Ú s t í n./L. - Naposledy se junioři Ústí nad Labem představili před domácím publikem a sestupovou sezónu symbolizovali prohrou 2:4. O vývoji zápasu rozhodly okamžiky, které Lvíčata provázely celou sezónu - nedisciplinovanost, slepené branky, koncovka a nedůraz před vlastní brankou, kterého Slavia dokázala využít a zaslouženě si odvezla 2 body.
po 8. 3. 2004
Ústecký Slovan s.r.o.
HC Slavia Praha
2:4 0:0, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 40. Tesárek (Neudorfský, Sádovský), 60. Wágner (Gottfried) - 26. Červenka (Šulc), 42. Macháček (Doležal, Borovanský), 42. Jelínek (Pavel, Novák), 51. Pavel (Jelínek). Rozhodčí: Štěpán - Koskuba, Mašek. Vyloučení: 8:6, navíc Klimeš (Slavia) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 90.

Ústecký Slovan s.r.o.: Musil - Hillmich, Kolbaba, Kříž, Neudorfský, Sádovský, Košecký, Chromý, Bučič - Ferlež, Gottfried, Tesárek - Wágner, Liba, D. Svoboda - Jedlička, Vyžďura, Růžek - J. Svoboda, Bašta, Kupec

HC Slavia Praha: Hladiš (31. Bezunk) - Šulc, Stütz, Novák, Drtina, Březina, Borůvka - Endál, Jelínek, Birner - Borovanský, Doležal, Macháček - Klimeš, Pavel, Havlín - Kvapil, Červenka, Dobiáš

Komentář

Utkání se nezačalo vyvíjet jako souboj druhého s posledním, domácí se snažili soupeře zaskočit aktivní hrou, přesto mohli prohrávat už ve 2. minutě. Brankář chtěl rozehrát kotouč na útočníky, nepovedený pas zachytili Slávističtí, ale chybu nepotrestali. Hned poté zavezl do útočného pásma puk Ferlež, zasekl, nahodil před branku na Libu, jehož střela z první skončila v náručí Hladiše. Na druhé straně zahrozil po převzetí přihrávku na modré čáře Červenka, jeho střela mířila nad. O první vyloučení se postaral domácí Vyžďura, jehož absence na ledě paradoxně vyslala Lvy do útoku, Gottfriedova střela skončila v síti, ale ochranné. Hra připomínající přesýpací hodiny připravila pro hrstku diváků šanci znovu na druhé straně, když Pavel s Kvapilem kombinovali sice tak dlouho, dokud brankář neležel na zemi, ale zároveň do té doby, než jim akci překazili domácí obránci. Musila prověřil hned po buly v 9. minutě Borovanský a nedlouho po něm ještě Kvapil, golman kryl. Sám na Hladiše jel o 4 minuty později Liba, jeho tvrdou střelu vytěsnila vyrážečka. Druhé oslabení domácích znovu nepřineslo Slavii ovoce, na steč se vydal domácí Gottfried, proháčkoval se skrz celé hřiště, ale svou akci zakončil nedůrazně. Toho využil k dalšímu tvrdému pokusu Drtina, jehož střela si cestu do ústecké klece nenašla. Již třetí vyloženou šanci neproměnil Bašta, když špatně zpracoval dlouhý pas od Kříže a samostatný únik nezužitkoval. V 17. minutě ujel po levé straně Kvapil, prostřelil Musila a zvedl ruce nad hlavu na oslavu první branky. Červené světlo se ale nerozsvítilo a hlavní rozhodčí rozpažil. Tváří v tvář Hladišovi se objevil Fermež, který ale neměl rychlost a přihrál Neudorfskému. Ten vystřelil, ale ani jeho pokus v první třetině neznamenal změnu skóre.

Druhé dějství začalo poněkud mírněji, značné množství kombinací vzalo za své už ve středním pásmu nebo na modré čáře, kde nájezdy útočníků úspěšně bourali obránci obou týmů. Těmito hradbami prošel jako první nejaktivnější z Ústeckých Ferlež, jeho akce gólem neskončila, naopak hned z protiútoku vypustil na Musila z mezikruží lehkou střelu Červenka a ta se zastavila až v síti – 0:1. Zvýšit mohla o pár minut později skvěle sehraná dvojice Jelínek-Kvapil, když prvně jmenovaný nahrál svému spoluhráči a ten z první trefil hruď Musila. V 11. minutě se Šulc otřel o domácího obránce, vystřelil těsně před brankářem a tah na branku zabrzdilo až břevno, na kterém zůstal viset po hvizdu rozhodčího. Puk mohl do odkryté klece usměrnit Dřevina, když jí její strážce opustil při vyrážení puku. Když ale vystřelil, výstroj brankáře už byla na svém místě. Nejvíce zatápěla hráčům v červeném formace Tesárek – Gottfried – Ferlež, která si vypracovávala mnoho šancí během celého zápasů a jedna slibná přišla i jeho polovině. Posledně jmenovaný útočník dostal přihrávku mezi kruhy, zakvedlal pukem a vypustil projektil, který s přehledem zlikvidoval Bezino, který vystřídal Hladiše. Velké příležitosti prováhali ještě v 17. a 18. minutě Červenka s Klimešem, jejichž střely nenašly ten správný recept. Už se zdálo, že si do šatny před druhou sirénou odnesou Slávisté vedení, ale v čase 19:34 nenápadně vyslal Neudorfský Tesárka, ten si nejel asi metr za modrou čáru a z úhlu jeho střela prošla mezi betony Bezunka.

Hned na začátku třetí části mohl dokonat obrat utkání Wágner, jeho forhendová klička byla však pro Bezunka lahůdkou. Nedlouho po jeho akci udeřilo na protější straně kluziště. Doležal naznačil střelu a posunul na Macháčka, který puk už jen zametl za záda Musila. Jen co rozhodčí vhodil kotouč a rozběhla se časomíra, inkasovali Lvi potřetí. Za 17 sekund vjel do pásma Pavel, přenechal Jelínkovi a jeho střela prošla Musilovi pod lapačkou. V polovině třetiny pak nebezpečně dorážel Klimeš, puk zastavil nůž Musilovy brusle. Ústečtí vycítili, že je utkání rozhodnuto a jejich aktivita ztrácela na intenzitě. Toho soupeř dokázal opět využít a zvýšil zásluhou Pavla, který se před brankou nejrychleji zorientoval a nekompromisně zavěsil pod víko. Přesto se ale někteří hokejisté ve žlutých dresech ještě snažili s ukazatelem skóre pohnout. Růžek ale střílel vedle a Jedličkův blafák také nepřinesl žádnou změnu. Nedůraznost a podcenění konce zápasu ze strany Slavie však ještě jeden světlý moment pro Ústecké přinesly. V čase 59:01 objel Wágner celou branku včetně brankáře, nikým neatakován zasunul až za brankovou čáru a uzavřel tak účet zápasu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže