Ústí nad Labem - Velmi napínavý boj přineslo utkání mezi ústeckými juniory a Letci z Letňan. V zápase padlo celkem osm branek. Čtyři na jedné i na druhé straně. Jeden bod si mohou na své konto připsat jak Pražané tak i Lvi. V zápase se dvěma góly blýskl Martin Hanzl a třemi asistencemi se může pyšnit Martin Baránek.
pá 9. 12. 2011
HC Letci Letňany
4:4 1:1, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 7. Hanzl (Baránek), 37. Hanzl (Baránek), 42. Ságer (Fojt, Baránek), 55. Vávra (Hošek) - 20. Urbánek (Kadaně), 37. Puškár (Urbánek), 38. Vala (Berleva), 46. Kadaně (Škop, Urbánek). Rozhodčí: Knapík - Armstark, Zajíc. Vyloučení: 7:3, navíc Vávra (UNL) 10 min. NESP. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 39:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek – Holeček L., Holeček B., Burkovec, Ságer, Váchal, Tuček, Vegner, Herna, Fojt, Kuchynka, Hanzl, Vávra, Rovný, Melovský, Pořický, Baránek, Faigl, Hošek, Angr.

HC Letci Letňany: Duras – Puškár, Krňavský, Kautský, Všetečka, Novák L., Koubík, Kozák,Kadaně , Vala, Horáček, Novák P., Škop, Urbánek, Hnilica, Berlev, Král, Valder.

Začátek utkání se povedl domácím. V sedmé minutě ujel ve vlastním oslabení Martin Hanzl, jenž dokázal vyzrát na letňanského gólmana. Hosté se však také činili. Statečně se drželi v útočném pásmu ne krátkou dobu. Jenže i přes několik nebezpečnějších střel byli na Michaela Formánka v brance krátcí. Kritickou chvílí pro Slovan bylo oslabení 3 na 5, kdy se hostům málem podařilo srovnat. Ústečtí se však dokázali ubránit díky skvělé defenzivě a samozřejmě velké opoře ve své svatyni. Lvi si v této třetině také zahráli přesilovku. Nejblíže ke zvýšení stavu měl Baránek, který od modré střílel do téměř odkryté branky, jenže minul. Opět se osvědčilo staré známé pravidlo ,,Nedáš, dostaneš“. Letňanští nechtěli odcházet do kabin za stavu 1:0 pro domácí. Necelou minutu před závěrem první třetiny nakonec zdolali ústeckého brankaře a do kabin se odcházelo za stavu 1:1.

Přesilovou hru 5 na 3 si mohli vyzkoušet i ústečtí borci, a to hned v začátku druhé třetiny, trvala ovšem jen dvaadvacet vteřin, takže ke štěstí hostů zůstala nevyužitá. Většinu času se pak hra přelévala z jedné strany na druhou. Největší ohrožení letňanské branky přišlo v polovině druhé části, když se kupředu řítil ústecký kapitán Pořický, s jehož kličkou si poradil gólman Duras. Tři minuty před koncem třetiny byl však hostující brankář překonán. Šťastným střelcem byl opět Martin Hanzl, jenž dostal zpoza branky přihrávku od Baránka, a jeho střela z blízkosti letěla nad Durasovým ramenem až do sítě. Vedení Lvů však netrvalo dlouho. Jen pár vteřin poté byl puk za brankovou čarou i na druhé straně. Slovan jako by tímto gólem dostal studenou sprchu. Ještě před závěrečnou sirénou oznamující konec druhé periody se po překonání Formánka mohli opět radovat hosté. Ti tak z ledu mohli odcházet s úsměvem na tváři.

Do úvodu třetí třetiny vstoupili aktivněji Ústečtí. Necelé dvě minuty po začátku třetiny se domácí dostali do útočného pásma a po přihrávce Fojta zavěsil ránou z mezikruží Jiří Ságer. Pražané měli šanci ovlivnit stav při přesilovce 5 na 3, jenže v brance Ústí čaroval Formánek. Jenže ani ten není všemohoucí a tak 2 vteřiny před vypršením trestu jednoho z domácích hráčů se v přesilové hře 5 na 4 prosadili hosté a opět odskočili na rozdíl jedné branky. Ústečtí Lvi ale nic nevzdávali a bojovali až do konce. O vyrovnání se postaral Tomáš Vávra, a to pět minut před závěrem utkání. Děj zápasu by se dal přirovnat westernové přestřelce. Nebezpečné rány svištěly jak na jedné tak na druhé polovině kluziště. Nakonec braly po jednom bodu oba týmy.