Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři měli před sebou velmi důležité utkání. Na domácím ledě hostili HC PZ Kladno, které je momentálně na druhém místě tabulky za Ústím nad Labem. Slovan tento zápas prohrával 1:4, ale nakonec ho dokázal otočit a zvítězil nad týmem ze středočeského města 5:4. Gólem a dvěma asistencemi se blýskl Martin Hanzl, dvě branky přidal Jakub Pořický.
ne 22. 1. 2012, Zlatopramen Arena
PZ Kladno
5:4 1:2, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 8. Pořický (Grin, Hanzl), 36. Hanzl, 38. Pořický (Kuchynka, Hanzl), 49. Faigl (Bulva), 59. Kuchynka (Vegner, Grin) - 10. Král (Macenauer), 13. Kašák (Pípal), 22. Vodička (Kadlec, Butor), 32. Kašák (Obr, Malovický). Rozhodčí: Smitka - Mašek, Horínek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Diváci: 137. Střely na branku: 42:25. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Ságer, Herna, Bulva, Grin, Holeček L. - Kuchynka, M. Hanzl, Pořický - Fojt, Hošek, Vegner - Rovný, Faigl, Tuček

PZ Kladno: Mastík - Tlustý, M. Voráček, Polívka, Malovický, Pfejfer, Raclavský - Pípal, Kašák, Vopravil - Tolkner, T. Král, Macenauer - Vodička, Butor, Kadlec - Obr, M. Procházka

Ihned po úvodním vhazování se domácí vrhli na branku soupeře a ověřili schopnosti hostujícího gólmana Mastíka. Strážce kladenské svatyně si ale svou branku ohlídal. Krátce poté si velkou šanci připravili Kladenští, dostali se do přečíslení tři proti dvěma. Petrásek svůj tým podržel a výstavním kouskem zasáhl. Ústí nad Labem trávilo spoustu času v útočném pásmu, což se nakonec vyplatilo. Po několika přihrávkách Lvů před Mastíkovu bránu se nakonec prosadil Pořický. Hosté ale na nic nečekali a vzápětí vyrovnali. Středočeši se opět dostali do přečíslení a Petrásek už proti střílejícímu Královi nestihl zakročit. O pár minut později šlo Kladno do vedení. Po zaspání domácí obrany prostřelil domácího gólmana z dorážky Kašák. Slovan si pět minut před koncem první třetiny zahrál přesilovou hru, ve které byl ovšem zraněn Lukáš Holeček, jenž po střele svého spoluhráče dostal pukem přímo do obličeje. Ústečané si poté ještě dokázali vytvořit tlak před brankou hostí, ale kotouč v síti brankáře Mastíka neskončil.

Modrobílí si na začátku druhé části zahráli početní výhodu, kterou patřičně využili. Domácí obrana nechala tři kladenské hráče před Petráskovou brankou pouze s jedním bekem a hosté neměli problém zakončit. Šťastným střelcem byl Vodička. Žlutomodří se pokoušeli mnohokrát snížit stav, sváděli však marný boj s konečným zakončením a hlavně s brankářem Mastíkem. Ve vlastním oslabení mohl dokonce skórovat Pořický, jenž po úniku se svým spoluhráčem minul branku hostí o pár centimetrů. Kladenští byli ti, kteří nakonec vsítili gól. Ústecká defenziva totiž opět nechala tři modrobílé hráče samotné před Mastíkem a tohoto momentu využil Kašák, jenž dostal puk až za brankovou čáru. Ústeckým Lvům se podařilo snížit stav díky gólu Hanzla, který ještě vykřesal naději pro celek Ústí nad Labem. Žlutomodré tato branka povzbudila a o chvíli později přidali další. Přímo před bránu dostal přihrávku Pořický, který ještě stihl zvednout svou hůl z ledu a prostřelil Mastíka. Do kabin se tak odcházelo s výsledkem 3:4 z pohledu domácích.

Hra se na začátku třetí periody odehrávala před domácí klecí, protože jeden z ústeckých hráčů si odpykával trest u časomeřičů. Po skončení tohoto oslabení se Lvi hnali dravě dopředu a pokoušeli se o vyrovnání. To se jim povedlo, když si po přihrávce Bulvy podržel puk Faigl, jenž obelstil Mastíka a zakončoval do odkryté brány. Ústečtí hokejisté viditelně toužili po vítězství, čemuž nasvědčovalo i nekonečně mnoho příležitostí. Branka přece jen padla. Minutu před koncem dotlačil puk za brankovou čáru Kuchynka. Stav 5:4 již zůstal do konce utkání nezměněn.

Jiří Merta (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Šli jsme do tohoto zápasu s tím, že jsme v pátek ztratili bod v Litoměřicích, kde jsme bod ztratili hlavně proto, že jsme byli neukáznění. Vyloučili nám tam několik hráčů, takže jsme do dnešního utkání chtěli zlepšit tu morálku a nedisciplinovanost, což se nám i povedlo. Dnes jsme vyhráli 5:4, ale nepovedl se nám vstup do utkání, kdy jsme prohrávali 1:4 poměrně rychle. Lámali jsme ten zápas až ke konci, i když s trochou štěstí. S trenérem Marešem musíme před těmi kluky smeknout, protože jsme hráli ve dvanácti lidech. Bylo to na srdíčko a na morálku; klukům se to nakonec povedlo. Myslím si, že jsme byli o tu jednu branku lepší než soupeř a určitě nám tento výsledek pomůže v závěru sezony a do dalších startů v soutěži. Kluci tam vyvedli ale nějaké chyby, ze kterých pramenily góly soupeře, ovšem můj názor je ten, že jsme byli celých šedesát minut lepší než Kladno; v bruslení, pohybu i kombinační hře. Rád bych ještě vyzdvihl výkon Michala Petráska, který dnes tým velmi podržel a předvedl velmi dobrý výkon."