Ústí nad Labem - V nedělním duelu změřili ve Zlatopramen Areně síly hokejisté staršího dorostu Ústeckých Lvů proti Meteoru Třemošná. V zápase 35. kola ligy staršího dorostu si oba celky body rozdělily, po remíze 2:2 bere každý z týmů bod. O vyrovnání se čtyřicet osm sekund před koncem zápasu zasloužil Miroslav Straka.
ne 4. 3. 2012, Zlatopramen Arena
HC Meteor Třemošná
2:2 1:1, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Kopta (Musil), 60. Straka (Zdvořáček) - 13. Krch, 56. Langer. Rozhodčí: Luczków - Střelka, Kilián. Delegát: Štěpán. Vyloučení: 4:9, navíc Jindřich, Málek, Šimanovský (všichni UNL) všichni 10 min. [NESP]. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2. Zakázaná uvolnění: 3:6. Ofsajdy: 3:3. Vyhraná vhazování: 36:19 (11:7, 8:5, 17:7).

Ústecký Slovan s.r.o.: T. Kovář - Šimanovský, Neumann, M. Zdvořáček, D. Málek, J. Trončinský, Mir. Straka, Babušík - Jindřich, Musil, Bačák - Řídel, Strnad, Janák - Kopta, Vrba, Chovanec - Hajn, J. Procházka. <b>Trenéři:</b> Štěpánek, Mach.

HC Meteor Třemošná: Marušák - Šmíd, Pejsar, Hucl, Havlík, Leško - Krch, Javornický, Liprt - Hopčák, Bakule, Langer - Valeček, Slavík, L. Sedláček. <b>Trenér:</b> Bednář.

První šanci zápasu připravil pro 137 diváků ve Zlatopramen Areně Jan Jindřich, jenž ve druhé minutě předal kotouč do mezikruží Vladimíru Bačákovi. Posledně jmenovaný pálil pouze do připraveného gólmana Patrika Marušáka. O dvě minuty později zahrozili i hosté. Martin Krch si od levého mantinelu v útočném pásmu vybruslil před ústeckého brankáře Tomáše Kováře, na kterého si ale stahovačkou nepřišel. V minutě sedmé hledal od hrazení Daniel Řídel v prostoru mezi kruhy Milana Janáka, který z dobré pozice branku netrefil.

Ujal se až střelecký pokus ONDŘEJE KOPTY z osmé minuty, když ústecký útočník Jan Musil zvítězil na vhazování v útočné třetině po úmyslném ofsajdu Třemošné. Ihned po buly se puk dostal právě k Ondřeji Koptovi, který se odhodlal ke střele. Svou jedovkou mezi betony překonal poprvé v zápase hájce hostující svatyně - 1:0.

Celek Meteoru dokázal skóre vyrovnat ve 13. minutě. Zaváhání ústecké obrany potrestal MARTIN KRCH, jenž si při zakončení položil na zem domácího gólmana a následně dopravil touš za brankovou čáru - 1:1.

Za minutu shlédly oba tábory fanoušků po jedné akci na každé straně. Obrat skóre mohli nejprve dokonat v přečíslení dva na jednoho Bakule s Langerem, přičemž druhý jmenovaný mířil vedle. V následném protiútoku kryl provizorní střelu Miroslava Straky Patrik Marušák. Po zbytek první dvacetiminutovky byli lepší Ústečtí Lvi, dvě minuty před první přestávkou netrefil odkrytou branku Daniel Řídel, v tutové šanci neuspěl ani Ondřej Kopta.

Druhou část začali aktivněji hokejisté Třemošné. Valečkovu dělovku z úvodu prostředního dějství výborný Kovář kryl. Ve 25. minutě se poprvé vylučovalo, přesilovou hru měli k dispozici Ústečtí. Žádnou gólovou šanci obecenstvo neshlédlo. Pohledná akce přišla až těsně po skončení početní výhody, když Bačák nalezl před Marušákem volného Strnada. V klíčovém momentu přeskočil kotouč čepel posledně jmenovaného hráče a Třemošná rázem hrozila z protiútoku. Slavík stíhaný ústeckými zadáky vybídl ke skórování Sedláčka, který přízemní střelou recept na dobře chytajícího Kováře nenalezl.

Střetnutí se přehouplo do druhé poloviny a žlutomodří dostali po dobu šedesáti šesti sekund možnost dvojnásobné přesilovky. Střely Vrby z prostoru mezi kruhy a Málka od modré čáry končily v náruči jistého Marušáka, a tak hosté oslabení přečkali bez inkasované branky. Ve 35. minutě se blýsknul naopak strážce ústecké brankoviště, když si na něm v nájezdu bekhendovou kličkou vylámal zuby autor prvního přesného zásahu Krch.

