so 3. 12. 2011
HC Děčín
1:8 0:1, 0:2, 1:5

Branky: Janoušek 2, Kubata, Magasanik, Tůma, Gašpar, Vinař, Panchártek.

Třetího prosince odcestovala 5. třída do nedalekého Děčína, kde sehráli s tamním výběrem utkání. Úvod patřil obranné hře, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Hráči obou týmů měli problémy s pohybem, neboť bruslaři často padali. Jako první rozvlnili síťku za gólmanem žlutomodří, výsledkem 1:0 skončila první třetina.

Druhá dvacetiminutovka přinesla pohlednější hokej, Děčín se dostal do několika příležitostí, které si říkaly o využití, jenže ústecký gólman byl pozorný. Hokejisté z města pod hradem Střekov hráli lépe, což dokumentuje i změna stavu zápasu. Po čtyřiceti minutách byl stav 0:3.

Poslední třetina se zvrhla, militaristickou mluvou, v přestřelku. Rodinní příslušníci viděli celkem šest branek. Pro domácí to nebylo nikterak skvělé, protože inkasovali „bůra“. Závěr utkání se v klidu dohrával, Děčín nekladl příliš velký odpor. Za Ústí v zápase skórovali Janoušek dvakrát a Kubata, Magasanik, Tůma, Gašpar, Vinař, Panchártek vstřelili po jedné brance.