Ú s t í n/L. - Ústečtí dorostenci narazili ve svém prvním letošním domácím utkání na nedalekou Kadaň. Lvi v tomto zápase dokázali vstřelit pouze jedinou branku, o kterou se ve vlastním oslabení postaral Jan Jindřich. Jeden gól však na vítězství nestačil a domácí podlehli Kadani 1:4.
ne 8. 1. 2012
SK Trhači Kadaň
1:4 0:3, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 59. Jindřich (Strnad) - 6. Šolta (Kordina), 15. Fencl (Frajt), 15. Šolta (Kordina, Sukovič), 60. Neuman (Ulrych). Rozhodčí: Luczków - Střelka, Kilian. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 150. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák (20. Burkovec) - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Procházka, Trončinský - Janák, Strnad, Chovanec - Bačák, Musil, Řidel - Vrba, Jindřich, Hajn - Straka

SK Trhači Kadaň: Tichý - Zicho, Neuman, Segeš, Bečka, Ulrych, Zelenka, Beran, Fencl, Šeba, Mládek, Sukovič, Jäger, Frajt, Kordina, Šolta

Hned v úvodu utkání přišlo vyloučení domácího hráče, ale Kadaňští hokejisté se nemohli usadit v útočném pásmu. Lvi se tak v přesilovce statečně ubránili. V šesté minutě se černožlutým podařilo vsítit branku. S dorážkou do prázdné brány neměl problém Šolta. Žlutomodří se do nebezpečných akcí příliš nepouštěli. Jedním z největších ohrožení hostující branky byla prudká střela Křepelky od modré. Pak také situace, kdy puk cinkl o brankovou konstrukci. Další branka padla necelých šest minut před koncem první třetiny, když domácího gólmana zaskočil nechytatelnou střelou z pravého kruhu pro vhazování Fencl. Neuběhlo však ani půl minuty a kotouč se v ústecké brance objevil potřetí. Šťastným střelcem byl opět Šolta. Ústí se ještě pokoušelo snížit stav, díky přesilovce 5 na 4, což se mu i přes několik slibných šancí, nepovedlo. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:3.

Do druhé části vyštřídal Nováka v ústecké brance Burkovec. Brankáři na obou stranách měli hned od začátku plné ruce práce. Více se však zapotil gólman hostí. Šancí bylo mnoho, ale snížení se Lvi nedočkali ani po střele Strnada, Zdvořáčka nebo Musila. I na druhé straně byla brána v ohrožení. Tyč ústecké svatyně zvonila během druhé periody hned dvakrát. Největší šancí Kadaně byla situace, kdy dva její hráči ujížděli sami na branku Lvů, kde však zakročil výtečným zákrokem Burkovec. Nakonec se v této třetině ani jeden z týmu z branky neradoval.

Hra se ve třetí části přelévala z jedné strany na druhou. V ústecké brance se skvělými zákroky blýskl Burkovec. Domácí si ještě šest minut před koncem utkání zahráli přesilovou hru, při které se však žádný ze žlutomodrých nedokázal prosadit. I Kadaň měla před koncem utkání početní výhodu, ale ani její hráči nebyli střelecky úspěšní, což jim nakonec nevadilo, když vedli hned o tři branky. Lvům se ale ve vlastním oslabení povedlo skórovat, když po úniku Strnada a Jindřicha, zakončoval právě druhý jmenovaný. Ústí zkoušelo ještě uspět bez brankaře, což se mu nakonec nepovedlo, protože do prázdné branky se trefil kadaňský Neuman. Utkání skončilo stavem 1:4.