pá 17. 2. 2012
HC Klášterec nad Ohří
7:0 3:0, 3:0, 1:0

Branky: Čermák 2, Harkabus, Jouza, Panchártek, Magasanik, Tůma.

Zápas zaručil změření sil domácího Ústí a hostujícího Klášterce nad Ohří. Souboj začal ve velmi mírném tempu. Klášterečtí se museli bránit domácím, kteří byli aktivnější. Z toho vyplynula akce, kterou zakončil domácí hráč střelou, která skončila v brance. Ve 4. minutě Ústí vedlo již o dva góly. Útočník ve žlutomodrém zvolil střelu mezi betony. Žlutomodří dostali k dispozici početní výhodu, jenomže vzápětí fauloval domácí hráč a počet sil na ledě se vyrovnal. Při této situaci nebyla k vidění nějaká velká šance. V polovině třetiny se snad do první velké šance dostali hosté, nicméně ústecký gólman měl lapačku připravenou. Hra se celkem rozkouskovala, protože sudí vylučovali za všechny fauly. Ve zbytku periody byl k vidění stejný obrázek. Ústečtí se snaží vstřelit další góly. To se také povedlo minutu před koncem třetiny. Úvodní třetinu vyhrálo Ústí 3:0.

Druhá třetina přinesla celkem podobný hokej, jako ta předchozí. Ve 26. minutě vstřelilo Ústí čtvrtou brankou a hosté se pomalu ale jistě smiřovali s tím, že dnešní zápas nevyhrají. Chvilku před polovinou zápasu se hostující trenér rozhodl vystřídat brankáře. Co bylo důvodem, to je těžké určit. Upřímně si myslím, že ani jeden z těch čtyř gólů se nedá označit jako jasné pochybení brankáře. Jednalo se o týmové chyby, které znamenaly ústecké góly. Ve 33. minutě se vyznamenal ústecký gólman, jenž zabránil takřka jisté brance. Opět se ozvalo pravidlo nedáš - dostaneš. Ve 36. minutě se kotouč za velkého jásotu domácích dostal po páté do branky špatněte hrajícího týmu Klášterce. Dvě a půl minuty před koncem třetiny přidalo domácí mužstvo šestý gól.

Poslední dvacetiminutovka přinesla celkem vyrovnaný hokej, zápas byl rozhodnutý, a tak se v klidu dohrával. Domácí stále nemají dost a ve 47. minutě přidali další branku, tentokrát se jednalo o střelu vzduchem a hostující gólman byl nepozorný a puk pustil za svá záda. Pravděpodobně se zalekl, že si neuložil svou oblíbenou počítačovou hru a počítač vypnul. S trochou nadsázky, samozřejmě. Hostující tým hrál velmi špatně. Domácí vyhráli zcela zaslouženě a svého soupeře přehráli vysoko 7:0.