Ú s t í n/L. - Ani v devátém přípravném utkání se Ústeckým příliš nedařilo. Na své konto si připsali už pátou prohru v řadě. Tentokrát nestačili na Kladno. Ačkoli byl zápas vyrovnaný, Lvi si nedokázali najít tolik útočných šancí jako jejich soupeř a nebyli schopni využít jedinou přesilovou hru, což soupeř dokázal a díky tomu zvítězil. Lvům tak zbývají už jen dva přípravné zápasy na doladění taktiky.
čt 1. 9. 2011, Zlatopramen Arena
Rytíři Kladno
2:4 1:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Lev (Ludvík, Rod), 44. Třetina (Pazourek) - 18. Lepine (Hlaváč, Kafka), 32. Bicek (Drtina), 34. Kuchler (Procházka, Piskáček), 41. Hlaváč (Stieler). Rozhodčí: M. Novák - Bečvář ml., M. Biedermann. Vyloučení: 5:4, navíc Kučný (UNL) 10 min ZHK. Využití: 0:2. Diváci: 780. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4. Zakázaná uvolnění: 3:4. Ofsajdy: 3:2. Vyhraná vhazování: 33:27 (7:7, 12:11, 14:9).

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, J. Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Kotrla - R. Kovář, Pajič, Daniel Boháč - Jakub Lev II, Rod, Ludvík.

Rytíři Kladno: Chábera - Lepine, J. Drtina, D. Růžička, Toman, Piskáček, L. Procházka, Vl. Kameš, P. Skrbek - Hlaváč, Stieler, M. Hořava ml. - Bicek, Knotek, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Bílek - Eberle, Bělohlav, Kafka.

Ústečtí Lvi jako již několikrát v přípravě skórovali jako první, jenže pak se ve svižném utkání s extraligovým soupeřem prosazovali především hosté z Kladna, a tak Lvi natáhli svou nelichotivou sérii. Padli již popáté v řadě.

V první šanci se krátce po úvodním buly zjevila dvojice Alinč, Třetina. Ani střela ani dorážka si však cestu do branky nenašly. Hosté si svoji první větší příležitost schovali na pátou minutu. Hovorka přebral přihrávku za modrou a z pravého kruhu střelou příklepem protáhl Francouze. Chvíli poté mohli jít hosté do vedení. Pas od zadního hrazení nasměroval Dragoun přesně na Tomana. Jeho střelu z mezikruží vytáhla Francouzova rukavice kousek nad břevno.

První se tak mohli radovali Lvi. Parádní přechod do útoku předvedla kompletní pětka. Na modré si puk předali Ludvík s Rodem a finální příhra směřovala na pravý kruh na najetého JAKUBA LVA. Ten se se střelou neukvapil a zamířil přesně pod horní tyčku.

Kladno zvýšilo obrátky a tlak vyústil ve střelu Skrbka. Sice z úhlu, ale velmi nebezpečnou. Puk se odrazil od brusle ústeckého brankáře a klouzal brankovištěm. Další šanci měl Hořava, který po nabídce Bicka zakončoval vedle. Tutovkou následně pohrdl Hovorka, který si najel za záda domácí obrany. Inkasoval přesný křížný pas a postupoval sám na Francouze. Mezi kruhy volil střelu. Mířil však kousek vedle.

Ústečtí hrozili Alinčem, který v souboji jeden na jednoho volil překvapivé řešení. Po kličce zakončoval bekhendem do protipohybu Chábery, ten ale stačil zasáhnout. Z kontru už hosté vyrovnali. Zaslouženě. Učebnicově sehráli přečíslení dvou na jednoho. Eberle nedal padajícímu Zemanovi šanci zasáhnout do příhry, která spadla přesně na hůl zakončujícího JASONA LEPINA.

V samém závěru třetiny mohli hosté jít do vedení. V přesilovce zakončoval na brankovišti Kuchler. Francouz se na čáře skvěle roztáhl a puku v cestě do branky zabránil.

Druhá třetina se již neodehrála v takovém tempu jako první . Gólových příležitostí viděli diváci o něco méně. V polovině utkání hráli Ústečtí druhou přesilovku. Povedla se jim o poznání lépe než první. Dokázali pětkrát vystřelit. Všechny pokusy ale bezpečně pokryl brankář hostů.

