Ústí nad Labem - Pro starší dorostence ústeckého Slovanu byl poslední duel sezóny už jen formalitou. Lvíčata si postup do vysněné extraligy staršího dorostu zazdila už v minulém zápase. Na vlastním ledě padli svěřenci Martina Štěpánka a Miroslava Macha poměrem 3:7 proti zachraňujícímu se celku HC PZ Kladno. Právě páteční soupeř žlutomodrých stále živí teoretickou šanci na udržení se v elitní soutěži této věkové kategorie. V nedělním zápase musí tým Iva Kyndla zvítězit v domácím prostředí nad Kolínem a zároveň doufat, že Přerov nezíská v závěrečném střetnutí letošního ročníku jediný bod.
pá 30. 3. 2012, Zlatopramen Arena
PZ Kladno
3:7 0:2, 0:4, 3:1

Branky a nahrávky: 49. Musil, 59. Vrba, 60. Jindřich (Zdvořáček, Bačák) - 8. Fiala (Macháček), 15. Krumpholc (Rajter, Marks), 32. Šroubek, 33. Veselý (Hájek), 38. Hovsepjan (Marks, Veselý), 40. Kobes (Hájek), 44. Hovsepjan (Krumpholc, Veselý). Rozhodčí: R. Wagner - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. Diváci: 137. Střely na branku: 19:42 (5:13, 5:14, 9:15). Průběh utkání: 0:7, 3:7. Zakázaná uvolnění: 2:2. Ofsajdy: 2:1. Vyhraná vhazování: 30:19 (8:5, 10:7, 12:7).

Ústecký Slovan s.r.o.: T. Burkovec (41. D. Novák) - Šimanovský, J. Procházka, M. Zdvořáček, D. Málek, Klement, J. Trončinský - Jindřich, Musil, Bačák - Řídel, Strnad, Janák - J. Vondráček, Kopta, Hajn - Chovanec, Vrba, Navarra. <b>Trenéři:</b> Martin Štěpánek, Miroslav Mach.

PZ Kladno: Čičmanec - Hájek, Větrovec, Rajter, Krupmpholc, Dorociak, Krpelan - Šroubek, Macháček, Kobes - Hovsepjan, P. Veselý, Marks - L. Sýkora, M. Fiala, Hanuš. <b>Trenéři:</b> Ivo Kyndl, Vladimír Kameš.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, kteří již v prvních minutách několikrát prověřili Tomáše Burkovce. Nejtěžší zákrok v úvodu si připsal ústecký strážce svatyně proti jedovce Petra Veselého z prostoru mezi kruhy. V minutě páté se v dobré příležitosti octl Roman Navarra. Před Lukášem Čičmancem ústecký forvard znervózněl a z bezprostřední blízkosti mířil mimo branku. Skóre se podařilo otevřít až o tři minuty později MARTINU FIALOVI, který se z mezikruží prosadil střelou mezi betony - 0:1.

Nedisciplinovanost Jana Hajna potrestal v přesilové hře z patnácté minuty FILIP KRUMPHOLC, jenž z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. Vzápětí měli k dispozici početní výhodu i Ústečtí Lvi. Přesilovku žlutomodří nesehráli podle představ, a tak se po první části odcházelo do kabin za stavu 0:2 z pohledu domácího celku.

I druhou dvacetiminutovku načali lépe Středočeši. V jednadvacáté minutě musel hasit akci Kladna čtyři na jednoho Dominik Málek, za minutu měl problémy s dělovkou Vladimíra Macháčka Tomáš Burkovec. Touš z brankové čáry odklidil do bezpečí "za vteřinu dvanáct" Radek Šimanovský. Lvíčata si dokázala vytvořit větší brankovou příležitost až v minutě dvacáté šesté, kdy po ráně Jiřího Procházky musel vytáhnout gólman modrobílých ze svých klenot vynikající zákrok. Efektivní semafor Lukáše Čičmance nedovolil zdramatizování střetnutí. A byli to právě hosté, kteří dokázali z protiútoku udeřit. Z brejkové situace navýšil vedení Kladna ve 31. minutě JOSEF ŠROUBEK - 0:3. Uběhla minuta a tři sekundy a svěřenci Iva Kyndla se radovali znovu. Aleš Hájek nalezl v prostoru mezi kruhy volného PETRA VESELÉHO, který ranou z první nedal ústeckému maskovanému muži šanci - 0:4.

