P r a h a - V pátek 2. března odjeli ústečtí starší dorostenci do Prahy na Kobru se snahou získat potřebné dva body zajišťující účast v baráži o extraligu. Utkání nebylo vůbec jednoduché. Hráči Kobry se snažili využít domácího prostředí a získat skalp lídra soutěže. Malé rozměry ledové plochy a bojovnost na hranici faulu určily způsob hry. Ústečtí však nakonec dva důležité body vybojovali a po roce se pokusí o návrat mezi tuzemskou elitu.
pá 2. 3. 2012
HC Kobra Praha
3:4 1:1, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 15. Buss (Antoš), 22. Vacek (Janoušek), 57. Ječný (Zmeškal) - 6. Straka, 27. Musil, 30. Zdvořáček (Janák), 46. Chovanec (Musil). Rozhodčí: Synek - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 47. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.

HC Kobra Praha: Coufal - Ječný, Šikal, Vacek, Prokop, Janoušek, Švehelka, Matoušek, Štěpař, Buss, Antoš, Janoušek, Medynský, Janouš, Pova, Zmeškal

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Straka, Trončinský, Neumann, Babušík - Bačák, Musil, Jindřich - Janák, Strnad, Řídel - Chovanec, Vrba, Kopta - Hajn, Procházka

Do utkání vstoupili lépe domácí, na ústeckých hráčích byla zřejmá nervozita. Celá první třetina se vyznačovala spoustou osobních soubojů a vyloučení. První branku vstřelil v 7. minutě Straka. V nouzi nahodil za modrou čarou vysoký lob na domácí branku a Coufalovi propadl puk do branky. V 10. minutě ve vlastním oslabení uháněl sám na gólmana Bačák, ale pokus mezi betony gólman zneškodnil. Následovaly další vyloučení se šancemi na obou stranách. Soupeř vyrovnal ve vlastním oslabení. Na ústecké útočné modré čáře Antoš vystihl přihrávku mezi obránci, v brejku vystřelil těsně vedle a odražený puk od mantinelu dorazil Buss do branky – 1:1.

Důraz a orientaci prokázal ve 22. minutě v končící přesilové hře Vacek, když po závaru okolo Novákovy branky dorazil z těsné blízkosti puk do branky a otočil vedení na stranu domácích - 2:1. Na 2:2 vyrovnal Musil. Podařilo se mu odebrat soupeři puk a pohodlně skórovat. V další přesilové hře otočil vývoj zápasu vwe prospěch hostů bombou od modré Zdvořáček - 2:3.

Ve třetí třetině přinesl uklidnění Chovanec. To když Musil ve 46. minutě obkroužil branku soupeře a přihrál Chovancovi, pro kterého vstřelit gól již nebyl problém. Komplikace nastaly 3 minuty před koncem zápasu. Strnadovi se nepodařilo posunout puk z obraného pásma. Zachytil ho obránce Ječný a ranou od modré pod břevno nedal Novákovi šanci – 3:4. Domácí trenér si následně vyžádal oddechový čas. V poslední minutě se snažili hráči Kobry se šesti hráči v poli o vyrovnání. Hráči Slovanu však hubené a vytoužené vítězství ubránili. Po roce si tak vybojovali právo na účast v baráži o extraligu.