Ústečtí junioři přivítali na svém ledě soupeře z nedalekých Litoměřic. Domácí sice v první třetině vedli o dvě branky, ale druhá část přinesla vyrovnání a dokonce otočení zápasu. Utkání bylo velmi vyrovnané a ve třetí třetině Lvi srovnali výsledek na 3:3. Slovan pak čtyři minuty před závěrem utkání vstřelil gól na 4:3, který byl rozhodujícím okamžikem zápasu. Brankou a asistencí se blýskl Martin Hanzl, Štěpán Kuchynka si připsal tři asistence a rozhodující gól vstřelil Tomáš Faigl.
pá 2. 3. 2012
HC Stadion Litoměřice
4:3 2:0, 0:3, 2:0

Branky a nahrávky: 14. Hanzl (Kuchynka), 14. Melovský (Rovný), 44. Pořický (Kuchynka, Hanzl), 56. Faigl (Kuchynka, Hošek) - 22. Rusý (Purma), 29. Hříbal (Rusý), 35. Nenadál (Smetana). Rozhodčí: Plachý - Novák, Kučera. Diváci: 137. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brýl – Holeček, Grin, Vegner, Herna, Bulva, Fojt, Kuchynka, Hanzl, Šetka, Rovný, Tuček, Pořický, Faigl, Hošek, Angr, Melovský.

HC Stadion Litoměřice: Meravý – Keltner, Pavlata, Rosa, Černý, Hříbal, Purma, Nenadál, Rusý, Zeman, Smetana, Náprstek, Cerman, Beránek, Chmel, Keltner, Topol, Kalina.

Do utkání vstoupili o něco aktivněji hosté. Jednu z největších šancí měl kapitán Litoměřic – Purma, jehož střela skončila pod brankářovými betony. Netrvalo dlouho a hra se přesunula na druhou stranu kluziště, kde zkoušeli své štěstí žlutomodří. Blízko vstřelení branky byl Faigl, který obdržel přihrávku před odkrytou část litoměřické svatyně od rozjetého Šetky; kotouč po jeho střele ale trefil brankovou konstrukci. Ve 14. minutě poslal Kuchynka puk z rohu přesně na HANZLA, který číhal před Meravým a střelou z blízkosti trefil levý růžek jeho brány. Od tohoto gólu uběhlo jen několik málo vteřin a padl další, o nějž se po asistenci Rovného zasloužil MELOVSKÝ.

V úvodu druhé třetiny hosté snížili. Po větší mele u ústecké svatyně se nakonec podařilo RUSÉMU protlačit puk až za brankovou čáru. O chvíli později si Lvi zahráli přesilovku, ve které však úspěšní nebyli, navzdory tomu, že příležitostí bylo mnoho. Asi v polovině druhé části si ale v početní výhodě zahrály Litoměřice a přišlo vyrovnání. HŘÍBAL, který střílel od zadní kruhové hranice, trefil sice Brýlovo rameno, ale naneštěstí pro Ústí se puk odrazil od této části těla gólmana do sítě. A pět minutě před závěrem druhé periody se hosté dočkali otočení výsledku. NENADÁL nabral rychlost a po levém křídle se řídil na bránu žlutomodrých. Nakonec i přes nevyhovující úhel překvapil domácího brankáře. Litoměřičtí mohli ještě zvýšit před odchodem do kabin, když bylo nařízeno trestné střílen pop faulu Hoška. David Keltner však na Brýla nevyzrál.

Do třetí třetiny vstoupili ústečtí hokejisté s větším nasazením, což se jim nakonec vyplatilo, protože vyrovnali. Po delší době strávené v útočném pásmu nahrál Kuchynka POŘICKÉMU, který se i přes větší problémy s bránícími protihráči dokázal zorientovat a puk z otočky poslal přímo do sítě. Velkou příležitost, která mohla dostat hosty do vedení, měl Pavlata, který se octl zcela sám před Brýlem. Ten se však nenechal zaskočit a puk uschoval ve svém náručí. Také Šetka se mohl střelecky prosadit, když ujížděl sám na Meravého; i ten měl kotouč pod kontrolou. Čtyři minuty před koncem utkání šli Lvi do vedení. V přesilové hře skóroval po Kuchynkově asistenci FAIGL.

Jiří Merta (HC Slovan Ústečtí Lvi):“Vstup do utkání byl z obou stran velmi ospalý. Sice jsme začali dobře, vedli jsme o dvě branky, ale druhou třetinu jsme přestali hrát a oni srovnali, takže jsme museli o přestávce kabině trošku zakřičet, aby se hra trochu zlepšila. Nakonec se nám podařilo vstřelit vítěznou branku a bereme body. V dnešním zápase jsme k tomu přistupovali jako k přípravě na baráž i přesto, že to bylo derby. Litoměřice hrály v plné sestavě, kdežto my jsme nechali hrát kluky, kteří normálně často nehrají."