Jihlava - Čtvrtý semifinálový souboj ovládli lépe svěřenci Petra Rosola a Milana Skrbka. Díky brankám Třetiny, Hanzla a Roubíka se ústečtí hokejisté výrazně přiblížili k postupu do prvoligového finále play-off. Vladislav Koutský přispěl k vítězství čistým kontem. Stav série: 3:1 na zápasy z pohledu Ústí nad Labem.
ne 18. 3. 2012, Zimní stadion Jihlava
HC Dukla Jihlava
0:3 0:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 14. Třetina (Pavlík, Pajič), 44. Hanzl (Poživil, Handlovský), 59. Roubík (Čermák). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:9, navíc Hodek (JIH) 10 min. [NESP]. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 625. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 0:3.

HC Dukla Jihlava: F. Novotný - Malena, Kolafa, Kaláb, Dobrovolný, Ficenc, Grundmanis - Jeslínek, Filip, Čachotský - Hodek, Hubáček, A. Zeman - Krupka, Padělek, Bezděk - Vysloužil, Domin, Maliník.

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Černý, F. Pavlík, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Lev, Alinč, Varaďa - Daniel Boháč, R. Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, M. Čermák.

Klíčový souboj semifinále začali lépe hosté, kteří si aktivní hrou chodili pro fauly. Domácí v první polovině úvodní části odehráli v pěti lidech pouze čtyři minuty. Hosté toho ale nedokázali využít. Poctivá defenziva Dukly je k ničemu nepustila. První zásah do černého si hosté připsali na začátku 14. minuty, kdy Miroslav Třetina využil dezorientovaného pohybu Jaroše a najel si do středu hřiště, kde ho našel přesným pasem Pavlík. Rychlý úprk zakončil střelou na Novotného nejslabší místo - mezi betony - 0:1.

Kontroverzní situace nastala v 17. minutě. Ficenc zachytil puk na modré, nahodil na branku a z dorážky rozvolnil síť za Koutským Hodek. Jeho radost měla ale krátkého trvání, neboť sudí odpískali ofsajd. Jihlavský střelec pak při odchodu do kabin naznačil rozhodčím, co si o jejich výkonu myslí, a dostal osobní desetiminutový trest.

Utkání příliš krásy nenabídlo. Oba týmy předváděly kvalitně propracované defenzivní systémy a zároveň neschopnost v útočné fázi. Vyložených šancí bylo jako šafránu. Po 40 minutách svítil na ukazateli stav 0:1, který plně odpovídal průběhu hry.

Rozhodující direkt zasadili Ústečtí Lvi v momentě, kdy to čekal málokdo. To když David Ludvík seděl na trestné lavici. Nejenže se domácí v nabídnuté přesilovce nedostali ani ke střele, ale ještě ke všemu inkasovali. Robin Hanzl ujel domácím bekům. V maximální rychlosti bez nejmenších problému překonal jihlavského brankáře kličkou do bekhendu - 0:2.

Na jihlavské hokejky se vkradla křeč a nepřesnost. Hosté vynikajícím postavením ve středním pásmu nedali útočníkům v červenožlutých barvách sebemenší naději na úspěch. Zasloužené vítězství zpečetil brankou na 3:0 necelé dvě minuty před koncem Jaroslav Roubík, který využil hrubé chyby Novotného při rozehrávce.

Kotel domácích příznivců i tak podpořil mladého brankáře hlasitým vyvoláváním jeho jména. Ironickou tečku dodali fanoušci hostů, kteří se k pokřiku přidali.

Ústí zvýšilo vedení v sérii na 3:1 a v dalším zápase na domácí půdě už může rozhodnout o svém postupu do finále první ligy.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "Chtěli jsme doma alespoň jedno utkání vyhrát. Včera jsme k tomu měli hodně blízko, dnes se bohužel projevila kvalita soupeře. My jsme v defenzivě hráli opravdu celkem slušně, ale pak přišlo jedno nedobruslení a dostali jsme z toho branku. Uhasit se dala i ta situace před druhým gólem, kdy naši útočníci počítali s tím, že se to otočí zpátky do pásma a neudělali kroky zpátky. Ve středním pásmu se to ještě dalo zhasit. Ale v žádným případě nejsme z našeho výkonu zklamaní. Kluci bojovali na krev."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Já jsem spokojen. Důležité bylo, že jsme včera vyhráli, jinak by nás tu dneska čekalo peklo. Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání, což se potvrdilo. Důležitý byl náš první gól, tím jsme dostali domácí pod mírnou deku. I přes to hrála Dukla výborně. Měla zahuštěnou obranu a my jsme se vůbec nemohli přes jejich beky prosadit. Rozhodující byl jednoznačně gól v našem oslabení na 2:0. Po tomto gólu jsme měli zápas pod kontrolou a v klidu ho dohráli."