Ve 38. minutě slavili Kladenští další zásah do černého. Z mezikruží vyzrál na ústeckou defenzivu NORAIR HOVSEPJAN - 0:5. V závěru druhého dějství ještě využil početní výhodu čtyři na tři PETR KOBES a Kladnu se mohlo dýchat opět o něco lépe - 0:6.

Po čtyřiceti minutách provedli trenéři Ústí nad Labem změnu v brankovišti, Tomáše Burkovce nahradil po zbytek klání David Novák. Ani Novák ale nedokázal odvrátit exhibici. Ve 44. minutě rozsvítil červené světlo za ústeckou brankou v početní výhodě NORAIR HOVSEPJAN, jenž si sjel před brankoviště a po gólové přihrávce Filipa Krumpholce nemohl nedat - 0:7.

O první zásah domácího týmu se ve 49. minutě postaral taktéž z mezikruží JAN MUSIL - 1:7. Následující minuty nenabídly 137 divákům atraktivní podívanou, zápas se dohrával pouze z povinnosti.

V 59. minutě nadchl pohledným sólem MARCO VRBA, který se postaral o zmírnění debaklu - 2:7. Tečku ve střelecké listině udělal v utkání dvanáct sekund před koncem řádné hrací doby JAN JINDŘICH v přesilové hře - 3:7.

V duelu dominoval tým hostů, o čem svědčí i poměr střel na branku. Celek Martina Štěpánka a Miroslava Macha nenalezl v sobě patřičnou motivaci a podlehl ve Zlatopramen Areně Středočechům 3:7.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Nebylo to šťastné rozloučení s letošním ročníkem. Věděli jsme před zápasem, že šance na postup je nulová, a tak přístup hráčů nebyl ideální. Odpovídá tomu i výsledek, hráče nebylo jednoduché motivovat. Po druhé třetině, kdy jsme prohrávali 0:6, jsme vystřídali brankáře, ale žádný proslov v kabině neměli. V podstatě jsme nevěděli, co hráčům říct, protože úvodní dvě dějství jsme sehráli strašně. Náš cíl v letošním roce byl vyhrát skupinu Západ a bojovat o baráž o extraligu staršího dorostu. Z tohoto hlediska jsou naše ambice naplněny, bohužel nám nevyšel závěr. Sezóna byla celkově úspěšná."

Ivo Kyndl (HC PZ Kladno): "Musím pochválit všechny hráče včetně brankáře za velmi disciplinovanou hru. Hráli jsme zodpovědně, velice rychle jsme kombinovali a především hráli dobře defenzivně. Proto byl stav po dvou třetinách 6:0 z našeho pohledu. Inkasovali jsme v závěru dvě slepené branky, dvě minuty před koncem řádné hrací doby už o nic nešlo. Koncentrace hráčů byla v posledních minutách zápasu horší, protože jsme věděli, že soupeř už střetnutí nemůže zvrátit. Teoretická šance na udržení v extralize stále existuje. Podstatné je, a to bychom měli v neděli potvrdit, abychom porazili v domácím prostředí Kolín. V případě, že by Havířov porazil Přerov, zůstali bychom účastníkem elitní soutěže staršího dorostu pro příští sezónu. V sobotu máme klasický předzápasový trénink, nacvičovat budeme různé konkrétní herní situace, například přesilovky. Dopředu před baráží jsme měli stanovený rozvrh gólmanů, vše ale chci přehodnotit s mým asistentem Vladimírem Kamešem, se kterým se společně nad brankářskou otázkou na sobotním tréninku zamyslím."