Ú s t í n/L. - Toto utkání by se dalo označit jako velmi důležité, neboť se utkaly dva týmy, které před vzájemným duelem měly stejný počet bodů, vyhraných zápasů, prohraných zápasů i remíz. Dokonce i počet vstřelených gólů byl shodný – 60. O tom, že Ústí je na prvním místě, rozhoduje pouze méně inkasovaných branek. V tomto zápase byl úspěšnější domácí tým, vyhrál 6:2.
pá 18. 11. 2011
MOSTEČTÍ LVI
6:2 2:0, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 13. Musil (Zdvořáček), 18. Chovanec (Procházka, Jindřich), 21. Musil, 24. Janák (Šimanovský), 56. Musil (TS), 59. Vrba (Jindřich) - 22. Mandinec (Machač), 24. Student (Šefl). Rozhodčí: Plachý - Štechmüller, Kučera. Vyloučení: 8:6, navíc Zdvořáček (UNL) 10 min., Mašek 10 min., Mandinec (oba MOS) TS. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Straka, Trončinský - Janák, Strnad, Hajn - Bačák, Musil, Řídel - Chovanec, Jindřich, Procházka - Vrba

MOSTEČTÍ LVI: Chabr - Wiedemann, Machač, Šefl, Čížek, Plichta, Mandinec, Fryč, Kwolek, Pejša, Butka, Mašek, Kunc, Student, Weinhold, Polanský, Kopřiva, Vyvážil, Gabriel, Kováč

Úvodní buly vyhráli domácí. Ústečtí puk dostali do branky již po 15 sekundách, jenomže ještě před tím sudí přerušili hru a branka platit nemohla. Jiří Procházka si vytvořil dobrou příležitost, chyběla přesnost. Lvíčata bez větších potíží ubránila i první oslabení. Následně se sám před gólmanem ocitl Jan Hajn, ale rozezvučel jen horní tyč. Hosté z Mostu dostávali dobrým pohybem domácí pod tlak, nebezpečnější rána z toho nevyplynula. V čase 12:35 Jan Musil skóroval a poslal domácí do vedení, asistoval Martin Zdvořáček. V 18. minutě se žlutomodří radovali podruhé, tentokrát se prosadil Jan Chovanec. Ústečtí si v posledních minutách první třetiny se soupeřem doslova hráli, mostečtí nevěděli, kde jim hlava stojí. Na konec periody hosté čekali tak trochu jako na smilování.

Na úvod druhé třetiny si parádní zákrok připsal ústecký gólman. O slovo se přihlásilo nepsané pravidlo „nedáš- dostaneš“, Jan Musil zvýšil vedení domácích na 3:0. V čase 23:38 Milan Janák zamířil přesně do branky. Most dostal k dispozici přesilovou hru o dva muže. Početní výhoda zůstala nevyužita. Hra se začala přiostřovat a ústecké mantinely duněly více, než je obvyklé. V první přesilové hře Most skóroval a snížil na 1:4. V čase 34:39 se opět prosadil Most a skóre bylo vyrovnanější.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej, byť výsledek byl zcela jednoznačný. Oba týmy se snažily, seč jim síly stačily, ale Lvíčata zodpovědně bránila. Most měl k dispozici přesilovou hru 5 na 4, tu ovšem využít nedokázal. V polovině třetiny měl Most více ze hry, nicméně ústecká obrana působila velmi kompaktně a neotvírala mezírky, které by hosté mohli využít ke snížení. Ústí mělo k dispozici trestné střílení, které provedl Jan Musil. Domácí útočník zvolil zakončení mezi nohy a zvýšil na 5:2. V samotném závěru ještě Ústí přidalo šestou branku. Ústí nad Labem si díky vyhranému zápasu připsalo 2 body a bodově odskočilo právě Mostu.

Lvíče zápasu

Zápas se nejvíce povedl Janu Musilovi. Nadaný útočník si připsal dva góly ze hry, hattrick zkompletoval při trestném střílení, které provedl s lehkostí sobě vlastní. Svou aktivitou připravil i několik slibných šancí pro své spoluhráče. Jan Musil je pro nás hráčem utkání.