, který ještě posílal před prázdnou branku Lvovi, ale ten na puk těsně nedosáhl. Po nepříliš záživné první třetině tak svítil na tabuli stav 0:0.

Ve druhé třetině Ústí ukázalo, proč v lize vede. Ve 23. minutě Šagát vymíchal celou obranu a nabídl puk před prázdnou branku Čermákovi, který ovšem promáchl. Ve 31. minutě dorážel postupně Daniel Boháč, Pazourek a Sklenička, ale i s tímto si ještě Přikryl věděl rady. Na akci z 36. minuty však už neměl domácí brankář nárok. Jiří Zeman natlačil puk do branky, který se ve skrumáži odkutálel na hůl úplně volného Daniela Boháče a ten neměl problém trefit prázdnou branku. O 3 minuty později při přesilovce 5 na 3 poslal Jiří Zeman přes šířku kluziště přesný pas na Jana Kloboučka a ten se z první trefil přesně na bližší tyč Přikrylovy branky, který tak byl i tentokrát bezmocný. Po druhé třetině tak hosté měli dvoubrankový náskok.

Šance na snížení pro domácí přišla hned ve 43. minutě, kdy hrálo Ústí přes minutu dlouhé oslabení ve třech. Domácí si sice tlak vytvořili, ale do žádné gólové pozice se nedostali a Ústí tak přečkalo další zkoušku. Další šanci dostal ve 49. minutě Radan Lenc, když dostal přihrávku do mezikruží. Tváří v tvář na Koutského vyzrál, ale kotouč se zastavil těsně u jeho tyče, kde ho sklidil pod svého gólmana jeden z obránců. Ke slovu se tak dostalo opět Ústí. V 52. minutě při vlastním oslabení Handlovský přetlačil jednoho z domácích obránců a hnal se sám s Hanzlem na Přikryla. Robin Hanzl obdržel přesnou přihrávku a do protipohybu Přikryla zvýšil na 0:3. V 53. minutě dostal Miloslav Čermák kotouč mezi kruhy a střelou zápěstím vymetl růžek domácí branky. V 54. minutě hráli domácí další přesilovku a Robin Hanzl znovu udeřil. Tentokrát si jednoduše najel na levý kruh a vstřelil do horního růžku svůj druhý gól v oslabení. Domácí se přeci jen prosadili v 56. minutě. Martin Dudáš napřáhl na modré a ránou přesně mezi betony překonal vynikajícího Koutského. V 57. minutě se konečně domácím podařilo využít přesilovku. Dominik Boháč si vybruslil z úhlu a přesnou ranou ke vzdálenější tyči překonal Koutského podruhé. Poté se ovšem dostali ke slovu znovu hosté. Jakub Lev se protáhl kolem mantinelu, vyjel si na levý kruh a střelou zápěstím na bližší tyč znovu překonal Přikryla, asistenci si u tohoto gólu připsal i brankář Koutský.

Ústí tak potvrdilo roli favorita první ligy a odjelo domů se všemi třemi body.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Myslím si, že jsme odehráli dobře první třetinu, kdy jsme byli aktivní a tým Ústí nad Labem jsme i přestříleli. Bohužel, z těch málo šancí, které jsme si vypracovali, jsme branku nevstřelili. Na začátku druhé třetiny nás Ústečtí začali hodně aktivně napadat a uzavírali nás v našem obranném pásmu. My jsme se těžko dostávali přes střední pásmo. Poté jsme dostali dvě hloupé branky, a to nás dostalo trošku dolů. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát opět aktivně a zkusit zápas vyrovnat. Bohužel, při naší pořesilovce nám ujeli dva hráči soupeře a my dostali třetí branku, která rozhodla. Myslím si, že jsme utkání solidně odmakali, ale bez gólů se proti Ústí nad Labem a Chomutovu vyhrát nedá. My teď branek dáváme strašně málo, to pravděpodobně rozhodlo."

Dnes bylo ze strany domácích poměrně málo vyloučených, pouze čtyři. Dávali jste si na vyloučení pozor ?

My se o tom bavíme, že nesmíme faulovat. A i když dnes bylo z naší strany málo vyloučených, tak jsme naopak dostali dvě branky v naší přesilovce. Ta jejich první branka v oslabení byl pro utkání důležitý okamžik. My jsme naše přesilovky sehráli špatně a teď postup do play-off nemáme ve svých rukách. My jsme ve třetí třetině začali hrát vabank a dohrávali jsme ji trochu v útlumu. Při přesilovkách jsme točili pouze dva útoky, protože jsme chtěli něco pozměnit, ale bohužel, ovoce to nepřineslo. Pokud ale útočníci vstřelí za tři zápasy pouze čtyři branky, tak to je málo na to, abychom sbírali body.

Když se nyní podíváme na tabulku, tak to nevypadá pro Stadion moc dobře.

Beznadějné to ještě není. Z těch týmů, které bojují o poslední místo v play-off máme relativně v posledním kole nejlehčího soupeře, protože pojedeme na led posledního Mostu. Třebíč jede do Ústí, Písek do Chomutova, Kadaň do Hradce Králové. Pro tyto týmy to budou těžké zápasy. My jedeme do Mostu, ale nechci říci, že to pro nás bude snadný soupeř. Poslední utkání doma jsme s nimi prohráli. Teď musíme doufat, že Ústí i Chomutov přistoupí ke svým zápasům tak, jak se očekává. Musíme doufat, že nám trošku pomůžou. Teď už musíme spoléhat také na pomoc druhých, bohužel.