Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři vstoupili do nové ligové sezóny. Prvním soupeřem byl tým HC Letci Letňany. Domácím vyšel úvod zápasu, protože vedli již po 28 sekundách. Hosté ovšem utkání zdramatizovali a během třetí třetiny byla k vidění řada šarvátek.
pá 23. 9. 2011, Zlatopramen Arena
HC Letci Letňany
3:1 1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Rovný (Hošek, Pořický), 30. Faigl (Bulva), 60. Kuchynka (Vávra, Bulva) - 50. Kadaně (Puškár). Rozhodčí: Orlický - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 9:3, navíc Baránek (UNL) TH a Vala, Boček, Valder, Kadaně (všichni LET) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Brýl, Pořický, Herna, Bulva, Burkovec, Holeček L., Váchal, Angr, Holeček B., Rovný, Hošek, Vávra, Kuchynka, Faigl, Vegner, Baránek, Hanzl, Šetka, Fojt, Topol, Tuček

HC Letci Letňany: Duras - Boček, Puškár, Krňanský, Kautský, Novák L., Všetečka, Kozák, Horáček, Vala, Kadaně, Novák P. Šramota, Velder, Hnilica, Berlev, Urbánek, Chvojka, Dvořák.

Hokejistům ústecké juniorky začala ostrá sezóna. Jejich prvním soupeřem byl tým HC Letci Letňany. Hned první střela zapadla do branky. Po 28 sekundách se prosadil Hošek, asistenci si připsal Pořický. V zápětí se mohli prosadit i hosté, jenomže jejich snahy překazil Formátek, který se natáhl, jak mu to tělesné proporce dovolily. Letňany byly aktivnější, ústecká obrana působila kompaktně. Úvodní třetina více branek nepřinesla.

Druhá třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej. Týmy si počínaly za hranicí pravidel a sudí tak měli spoustu práce. Formátek hbitým pohybem zamezil hostům ve vyrovnání. Hosté hráli velmi tvrdým způsobem, což na vlastní kůži poznal Hanzl, který za pomoci spoluhráčů opustil ledovou plochu. V čase 29:29 po dlouhém obléhání hostující branky se prosadil Faigl. Hostující fanoušek neunesl výroky rozhodčího (odpískaný ofside), na ledovou plochu hodil skleničku. Ta se roztříštila a po dohodě rozhodčích s kapitány se třetina přerušila. Na led vyjela rolba a upravila led. Po patnáctiminutové přestávce se třetina dohrála.

Třetí třetina přinesla opatrný hokej, domácí hráli velmi zodpovědně, hosté frustrovaní zcela zbytečně faulovali a hráli agresivní styl hry. Na ledě v polovině třetiny se hráči porvali, jeden z hostů odešel z ledové plochy na ošetřovnu. Sudí měli pěkně popsané zápisníčky, aby věděli, koho vyloučit. Výhodné situace využil a Kadaně a snížil. Pět a půl minuty před koncem se řítil hostující útočník sám na Formánka, ten báječně zachránil domácí. Hosté se dožadovali vyrovnání, podle nich totiž puk byl v brance, sudí branku uznali, v zápětí ale rozpažili – branka nebyla. Letňany se dál snažily dát gól. Hosté odvolali gólmana a do prázdné branky výhru domácích potvrdil Kuchynka, který trefil prázdnou branku. Výhra v tomto zápase plném bitek měla pro ústecké sladkou příchuť.