Divokou přestřelku zažili Ústečtí Lvi v zápase s Karlovými Vary. Domácí sice nejprve vedli 2:0, ale hosté vzápětí vyrovnali i přesto, že jich do zápasu nastoupilo pouze jedenáct. Pak žlutomodří odskočili Západočechům o dvě branky a karlovarští hokejisté už dokázali pouze snížit. Gólem a dvěma asistencemi se blýskl Jan Vondráček a branku a jednu asistenci zaznamenali i Jan Jindřich a Miroslav Straka.
pá 3. 2. 2012
HC Energie Karlovy Vary B
5:4 3:2, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Musil (Šimanovský), 2. Procházka (Vondráček), 20. Vondráček (Jindřich), 22. Straka, 49. Jindřich (Vondráček, Straka) - 4. Krenkel (Binias), 8. Petroš (Novák, Moucha), 30. Ziegler (Klíma), 51. Ziegler (Pfister). Rozhodčí: Plachý - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 5:5, navíc Zdvořáček (UNL) 10 min. NESP. Využití: 0:2. Diváci: 137. Střely na branku: 46:8. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec – Neumann, Šimanovský, Straka, Zdvořáček, Málek, Procházka, Křepelka, Trončinský - Janák, Musil, Chovanec - Bačák, Strnad, Řídel - Hajn, Jindřich, Vondráček - Babušík, Vrba, Kopta

HC Energie Karlovy Vary B: Francisko – Moucha, Krenkel, Petroš, Novák, Vávra, Klíma, Pfister, Ziegler, Binias, Kodl, Makovec

Domácí se hned po zahajujícím buly vrhli na karlovarskou branku. A asi tak 20 vteřin poté se Slovan radoval z gólu. Šimanovský svou přihrávkou našel Musila, který na první pohled nevábnou střelou prostřelil Franciska. Neuběhly ani dvě minuty od začátku zápasu a Lvi vedli 2:0. Úspěšným střelcem byl tentokrát Procházka. Ovšem o chvíli později hráli hosté v početní výhodě, kterou dokázali využít během několika vteřin. Po krátkém usazení Západočechů v útočném pásmu prostřelil domácího gólmana Krenkel. V 8. minutě ujel po pravé straně Novák, který sice nemohl vyslat střelu na Burkovce, neboť byl blokován dvěma žlutomodrými obránci, ale dokázal poslat přihrávku svému kolegovi Petrošovi, který zakončoval do prázdné brány. Ústí mělo v 1. třetině ještě spoustu šancí, ale jedině ta poslední byla úspěšná. Po několika střelách na karlovarskou branku a po mele v brankovišti, dostal nakonec puk za Franciskova záda Vondráček.

Ve 2. části uběhla sotva minuta a Ústečané už vedli o dvě branky, když se po samostném úniku po levé straně prosadil Straka. Žlutomodří předváděli velmi aktivní styl hry; Karlovy Vary však úspěšně odolávaly; velkou zásluhu na tom měl i strážce jejich svatyně. Hosté hráli v polovině této periody přesilovou hru, díky které snížili stav na 4:3, když se domácí defenzivou proháčkoval Ziegler, který dovedl kotouč až za brankovou čáru. O zvýšení skóre se pak mohl nejednou střelou na bránu postarat Strnad, který nejprve ujížděl zcela osamocen na Franciska; svou kličkou ho však neobelstil; a o pár vteřin později se pokusil vsítit gól ještě dvěma střelami, které však v síti neskončily.

Karlovy Vary si v úvodu 3. třetiny zahrály dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3, ale Slovan se úspěšně ubránil. Stav 4:3 trval téměř do poloviny této periody. Ve 49. minutě se ovšem Lvi usadili v útočném pásmu a po nahrávce Vondráčka před prázdnou bránu se do černého trefil Jindřich. Netrvalo dlouho a Západočeši po úniku Zieglera po levé straně, jenž prostřelil Burkovcovy betony, snížili. I domácí si v tomto utkání zahráli početní výhodu 5 na 3 a to necelých 7 minut před koncem; červené světlo za svatyní hostí se ale nerozsvítilo. Stav 5:4 tak přetrval až do závěrečné sirény.