M o s t - Úvodní zápas sezony naplánovali ústečtí trenéři do nedalekého Mostu. Ústečtí Lvi k utkání přivezli především hráče, kteří jsou v krajské metropoli na zkoušce. Typický zápas začátku sezony mnoho branek nepřinesl a oba týmy se nakonec rozešli smírně.
út 7. 8. 2012, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
2:2 0:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 37. Nedrda (Brožovský, Divíšek), 40. T. Rohan (Přindiš) - 9. Přeučil (Hess), 34. Švaříček. Rozhodčí: Petružálek - Šulo, Koskuba. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 150. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

MOSTEČTÍ LVI: Volke - Hranáč, Přindiš, Charousek, Tomeček, Brožovský, Kabeláč, Bílek, Dufek - Tauš, Slavíček, T. Rohan - Nedrda, Divíšek, Klíma - Adámek, Böhm, Vaněk - Zankovec, Skvorcov, Hudák

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - F. Pavlík, K. Černý, L. Poživil, Špelda, Grin, Švaříček, Malovický, Kramár - J. Kloz, Rod, Handlovský - Belluš, M. Čermák, Laš - Matějka, Hess, P. Přeučil - Baránek, Vávra, Suchánek

Skóre zápasu otevřeli v 9. minutě hosté, když po přesném pasu zámořské posily Coddyho Hesse zakončoval navrátilec do žlutomodrých barev Petr Přeučil. Po zbytek první periody diváci už žádné útočné manévry neviděli.

Ve druhé třetině byli domácí dvakrát za sebou vyloučení, hosté toho ale ke skórování využít nedokázali. Stejnou výhodu později neproměnili ani hokejisté Mostu. Ve 33. minutě nevyužil Divíšek přečíslení a Lvi vzápětí trestali v přesilové hře. Prudkou střelou od modré zvýšil vedení hostů sparťanský mladík Filip Švaříček. Dvoubrankové vedení ale hosty ukolébalo a domácí během 3 minut srovnali. Nejprve v signalizované výhodě snížil Vítězslav Nedrda a necelých 40 vteřin před druhou sirénou vyrovnal Tomáš Rohan.

Třetí třetinu začali domácí opět dvojím vyloučením a hosté opět ani jednu početní výhodu nevyužili. Domácí hokejisté poté trochu vyklidili pozice, ale Ústečtí nebyli schopní strhnout vedení na svou stranu. V 58. minutě mohl Přeučil a hned po něm Hess ukončit střeleckou mizerii hostí, jenže proti Volkemu se neprosadili.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Odehráli jsme první přátelský zápas, zasloužená remíza. Kluci byli ve velkém zápřahu, poslední dobou hodně trénujeme. Upřímně řečeno po první třetině bylo znát, že síly nejsou takové, jaké by měly být. Co se týká výsledku, hodně kluků hraje o místo v sestavě. Někteří by měli přidat a vložit trochu větší nasazení do zápasu. Každý nás musí přesvědčit, že do kádru patří. Dva rychlé góly do šatny jsme inkasovali po individuálních chybách. Pokud by se jednalo o mistrovské utkání, zápas bychom museli dohrát zodpovědněji. Dopustili jsme se dvou chyb, které Most využil. Ve třetí třetině byly k vidění šance na obou stranách, ale branka už nepadla. Vstřelili jsme jeden gól v přesilové hře, ale tyto herní situace jsme ještě natrénovat nestihli."