Ústí nad Labem - Do zápasu lépe vstoupili Pražané, kteří v 19. minutě vstřelili při přesilové hře gól do šatny. Ve druhé části přidal druhou trefu do ústecké sítě Marek Tomica. Tečka za zápasem byla infarktová. Nejprve 71 sekundu před koncem utkání snížil Robin Kovář. Poté při závěrečné power-play a současné početní výhodě se navíc tentýž hráč zapsal do listiny střelců znovu. Jedenáct vteřin před závěrečnou sirénou se zasloužil o remízu 2:2, kterou uhráli žlutomodří i proti Mostu.
čt 9. 8. 2012, Zlatopramen Arena
HC Slavia Praha
2:2 0:1, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 59. Kovář (Poživil, Vobořil), 60. Kovář (Pavlík) - 19. Růžička (Pospíšil, Kučný), 25. Tomica (Hertl, Micka). Rozhodčí: Martin Novák - M. Biedermann, Loskot. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1 068. Střely na branku: 26:33 (8:10, 9:13, 9:10). Průběh utkání: 0:2, 2:2. Zakázaná uvolnění: 0:3. Ofsajdy: 2:4. Vyhraná vhazování: 34:29 (13:11, 9:12, 12:6).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Vobořil, Vl. Brož, Kramár, Holomek, Švaříček - Sklenička, M. Čermák, Laš - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Kloz, T. Sýkora, Daniel Boháč - Pořický, Belluš, Suchánek

HC Slavia Praha: Furch - Beňovič, Kadlec, Kuboš, J. Krejčík, Kučný, Dresler, Kempný, J. Šulc - Micka, Alinč, Sklenář - Kalla, Hertl, Tomica - Pospíšil, V. Růžička ml., Krenželok - Stránský, Žejdl, Poletín

Hned v úvodu utkání se domácí vrhli na slávistickou branku. Lašovu střelu však Furch vyrazil. Lvi se nějakou dobu drželi v útočné třetině, hra se pak ale přesunula i na druhou stranu kluziště, kde se zapojil do hry i Koutský. Nejprve se ve skrumáži před brankou snažil prosadit Poletín a následně dorážel i Žejdl. Jejich pokusy skončily mimo ústeckou síť. Hra se nadále přelévala z jedné strany na druhou. V největší příležitosti Slavie se octl Tomica, který samostatně ujížděl na Koutského branku, jeho pokus ovšem domácí gólman zmařil. Ve třinácté minutě usedl na trestnou lavici Žejdl a Ústí tak mělo k dispozici dvouminutovou početní výhodu. Ta ale zůstala nevyužita a vzápětí na to šel odpykávat trest Belluš. Pražanům se ale nedařilo usadit se v útočném pásmu. Slavia svou příležitost tedy také nezužitkovala. Tři minuty před závěrem druhé části šli Lvi opět do čtyř. Červenobílým se už naskytlo více šancí. Nejprve po Kubošově střele zazvonila horní tyč domácí svatyně. V devatenácté minutě dostal pas do mezikruží VLADIMÍR RŮŽIČKA, který našel skulinu v Koutského bráně a pohodlně skóroval.

Slávisté se hned na začátku druhé třetiny vrhli na ústeckou branku. Netrvalo dlouho a hosté šli do dvoubrankového vedení, když předvedli krásnou kombinační hru Micka s Tomicou. Micka si před bránou vyměnil puk právě s MARKEM TOMICOU, který poslal puk do sítě – 2:0. Pražené měli v utkání jasně navrch, ale ústeckým hokejistům se snaha nedala upřít. Hra ovšem pro fanoušky nebyla nějak atraktivní, neboť se často odehrávala ve středním pásmu. Červenobílí měli sedm minut před koncem druhé periody k dispozici přesilovou hru, v níž se drželi v útočné třetině pouze chvíli, pak už se Lvům dařilo kotouče vyhazovat. Několik vteřin před závěrem druhé části si Slovan zahrál ještě v početní výhodě, která ale skóre neovlivnila.

Do třetí třetiny vstoupili žlutomodří velmi aktivně. Hned v prvních minutách vyslali na Furchovu bránu ne jednu střelu. Jejich snaha ale vždy skončila mimo slávistickou síť. Pražené se ale zase co nevidět dostali do svého tempa a k vidění bylo to samé představení jako v předchozí třetině. Hosté v polovině třetí periody okusili opět hru ve čtyřech, když k časoměřičům usedl na dvě minuty Micka. Lvi se během této výhody snažili, seč jim síly stačily, aby vstřelili kontaktní branku, avšak marně. Slavia se dokázala ubránit i ve čtyřech mužích. Hra v dalších minutách nebyla nikterak zajímavá. Tři minuty před závěrem utkání si naopak zahráli přesilovku Pražané. Jejich pokusy ale mařil Koutský. Domácí fanoušky ještě potěšil gól, který po samostatném úniku vsítil ROBIN KOVÁŘ. To stále ale ještě nebyl konec. Ústí se podařilo vyrovnat jedenáct vteřin před koncem. ROBIN KOVÁŘ vyslal střelu z mezikruží a kotouč se následně odrazil od Furchovy brusle rovnou za brankovou čáru. Zápas tedy skončil stavem 2:2.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Pro naše mužstvo je remíza se Slavií velký úspěch. Uhrát jakýkoliv dobrý výsledek proti extraligovému mužstvu je suprové. Ještě minutu a půl před koncem zápasu jsme prohrávali o dvě branky, ale věřit se musí do poslední vteřiny, což se nám vyplatilo. Zápas nám ukázal spoustu minel, ale i nějaká pozitiva. V první polovině utkání jsme se dopustili hodně chyb, poté jsme se lepšili. Ve třetí třetině jsme byli podle mě lepší než soupeř. O každé třetině jsme hráčům říkali, že útočná hra je dobrá. Zapracovat ale musíme hodně na obranné činnosti. V pátek máme na programu trénink na hřišti i na ledě, poté se sejdeme v pondělí."

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): "Úroveň hokeje ještě není taková, hráči se do zápasového tempa teprve dostávají. Myslím si, že jsme neodehráli dobré utkání, i když jsme po většinu střetnutí vedli. Ze tří odehraných přípravných zápasů, které jsme letos hráli, jsme tento odehráli nejhůř. Utkání nám toho moc neukázalo, každý hrál tak, jak hrál. Zlepšit se budeme muset v koncovce, ale ta se trénuje většinou dost. Hráči jsou z dřiny také unavení, srpen ani jiný nebývá. V následujícím týdnu budeme hodně trénovat, poté nás čeká před ligou posledních pět zápasů. Všechna přátelská klání hrajeme už jen doma, musíme se zlepšit a hrát lépe. Pro Ústí nad Labem, jakožto pro klub z druhé nejvyšší české hokejové soutěže, se jednalo o utkání lákavější, hráči bojují a hrají jinak než extraligové celky. Dvě desítky fanoušků, které s námi přijely, s námi jezdí všude."