L i t o m ě ř i c e - S desetiminutovým výpadkem a nepřízní rozhodčích se museli vyrovnat junioři Ústeckých Lvů na ledě litoměřického rivala. Nejprve obdrželi v závěru druhé třetiny během 10 minut čtyři branky a ve třetí třetině se museli vyrovnávat s celkem 87 trestnými minutami. I přesto, že hned tři hráči se poroučeli předčasně do kabin, přestáli téměř sedmiminutové oslabení a poté dvěma brankami udeřili. Hrdinou večera se stal Jiří Ságer, který se v závěru utkání prosadil hned dvakrát během necelých 3 minut.
pá 20. 1. 2012
HC Stadion Litoměřice
4:4 0:1, 4:1, 0:2

Branky a nahrávky: 29. Beránek (Hříbal, Cerman), 31. Ketner (Pavlata, Rosa), 38. Keltner (Racek), 40. Rusý (Racek, Keltner) - 15. Holeček L. (Faigl), 25. Vávra (Hošek, Ságer), 56. Ságer (Hošek, Vegner), 59. Ságer (Faigl). Rozhodčí: Hladík - Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 3:6, navíc Šetka a Vávra oba 10 min. + OK, Baránek (všichni UNL) TH. Využití: 2:0. Diváci: 115. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4.

HC Stadion Litoměřice: Meravý - Racek, Rusý, Keltner, Hříbal, Chmel, Nenadál, Honzajk, Pinc, Ketner, Cerman, Beránek, Pavlata, Pojezný, Rosa, Zeman

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Ságer, Vegner, Bulva, Tuček, Holeček L., Herna - Hošek, Baránek, Vávra - Kuchynka, Hanzl, Pořický - Rovný, Faigl, Šetka - Melovský, Fojt

Litoměřice přivítaly lídra tabulky s příliš velkým respektem. Hned od první minuty hosté zatápěli domácí obraně, v jedné z šanci hostů Baránek netrefil brankovou konstrukci a poté i Faiglova střela šla mimo litoměřickou branku. Litoměřice se do první větší šance dostaly až ve 4. minutě, Pavlata vybídl zpoza branky ke skórování Rosu, ale ten trefil pouze brankáře Formánka. Stejná situace se opakovala o několik vteřin později. Rusý z pravého rohu našel před brankou zcela osamoceného Racka, který z bezprostřední blízkosti nepřekonal Formánka.

Do vedení šli hosté v 15. minutě, Faigl přihrávkou z levého kruhu našel najíždějícího Lukáše Holečka, který střelou zápěstím překonal Meravého. Litoměřice mohly ihned srovnat, Hříbal se prodral přes dva hráče, přihrál na volného Nenadála, který však netrefil zcela odkrytou branku hostů. Začátkem druhé třetiny Slovan přidal další branku. Hošek našel před brankou Tomáše Vávru, který navýšil vedení svého týmu. Poté nadešla chvíle domácího družstva. První branku domácí vstřelili v přesilové hře. Cerman přihrál z rohu kluziště na Petra Beránka, který tečoval kotouč mezi betony brankáře. Vyrovnání přišlo ve 31. minutě. Slovan hrál opět v oslabení a domácí trestali ihned po vhazování. Nikolas Ketner prostřelil zcela bezmocného Formánka.

Dva rychle vstřelené góly Stadion nakoply do neskutečných obrátek a hosté nestačili bránit rychlé akce domácího výběru. Ve 38. minutě Racek při jednom z rychlých brejku našel před brankou volného Davida Keltnera, pro kterého nebyl problém usměrnit puk do odkryté branky. Než se Lvi stačili oklepat z obdržené branky, Litoměřice se radovaly znova. Opět u toho byl Racek, který vyslal do brejku Radka Rusého, který i přes nátlak obránce dokázal zasunout kotouč mezi betony brankáře. Díky skvělé druhé třetině Litoměřice vedly po dvou třetinách 4:2.

Poslední část utkání se nesla v duchu častých vyloučení, zejména na straně hostů. Hned tři hráči Slovanu dostali několik trestů do konce utkání za nesportovní chování. V 53. minutě hrály Litoměřice pětiminutovou přesilovou hru, díky které mohly definitivně zlomit soupeře a získat tak dva body za vítězství. Nestalo se tak a hosty dlouhé oslabení psychicky podpořilo natolik, že během 3 minut dokázali vyrovnat. Ústeckým hrdinou se stal Jiří Ságer, který dvěma brankami zařídil bod pro Slovan. Severočeské derby juniorů tak skončilo remízou 4:4, která byla zasloužená.