Efektivnější byli při přesilové hře byli chvíli poté hosté. Od modré dlouho napřahoval JIŘÍ BICEK. Proti směru avizované střely klouzal padající Hořava, jenže puk mu prolétl asi pod nohama a propadl Francouzovi mezi betony.

A za dvě minuty se Kladenští v další početní výhodě radovali zase. Hlaváč objel branku a z úhlu nacentroval do ohně, kde se nejlépe orientoval JIŘÍ KUCHLER a bekhendem usměrnil puk potřetí za záda ústeckého brankáře.

Ústečtí mohli kontrovat v závěru periody. Akci, již zahájil kolmou příhrou Pazourek na najetého Třetinu, hasili hosté faulem na unikajícího ústeckého forvarda, a tak jeho střela postrádala razanci. V následné přesilovce měli domácí tlak, jenže ani Kotrlovy dorážky na brankovišti ani Pajičovy střely z dálky se neujaly.

Vstup do třetí části domácí nezvládli. Po skončené přesilovce inkasovali. Kontr zakončil LIBOR PROCHÁZKA, který tečoval nahození Stielera. Zvýšení náskoku odmítl Dragoun, který na brankovišti promáchl pas od Hovorky.

Až poté zahrozili Ústečtí. Nejdřív se neujaly dorážky Roda se Lvem. Následná akce Pazourka už ano. Ústecký veterán udržel obránce hostů na zádech a od pravého hrazení nabil mezi kruhy na MIROSLAVA TŘETINU, který zamířil z první přesně do pravého horního růžku – 2:4.

Lvi pak hráli s chutí a snažili se náskok Kladenských ještě zkorigovat. Jenže neprosadil se ani Lev střílející mezi kruhy, ani při pěkné individuální akci Roubík. Ten sice přešel dva hráče, střelu ale namířil doprostřed branky. Hosté zase podnikali rychlé výpady do otevřené obrany Ústí. V asi největší šanci pálil Hovorka mimo. Ideálně mu nabíjel po efektní zasekávačce Dragoun. Oba exústečtí hráči byli hodně aktivní a společně s Bickem patřili k nejlepším na ledě.

Slovan se snažil závěr zdramatizovat, když téměř dvě minuty před koncem při přesilovce sáhl k power play. Skórovat mohl zblízka Roubík, napřáhnuto měl mezi kruhy Gureň. Ani jeden však puk za záda Chábery nedostal.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Odehráli jsme dobré klání, dva góly jsme obdrželi při oslabení a dvakrát jsme nedobruslili hráče, čehož soupeř využil. Myslím si, že na vině páté porážky v řadě je také fakt, že jsme měli kvalitní soupeře a stále je co zlepšovat, budeme na všem ještě pracovat. Za Kladno nastoupil můj synovec, nijak zvlášť jsem to nevnímal, nebyli jsme ani před střetnutím moc v kontaktu. Nemá cenu to brát nějak prestižně. Ve dvou následujících zápasech bychom se chtěli představit již v ligovém složení, začneme pracovat na přesilových hrách, tak abychom si vše vyzkoušeli, podali dobré výkony a připravili se na 14. září 2011. V brankovišti se bude střídat Orct s Francouzem a co se týká hráčů z pole, musíme vybrat vyvolené z toho, co nyní máme. Žádné posílení nevylučuji, něco se naskytnout může."

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): "Utkání rozhodly dvě přesilové hry ze druhé části. Soupeř nás zpočátku přehrával, poté se náš pohyb naštěstí zlepšil. S naším výkonem jsme spokojení nebyli, v předchozích zápasech jsme byli aktivnější. Ústí nad Labem dnes hrálo s chutí a vítězství bylo hodně upracované. Do Zlatopramen Areny jsme si přijeli vyzkoušet různé herní situace a řekl bych, že se nám to moc nepovedlo. Pětky do mistrovských bojů už se nám pomalu formulují, máme jen problém se zraněním Pavla Patery a Jaroslava Kally. Jsou to tvořiví hráči, kteří chodí převážně na přesilovky. Nicméně máme široký kádr (pět a půl pětky), takže ještě máme na několika místech o čem přemýšlet. Na sever Čech s námi ze základní sestavy neodcestovali Látal, Valský, Melka a již zmíněný Patera s Kallou. Letošní ročník bychom chtěli odehrát v klidu, netrápit se na třinácté, čtrnácté pozici a pokusit se alespoň o předkolo play-off."