Za dvě minuty si v akci jako z učebnice vyměnili touš před Marušákem Trončinský s Bačákem. Po Trončinského nahrávce pálil Bačák do masky přesouvajícího se gólmana. Emoce vzplanuly na konci 37. minuty, Jan Jindřich inkasoval desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. V závěru druhé periody mohl strhnout vedení na ústeckou stranu Jan Chovanec, kterého vyslal do brejku Dominik Málek. Chovanec na Marušáka nevyzrál, a tak zůstal stav po čtyřiceti minutách stále vyrovnaný – 1:1.

Divácky nejatraktivnější byla třetí třetina. Už v samotném úvodu spálil šanci Řídel, krátce poté hráli Lvi téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku. Tu svěřenci Martina Štěpánka a Miroslava Macha nesehráli optimálně, naopak se sami nechali zbytečně vyprovokovat, když Dominik Málek obdržel osobní trest za nesportovní chování. Útoky se přelévaly „nahoru-dolů“, více ze hry mělo Ústí nad Labem.

V 54. minutě se opět otevírala vrátka na trestné lavici domácích. Radek Šimanovský se provinil proti pravidlům a za prohřešek zvaný sekání mu náležely dvě minuty. Ústecký obránce si neušetřil třísknutím hokejkou o mantinel a hlavní rozhodčí Tomáš Luczków neváhal ani vteřinu s udělením desetiminutového osobního trestu. V oslabení se v brejkové situaci octl Jan Chovanec, jenž v nájezdu nevyzrál na Patrika Marušáka. Při pronikání útočnou třetinou byl Chovanec faulován Pejsarem, který si vysloužil menší trest za hákování. Namísto nařízeného trestného střílení potrestal muž v pruhovaném i ústeckého útočníka za nafilmovaný pád, Třemošná tak pokračovala v přesilové hře.

Jedenáct sekund po skončení početní výhody hostů chyboval Jan Trončinský, když v obranném pásmu přišel o touš při napadání Matějem Langerem. MATĚJ LANGER odebral podle sudího ústeckému obránci kotouč čistým způsobem, gólman Tomáš Kovář už nestihl zareagovat - 1:2.

V čase 58:22 min. byl menším trestem potrestán Martin Valeček a ústecká střídačka zareagovala oddechovým časem. Vhazovalo se v útočném pásmu, a tak domácí neváhali se hrou v power-play. O dvacet devět sekund později se před Patrikem Marušákem strhla menší rvačka, Milan Janák si to rozdal Josefem Leškem. Ústecká ofenzivní síla obdržela pouze menší trest, Leško vyfasoval dvojitý menší trest. Lvi pokračovali ve hře bez brankáře a měli na ledové ploše dvojnásobnou převahu, hráli v šesti proti třem.

V čase 59:12 min. se úspěšně do horní části branky trefil od modré čáry MIROSLAV STRAKA, jenž zařídil vyrovnání pro Ústecké Lvy - 2:2. Hostující družstvo si okamžitě vzalo time-out. Slovan v čase 59:46 min. dokonce zariskoval a za stavu 2:2 risknul ještě hru v power-play, neboť měl k dispozici buly v útočné třetině. Tři body nakonec nebral, střelu Procházky Marušák vyrazil.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dostali jsme se do baráže o extraligu staršího dorostu, a tak nebylo jednoduché hráče motivovat. Chtěli jsme si udržet herní pohodu. V zápase jsme si vytvořili plno šancí, bohužel podržel soupeře gólman. Naše střely mířily příliš nízko, měli jsme trefovat prostor pod horní tyčkou, kde by to byly jisté góly. Je důležité, že se nikdo z hráčů před baráží zatím nezranil. Tři desetiminutové tresty za nesportovní chování je příliš, i kdybychom obdrželi jeden, tak je to moc. Nevím, co se na ledě dělo, ale hráči by se měli v takových situacích udržet. Od toho tam jsme my, trenéři. K pátečnímu utkání s námi do Prahy odcestuje pětka z mladšího dorostu, která si odzkouší hru ve vyšší kategorii. Budeme chtít vyhrát, přestože máme postup do baráže od pátku jistý. V pondělí a úterý dostanou hráči volno, na vysněný boj o elitu se budeme připravovat během následujících dnů. Ambice jsou jasné, získat zpět do Ústí nad Labem elitní soutěž této kategorie."

Vladimír Bednář (HC Meteor Třemošná): "Poslední dobou jsme neměli dobré výsledky, a tak jsme nechtěli inkasovat na severu Čech tolik branek. Chtěli jsme hrát dobře zezadu a čekat na brejky. Nakonec jsme s nedělním výsledkem spokojení, podruhé v sezóně jsme v Ústí nad Labem remizovali. Kdyby nás v závěru utkání rozhodčí neposlal do tří, mohli jsme získat i body tři. V zápase jsme byli organizovanější, podržel nás skvěle brankář."