Ú s t í n/L. - K sehrání dalšího barážového zápasu přijel do Ústí tým Havířova. Domácí o své výhře rozhodli zejména ve druhé třetině, kterou vyhráli v poměru 6:0. Celkový výsledek hovoří o domácí dominanci. Ústí vyhrálo 12:4.Jakub Pořický své statistiky obohatil o 7 bodů (2+5), Martin Hanzl si připsal 6 kanadských bodů (1+5).
čt 29. 3. 2012
AZ Heimstaden Havířov
12:4 3:1, 6:0, 3:3

Branky a nahrávky: 6. Baránek (Burkovec, Pořický), 11. Kuchynka (Hanzl, Pořický), 16. Vegner (Rovný, Šetka), 23. Burkovec (Hanzl, Pořický), 25. Pořický (Hanzl, Kuchynka), 26. Faigl (Hošek, Baránek), 29. Hošek (Ságer, Grin), 31. Faigl (Hošek, Rovný), 38. Pořický (Hanzl, Kuchynka), 47. Holeček L. (Hanzl, Pořický), 58. Hanzl (Pořický), 59. (Kuchynka) - 7. Majda (Brezani, Mráz), 44. Divoký (Čintala, Mráz), 59. Dýrr (Čintala, Matějek), 59. Smuž (Putniorz, Glos). Rozhodčí: Turčan - Šulo, Rozlílek. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 137. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 9:1, 9:2, 11:2, 11:4, 12:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek (40. Brýl) - Holeček B., Boleček L., Grin, Burkovec, Ságer, Herna, Bulva - Kuchynka, Hanzl, Šetka, Rovný, Melovský, Tuček, Vegner, Pořický, Baránek, Faigl, Hošek

AZ Heimstaden Havířov: Matoušek (25. - 26. Šimeček) - Ovčaří, Lešiga, Jaroch, Patrman, Szewieczek, Kostelník, Čintala - Barnošák, Přívara, Mráz, Glos, Smuž, Divoký, Matějíček, Brezani, Majda, Putniorz, Dýrr, Matějek

Úvod zápasu vyšel lépe domácím, ti se radovali jako první díky gólu Baránka . Havířov ovšem odpověděl velmi rychle, o dvě minuty později Majda vyrovnal. Po polovině třetiny byl stav vyrovnaný a ze hry měl více soupeř z Havířova. Z čista jasna nasměroval Hanzl přesnou přihrávku Kuchynkovi, který pak ujížděl sám na gólmana. Ústecký útočník volil střelu mezi betony. Vstřelená branka dodala Lvíčatům potřebnou energii. Hanzlova formace soupeři řádně zatopila, ale branku nevstřelila. Hra se téměř nepřerušovala, plynulost vyhovovala domácím. Vegner se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a zvýšil na 3:1. Havířov se k ohrožení domácí branky dostával jen velmi sporadicky. Úvodní třetina přinesla velmi pohledný hokej a domácí zcela po zásluze vedli 3:1.

Druhou třetinu začali lépe hosté, připsali si několik slibných šancí, ale na Formánka v brance domácího týmu byli krátcí. Následně se ke slovu dostali žlutomodří, jmenovitě Burkovec přetavil tlak svého týmu v branku. Ve 23. minutě Ústí vedlo 4:1. Destrukci Havířovské obrany dokonal Pořický. Jeho rána se odrazila o horní tyčku do branky a hostující gólman střídal. Nově příchozí muž se na hrací ploše neudržel dlouho. První střelu na něj poslal Faigl a hned z toho byl gól. Jednalo se o překrásnou kombinaci, autor branky střílel do prázdné svatyně. Ústečtí ukázali, jak dokáže být hokej krásný a jednoduchý.Krátce po polovině zápasu skóroval Faigl. Devátou branku do sítě špatně hrajícího Havířova přidal Burkovec. Po dvou třetinách vedlo Ústí 9:1

Do poslední třetiny již rozhodnutého zápasu nastoupil do branky Ústí Jan Brýl. Maskovaný muž v brance Ústí inkasoval po třech minutách z hole Divokého. Domácí i přes své vedení stále útočili, Havířov se zuby nehty bránil. Desátou branku domácích vstřelil L. Holeček. Ústí v 58. minutě přidalo jedenáctou branku, ruce nad hlavu zvedl Hanzl. O tom, kolik věcí se na ledě může stát během minuty, se přesvědčili hokejisté v minutě 59. V čase 58:14 kosmeticky upravil hostující Dýrr, v čase 58:42 vstřelil Smuž čtvrtý gól Havířova a v čase 58:50 skóroval pro změnu domácí Kuchynka. Ústí nad Labem svého soupeře přehrálo nevídaným rozdílem – 12:4