Ú s t í n/L. - Předposlední přípravné utkání Ústeckých Lvů skončilo vysokou výhrou 9:1 nad nováčkem ligy - Baníkem Most. Hned v prvních deseti minutách domácí svému soupeři nasázeli čtyři góly a podobný scénář se opakoval po celý zbytek utkání. O hattrick se v zápase postaral Robin Kovář. Ústeckým se také podařilo vsítit celkem dva góly ve vlastním oslabení. Oproti poslednímu střetnutí těchto dvou týmů byl k vidění skutečně rozdílný hokej.
út 6. 9. 2011, Zlatopramen Arena
MOSTEČTÍ LVI
9:1 4:0, 3:1, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Kovář (Zeman), 5. Pajič (Boháč, Gureň), 6. Třetina (Alinč, Pazourek), 8. Kovář (Pajič, Gureň), 25. Roubík (Šagát), 33. Pajič (Boháč, Gureň), 38. Alinč (Třetina), 52. Kovář (Pajič, Gureň), 53. Čurilla (Kloz) - 27. Přeučil (Tauš). Rozhodčí: Volf - Bečvář ml., Loskot. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 450. Střely na branku: 57:18. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 9:1. Zakázaná uvolnění: 4:8. Ofsajdy: 2:3. Vyhraná vhazování: 47:30.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, J. Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Pajič, Daniel Boháč - Kloz, Čurilla, Handlovský.

MOSTEČTÍ LVI: J. Dlouhý (41. Melichar) - Hranáč, Apelis, Kuncl, J. Hanzl, Havelka, Krejčí, Šulc - Tauš, P. Přeučil, Rudovský - Mavrojanidis, Slavíček, Žejdl - Andres, Vrtek, Kentoš - Adámek, Böhm, Výrut.

Domácí utkání rozehráli ústečtí hokejisté o dost lépe než na mosteckém ledě. Nejprve se ze slibné šance neprosadil Ludvík, vzápětí však už do odkryté branky střílel Kovář. I nadále se hrálo převážně před brankou hostí a v 5. minutě se hned po vyhraném bully prosadil Pajič. Že se Lvi na odvetu za potupnou porážku připravili opravdu dobře, dokázali na konci 6. minuty, kdy na 3:0 zvyšoval Třetina. Nedorozumění mostecké obrany využili domácí o necelé 2 minuty později a jako čtvrtý se do střelecké listiny zapsal opět Kovář. Domácí hokejisté pod dojmem slušného náskoku trochu polevili, a i když hráli několikrát za sebou přesilovku, mosteckou svatyni netrefili. První vážnější ohrožení domácí svatyně přišlo až v poslední minutě první třetiny, kdy prověřil Orctovu pozornost Žejdl.

Na začátku prostřední části hry měli první výhodu přesilové hry i hosté. Na jejím konci se do brejku dostal Handlovský, na Dlouhého v brance Mostu si ale nepřišel. Ve 25. minutě se do rychlého kontru rozjeli Šagát s Roubíkem a druhý jmenovaný z kruhu propálil Dlouhého popáté. O minutu později dokázali hosté využít chvilkovou nepozornost domácích hráčů a Přeučil protlačil kotouč za Orctova záda - 5:1. Ve 33. minutě, při přesilovce, vypálil Klobouček od modré a div nepřerazil horní tyčku hostující branky. V poslední vteřině přesilovky zvýšil na 6:1 Pajič. V dalších minutách se vystřídalo několik hráčů z obou týmů na trestné lavici. Ve 38. minutě vyslal v oslabení Třetina Alinče a ten mazácky svoje sólo proměnil - 7:1.

Do třetí třetiny Dlouhý vystřídal a v brance Mostu se objevil Melichar. Hokejisté Mostu trochu přidali a výsledkem byla šance Tauše, který ale nedokázal usměrnit kotouč do poloodkryté ústecké branky. Ve 47. minutě Tauš dokonce trefil levou tyč domácí svatyně. Na mosteckých hokejistech byla patrná snaha výsledek zkorigovat, v blízkosti Orcta ale byli hráči Ústeckých Lvů nekompromisní. Ti poté zvýšili tempo také a v 52. minutě přidal Kovář osmou, čímž zkompletoval hattrick, a brzy po něm ve vlastním oslabení Čurilla devátou branku. Desátá branka visela ve vzduchu v 54. minutě, kdy hráli domácí dvojnásobnou přesilovku. Té se už ale čtyři stovky diváků nedočkali.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Výsledky v této fázi sezony nejsou rozhodující, důležitý je herní projev. Dosavadní přípravu bych hodnotil jako vyvedenou, přestože jsme neměli žádné extra výsledky, ale to ani loni. Jak jsem již zmínil, skóre není v přípravě prioritní, zkoušeli jsme nové hráče, kteří navíc nebyli sehraní. Ještě během posledního přátelského zápasu dáme vše ostatní dohromady a bude to v pořádku. Potřebujeme připravit s Milanem mužstvo na sezónu a především na její vrchol. Nechceme v srpnu špičkovou formu, to by nám bylo k ničemu. Proti Mostu jsme hráli dobře, byli jsme v pohybu, dávali jsme si nahrávky a nepřidržovali puky. Vše tak podle toho vypadalo. Co se týká nových hráčů, u Robina Kováře si pochvaluji důraz před brankou, u Jiřího Kučného přehled o hře. Oba by pro nás mohli být cenné posily, nyní jsou v kádru na měsíční zkoušce. Jakub Lev nenastoupil, jelikož přijel až v úterý ráno a sestavu, kterou jsme zhotovovali v pondělí, jsme již nechtěli měnit. A co se týká Jindřicha Kotrly, ten se nám nevešel do sestavy, ačkoli jsme kamarádi ze střídačky, takto to bohužel v hokeji chodí. Pokud by Lukáš Handlovský zůstal v Třinci, pravděpodobně by naše barvy hájil i dále, ale levých křídel máme dostatečné množství. Tým chceme v tomto složení nechat prohromadě, loni se nám to osvědčilo, Chomutov bude ze zkušeností z loňského finále také opatrnější."

Kamil Kašťák (HC Baník Most): "Podali jsme velice špatný výkon, hráči utkání odklouzali, a proto jsme obdrželi devět gólů. Z tohoto duelu vyvodím důsledky, nemůžeme být všude pozdě, dělat individuální chyby a hrát s nezabezpečenou defenzivou. Mančaft musí dbát na disciplínu, bojovnost a obětavost. Po tomto klání nedokážu ani stanovit cíle letošního ročníku. Všechna předchozí střetnutí jsme odehráli slušně a pomýšleli jsme i na play-off, ale hlavně se musíme vyhnout baráži. S Litvínovem již nespolupracujeme, raději dávají hráče do Litoměřic, a proto tu máme především kluky z juniorské a seniorské Slavie Praha."