Ú s t í n/L. - Juniorský tým Ústí nad Labem poprvé v lize prohrál. Nad síly Lvíčat byl tým z Klášterce nad Ohří. Domácí se dostali do vedené díky brance Pořického. Žlutomodří více gólů vstřelit nedokázali, soupeř se prosadil hned čtyřikrát.
pá 30. 9. 2011, Zlatopramen Arena
HC Klášterec nad Ohří
1:4 1:0, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 20. Pořický (Vávra) - 30. Lehnert(Danylec, Štelcich), 38. Flieger(Svoboda), 57. Lehnert(Vlášek), 59. Heindl(Žižka). Rozhodčí: Jechoutek - Frodl, Marek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 40. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Brýl, Holeček L., Holeček B., Burkovec, Ságer, Herna, Bulva, Melenovský, Fojt, Kuchynka, Hanzl, Vávra, Topol, Rovný, Šetka, Tuček, Vegner, Pořický, Angr

HC Klášterec nad Ohří: Zavadil - Blažek, Fiala, Flieger, Svoboda, Heindl, Pokorný, Žižka, Štelcich, Kopáč, Palička, Arnošt, Tverďák, Tumpach, Lehnert, Šaržík, Danylec, Červenka, Bízik, Vlášek, Hána

Úvod zápasu byl opatrný, protože oba juniorské týmy na sebe narazily vůbec poprvé. V 9. minutě se ústečtí obránci nedohodli a nechali mnoho prostotu pro hostující útočníky, kteří se dostali do několika slibných šancí. Ty ovšem překazil parádními zákroky Formánek. V čase 19:16 padl první gól zápasu. Konkrétně Vávra našel svým pasem Pořického, který si poradil s klidem velkého střelce.

Lvíčata se pořádně nestačila vzpamatovat a mohlo být zle. Hosté ujížděli v přečíslení dva na jednoho. Bohužel pro Klášterec Heindl trefil jen tyč ústecké branky. Hosté byli aktivní, zamkli svého soka do obranného pásma a snažili se udeřit. Vávra vypíchl puk a hnal se sám na gólmana Zavadila. Ústecký forvard trefil horní tyč branky. Klášterec byl lepším týmem, což dokumentuje i vstřelená branka. Lehnert po rozebrání domácí obrany zakončoval do prázdné branky. Ve 38. minutě se Klášterec dostal do vedení. Mezi střelce se zapsal Flieger.

Třetí třetina se odehrála bez větších soubojů a šarvátek. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, ale ztroskotali na velmi dobré obranné hře soupeře. Žlutomodří se ke střelám dostávali jen z velké dálky. To hostům vyhovovalo, v klidu si bránili své vedení a čekali na moment, kdy udeřit. Ten přišel v 57. Minutě. Puk mezi betony gólmana Formánka poslal Lehnert. Do prázdné branky zvýšil Heindl. Ústí po nepříliš povedeném výkonu zaslouženě prohrálo.