T ř e m o š n á - Debakl se soupeřem ze západu Čech vrátili starší dorostenci Ústeckých Lvů i s úroky. Po předchozí prohře 3:8 znectili svého soupeře výhrou 8:0 na jeho ledě. Vysoká motivace odčinit ostudu z 8. kola byla na hráčích patrná hned od začátku utkání.
ne 22. 1. 2012
HC Meteor Třemošná
0:8 0:2, 0:2, 0:4

Branky a nahrávky: 12. Janák (Musil), 13. Bačák (Strnad, Jindřich), 26. Hajn (Janák, Zdvořáček), 29. Vondráček (Janák, Trončinský), 51. Bačák (Jindřich), 54. Křepelka (Šimanovský, Bačák), 55. Trončinský (Straka), 59. Vrba (Vondráček). Rozhodčí: Bouzek - Ingriš, Suchánek. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Diváci: 55. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 0:8.

HC Meteor Třemošná: Maruš (33. Sedlák) - Růžička, Vlček, Pejsar, Valeček, Fojt, Leško, Krch, Javornický, Hošek, Bakule, Langer, Potůček, Sedláček, Slavík

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Straka, Trončinský - Bačák, Strnad, Jindřich - Janák, Musil, Hajn - Chovanec, Vrba, Vondráček

Po dvou minulých neúspěších s tímto soupeřem přistoupili hráči Slovanu k utkání soustředěně. V 11. minutě vsítil Jindřich první branku utkání, kterou však hlavní rozhodčí neuznal, protože byla dosažena nohou. O chvíli později již ale gól uznán byl, to když Musil našel Janáka a ten vstřelil důležitý první gól. Za minutu a půl bylo ještě veseleji. Po souhře celého útoku vstřelil Bačák do poloodkryté branky již druhý gól hostí. Soupeř zahrozil dvěma šancemi, které ale bezpečně pokryl brankář Novák. Vážnější komplikace nastaly až ke konci první třetiny při vyloučení Trončinského.

Ve druhé třetině přidali Ústečtí další dvě branky. Nejprve Zdvořáček přihrál na levý kruh Janákovi, ten naznačil střelu a podél povyjetého domácího brankáře přihrál Hajnovi, který uklidil puk do branky - 0:3. Za dvě a půl minuty přidal čtvrtý gól dorážkou pod víko Vondráček. Trenér domácího celku poté vystřídal brankáře Maruše, jehož místo zaujal Sedlák. Lvíčata pokračovala v tlaku, ale domácí se nechtěli nechat zahanbit a tlačili se do šancí. Ty však likvidoval spolehlivý Novák. Domácí dokonce v oslabení nastřelili tyč. V závěru třetiny byl vyloučen Vondráček a 5 vteřin před koncem i Strnad za vyhození kotouče.

Třetí třetinu tak zahajovali hosté ve dvojnásobném oslabení, ale díky skvělým zákrokům Nováka ji přečkali. Po návratu Vondráčka, tedy v oslabení 4 proti 5, se sám řítil na branku domácích Janák. Po faulu na něj se poměr sil vyrovnal. Hra se přelévala ze strany na stranu a soupeř začal ohrožovat ústeckou branku víc než bylo zdrávo. Ve 46. minutě si ústecký trenér Mach vzal oddechový čas a uklidnil své mužstvo. Vyplatilo se, Bačák po 5 minutách střelou mezi betony zvýšil již na 5:0. Jak se má naložit s přesilovkou 5 na 3 předvedl Křepelka střelou tahem pod víko. Soupeř ale opět fauloval a v další dvojnásobné přesilovce zvýšil technickou střelou Trončinský na 7:0. O čisté konto se postaral Novák, když opět zlikvidoval nájezd domácího hráče. Konečné slovo měl po přečíslení Vrba, který uzavřel účet utkání.