Ú s t í n/L. - Dlužno ale dodat, že si také vybrali velkou porci štěstí. Ve velmi nervózním zápase přivítali v boji o návrat do extraligy Kolínské Kozly, kteří o postupu do baráže rozhodli až v pátečním podvečeru. Hráčům soupeře už sice ke konci zápasu docházely trochu síly, Ústečtí toho ale nejen že nevyužili k zvýraznění vedení, naopak museli čelit několika brejkům Středočechů, a to dokonce i při dvojnásobné přesilovce. Druhý zápas baráže mezi kladenskou PZ a Přerovem skončil 6:7 po samostatných nájezdech. Havířov zatím do bojů nezasáhl.
ne 11. 3. 2012, Zlatopramen Arena
SC Kolín
2:1 0:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 26. Řidel (Zdvořáček), 43. Strnad (Řidel, Málek) - 42. Šifta (Hejný). Rozhodčí: Hlinka - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 5:8, navíc Zdvořáček (UNL) 10 min. NARZ. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 21:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Straka, Trončinský, Babušík - Bačák, Musil, Jindřich - Janák, Strnad, Řídel - Chovanec, Vrba, Vondrářek - Procházka, Kopta, Hajn

SC Kolín: Váňa - Tománek, Šifta, Pohl, Fiala, Barták, Jelínek, Hubáček, Kočí, Spitzer, Hejný, Pospíšil, Nedbal V., Nedbal K., Krumpholc, Marvánek, Skála

Úvodní minuta přinesla vzájemné oťukávání. Brzy poté se z blízka neprosadil Hejný a vzápětí na druhé straně Straka. První vyloučení přišlo ve 4. minutě, ale domácí se ve čtyřech bez větších problémů ubránili. V polovině první třetiny si domácí zahráli i přesilovku. Sehráli ji o poznání lépe než soupeř, výsledek byl ale stejný. Tlak si udrželi domácí hráči i poté a dlouhé minuty soupeře k ničemu nepustili. V 16. minutě vystrčili růžky opět Kolínští a před domácí brankou bylo hodně rušno.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí krátkou přesilovku, ale nic z toho nebylo. Od 25. minuty se hra výrazně zrychlila, oba týmy si vypracovaly několik nebezpečných akcí. Na konci 26. minuty vypálil v přesilovce Zdvořáček, ale netrefil branku. Odražený kotouč od zadního mantinelu ale vzápětí zametl do branky Řídel - 1:0. Ve 28. minutě měl v oslabení dvakrát za sebou šanci Šifta, ale bez efektu. S přibývajícími minutami se na hokejky hráčů obou týmu začala lepit nervozita a na ledě se přitvrzovalo. Ve 32. minutě zapomněli domácí na Pospíšila, který dostal nahrávku až před branku, ale z blízka domácího brankáře nepřekonal. Necelé 3 minuty před druhou sirénou se do dvou velkých šancí dostal Jindřich, ale brankář Kolína Váňa se štěstím proti jeho pokusům zakročil. Vzápětí ještě pálil od modré Křepelka ale ani jeho povedená střela v brance neskončila. V samotném závěru hráli hosté přesilovku a před domácí brankou bylo celou dobu hodně horko.

Do závěrečné části hry vstoupili mnohem lépe hosté. Ve 42. minutě domácí obránci nepokryli dvojici útočníků Kolína a Šifta střelou přes clonícího hráče překvapil domácího brankáře Nováka - 1:1. Neuběhla ani minuta a domácí opět vedli. V závaru před brankou se po Málkově střele od modré nejlépe zorientoval Strnad a mezi betony Váni prostrčil kotouč do sítě - 2:1. Hra se od té doby znatelně zrychlila, o něco lepší byli domácí. V 50. minutě ale ujel domácí obraně Šifta, jenže vůbec netrefil branku. V 52. minutě hráli domácí 18 vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale ujel jim při ní opět velmi agilní Šifta. Byl však vracejícím se hráčem odzbrojen dřív, než se dostal ke střele. V 55. minutě se za domácí obránce dostal Kočí, ale domácí brankář mu šanci sebral. Minutu před koncem třetí třetiny se nechali hosté zbytečně vyloučit do tří. Domácí ale místo toho, aby utkání v klidu dohráli, nechali si opět ujet Šiftu, kterého musel Šimanovský za každou cenu zastavit, čímž s vysokou pravděpodobností zabránil vyrovnání. Následná hra 4 proti 3 už žádné drama nepřinesla.