po 16. 2. 2004
HC Slavia Praha
HC Slovan Ústečtí Lvi
5:1 4:0, 0:0, 1:1

Branky: 9. Kvapil, 11. Kvapil TS, 16. Šulc (Klimeš, Sobotka), 19. Novák J. (Jelínek, Kvapil)PP, 60. Beránek (Pavel) - 43. Kolbaba

Vyloučení: 8:8, Využití: 1:0,Osobní tresty: Kvapil 5+OK

HC Slavia Praha: Bezunk - Beránek, Borůvka, Šulc(C), Drtina, Novák, Prostředník, Březina, Stütz - Kvapil, Jelínek, Birner - Havlín, Pavel, Doležal - Svoboda T., Sobotka, Klimeš - Endál, Dobiáš

HC Slovan Ústečtí Lvi: Musil - Hillmich, Derka, Kolbaba, Kříž, Sádovský(C), Košecký, Chromý, Bučič, Wágner, Volráb, Liba, Bašta, Marhurowicz, Růžek, Svoboda D., Ferlež, Tesárek, Vyžďura, Gottfrierd, Svoboda J.

Komentář

Úvod zápasu se odehrával ve velice rychlém tempu převážně ve středním pásmu. Šance se začaly kupit na obou stranách. První vážnou si vytvořila řada Birner - Jelínek - Kvapil, která ovšem ani na několikrát Musila nepřekonala. To se domácím povedlo až v deváté minutě. Byl to právě útočník z první řady Marek Kvapil, který si sám za bránou vybojoval puk, objel si Musilovu svatyni a skóroval. V 11. minutě řešil jeden z hráčů Ústí závar před bránou hozením hole. Zkřížené ruce nad hlavou hlavního arbitra znamenaly trestné střílení. K puku se postavil kanonýr Marek Kvapil a byl úspěšný. Touš propadl Musilovi mezi lapačkou a tělem za brankovou čáru. Kvapila byl plný led a jelikož do zápasu nenastoupili Macháček s Borovanským, které nepustila do hry nemoc, i Červenka, který si plnil svou povinnost v áčku, nastupoval Kvapil hned ve dvou řadách. Další branku přidal při přesilové hře střelou od modré kapitán Jakub Šulc. Další přesilová hra, další gól. Čtvrtý hřebíček do rakve hostů zatloukl Jiří Novák. Dvě slepené Kvapilovi trefy hráče Ústí položily a domácí tak mohli odcházet do šaten s jasnou psychickou převahou.

Začátek druhého dějství byl ovlivněn mnoha vyloučeními. Ve čtvrté minutě se do samostatného úniku dostal kapitán hostů Petr Sádovský, ale trefil pouze tyč Bezunkovy brány. Slovan při přesilových hrách několikrát zahrozil, ale Bezunk čaroval. Ve 12. minutě dostal Kvapil trest 5 minut + do konce utkání za sporné naražení zezadu ústeckého hráče na mantinel. Pětiminutové oslabení sehrála Slavia výborně a až na pár vyjímek se nenechala uzamknout ve své třetině. Po skončení dlouhé početní převahy hostů, se domácí opět vrhli před Musila. Díky zásahům rozhodčího se druhá třetině neodehrávala tak jednoznačně jako ta první.

Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě měli domácí navrch. Ale byli to hosté, kteří z brejku vsítili branku. Bezunkovi čisté konto zkazil Vladimír Kolbaba, jehož střelu nechtěně za záda vlastního gólmana tečoval Březina. V 50. minutě měl Slovan výhodu přesilové hry 5 na 3, při které měl velké šance, ale štěstí stálo na straně Slavie. O tři minuty později se hra vrátila před Musila a Havlín trefil pouze tyč. Jen chvíli na to jej napodobil Sobotka, který svou střelu také opřel o konstrukci Musilovy brány. Utkání se začalo přiostřovat a disciplína šla stranou. Slavia se před koncem utkání stala jasně lepším týmem na ledě. Brankový účet zápasu uzavřel, po přihrávce Pavla, střelou od modré Jiří Beránek.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže