ne 20. 11. 2011
HC Slovan Louny
12:2 4:1, 1:1, 7:0

Branky: Čermák 6, Panchártek 2, Harkabus, Bláha, Janoušek, Tůma.

Do ústeckého hokejového chrámu přijel soupeř z Loun. Jak už to tak bývá, když se střetne David s Goliášem, to se to pak dějí věci. Úvodní třetina byla v režii domácího mančaftu, hosté pravděpodobně si s sebou nepřivezli potřebný střelný prach. Louny nehrály špatně, ale možná až příliš kombinovali a chyběla přímočarost. Po velmi dobrém výkonu ústecké obrany skončila první třetina za stavu 4:1.

Po velmi krátké přestávce, během níž se hokejisté stihli sotva vydýchat, ozvala se píšťalka sudího a druhé dějství bylo zahájeno. Kdo čekal ofenzivní smršť Ústí, nevěřil svým očím. I kdyby si opatřil sebevíc mohutnější brýle, viděl by, že se hosté rapidně zlepšili. Ústí začalo malinko ztrácet v pohybu a přesnosti. Výsledkem byl gól na každé straně a skóre 4:2.

O tom, co se stalo v šatně Ústí, zle polemizovat, nicméně, to, co žlutomodří předvedli, byl hokejový koncert. Lvíčata hrála daleko lépe než soupeř, který po několika inkasovaných brankách nebyl schopen čelit domácím, čekal na ukončení zápasu, jako na Vánoce. Ústečtí střelci byli při chuti, soupeřova brankáře překonali v této části hry celkem sedmkrát. Lví podíl na výhře Ústí měl Čermák, který vstřelil ŠEST branek, dvě přidal Panchártek, po góle si připsali Harkabus, Bláha, Janoušek i Tůma. Celkové skóre 12:2