Kladno - K pátému přípravnému zápasu odcestovali ústečtí hokejisté k Rytířům do Kladna. Skóre utkání otevřel již v šesté minutě Cody Hess, za domácí vyrovnal o devět minut později někdejší ústecký hráč Marek Hovorka. Ještě před první přestávkou vrátil vedení celku Slovanu Robin Kovář. V prostředním dějství padly všechny tři branky v rozmezí 98 sekund. Nejprve udeřil za Lvy Jan Kloz, za okamžik navýšil vedení opět Cody Hess. Středočeši upravili stav na časomíře opět zásluhou Marka Hovorky. Ve třetí části shlédli kladenští diváci pouze jedinou branku, ve 46. minutě snížil na 3:4 z pohledu domácích Martin Látal. Rytířům nevyšla ani závěrečná hra bez brankáře, a tak se z výhry mohou radovat Lvi.
pá 17. 8. 2012, Městský zimní stadion, Kladno
Rytíři Kladno
3:4 1:2, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Hovorka (Obdržálek), 30. Hovorka, 46. Látal (Procházka) - 6. Hess (Tůma), 20. Rod, 29. Kloz (Boháč), 29. Hess. Rozhodčí: Dundr, Ondráček - Frühauf, Řešátko. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 460. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4.

Rytíři Kladno: Cikánek - David Růžička, V. Kameš, Piskáček, L. Procházka, J. Drtina, Macholda, Mocek, Drtil - Obdržálek, Dragoun, Hovorka - M. Látal, Lukáč, Eberle - Čurda, Melka, Valský - Strnad, Dalecký, Redlich

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Kramár, Grin, Sklenička, Špelda, Smetana, Motejlek, Vl. Brož - Kloz, T. Sýkora, Daniel Boháč - R. Kovář, Matai, Rod - D. Tůma, Hess, P. Přeučil - Belluš, M. Čermák, Laš

Střetnutí začalo z obou stran velmi opatrně, ani jeden z týmů se v úvodních minutách nehrnul do ofenzivnější akce. V první větší příležitosti se octl domácí Lukáč, jenž ale nedokázal vyzrát na strážce ústecké svatyně, Vladislava Koutského. Vzápětí našel z protiútoku nováček v týmu David Tůma CODYHO HESSE, který se trefil přesně k opačné tyči - 0:1.

Za okamžik po inkasované brance měli Kladenští výhodu přesilové hry. V početní výhodě pálil pouze do břevna Kameš. O necelých pět minut později si přesilovou hru zahráli i Ústečtí. V přesilovce se dobře prezentoval Belluš, který udělal při jízdě od útočné modré čáry dvě povedené kličky a rázem byl sám před brankovištěm kladenského gólmana. Cikánek levým betonem jeho ránu zneškodnil.

Závěrem 15. minuty si Lvi vybrali velkou smůlu. Ondřej Smetana při střele zlomil hůl a svěřenci Zdeňka Vojty se dostali do rychlého přečíslení. Michal Obdržálek připravil puk pro MARKA HOVORKU, který si se zakončením věděl rady - 1:1. Krátce poté mohl žlutomodrým vrátit vedení Tomáš Rod, jenž ujel domácí obraně a vyzval do souboje Lukáše Cikánka. Střela ústeckého forvarda mezi betony nakonec úspěch neslavila.

Blížil se konec první části, diváci se již zvedali ze sedadel. O gól do šatny se z ničeho nic pět vteřin před pauzou postaral TOMÁŠ ROD. Na jeho švih maskovaný muž Středočechů nestačil, a tak po úvodní dvacetiminutovce byli šťastnější hokejisté z krajské metropole - 1:2.

Na začátek druhé třetiny nabídl přesilovou hru soupeři Zbyněk Sklenička. A i v této přesilovce dokázalo Kladno zahrozit. Koutský nedokázal udržet střelu z hole Eberleho, když tentýž hráč předvedl na brankovišti svůj důraz. Touš mířil naštěstí pro Lvy podruhé v zápase do břevna.

Ještě předtím, než se klání přehouplo do druhé poloviny, shlédlo kladenské obecenstvo tři přesné zásahy během 98 sekund. O první trefu se zasloužil JAN KLOZ střelou pod břevno - 1:3. Za čtyřicet jednu sekundu se podruhé v utkání prosadil CODY HESS, když dokázal tečovat nahození Jakuba Mataie - 1:4. V následující minutě přišla početní výhoda pro Ústí nad Labem a Lvi jakoby se s uhraným výsledkem spokojili. V oslabení skóroval z brejku MAREK HOVORKA, jenž doslova vykoupal bezmocného Vladislava Koutského - 2:4. Ve zbytku třetiny se již nic podstatného neodehrálo.

Zkompletovat hattrick mohl v úvodu třetí části Cody Hess, v samostatném úniku ale potřetí v tomto měření sil na Lukáše Cikánka nevyzrál. Za to ve 46. minutě se mohli radovat Rytíři. Libor Procházka adresoval kotouč MARTINU LÁTALOVI, který nemohl odkrytou část branky minout - 3:4.

Vyrovnání na čepeli mělI téměř osm minut před závěrečnou sirénou Drtina i Čurda. První jmenovaný se objevil na samotném hrotu útoku, jeho ránu Koutský vyrazil. Vyloženou šanci spálil i Čurda, který si rovněž vylámal zuby na výborném ústeckém brankáři. Hlavní rozhodčí darovali navíc o chvilku později Kladnu dvojnásobnou přesilovou hru v délce jedné minuty a třiceti čtyř sekund. Domácí hráli bez nápadu, Koutský ojedinělé střely kryl. V závěru si modrobílí vytvořili dlouhodobější tlak, trenér Zdeněk Vojta riskl hru v power-play. Ani při hře bez brankáře však Středočeši na vyrovnání nedosáhli a padli před 460 diváky 3:4.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do dalšího přípravného utkání jsme opět pozměnili složení jednotlivých pětic. Odpočívali Roubík, Ludvík, Handlovský, Vobořil nebo Pavlík. Příležitost dostali další hráči jako obránce Motejlek a útočník Tůma. Od začátku utkání jsme byli lepším mužstvem, vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou. Hráči měli perfektní pohyb po celém hřišti, dobře jsme kombinovali a hlavně dobře bránili střední pásmo. První třetinu jsme vyhráli 2:1 brankou vstřelenou pět sekund před sirénou. Do druhé třetiny jsme vstoupili stejně aktivně jako na začátku utkání. Tentokrát jsme během minuty dvakrát udeřili a dostali se do tříbrankového náskoku. Vzápětí jsme měli výhodu přesilové hry, ale místo abychom Kladno srazili do kolen, přišla hrubá chyba a soupeř snížil ve vlastním oslabení. Bohužel od této chvíle jsme začali hrát nepochopitelně profesorský hokej. Přestali jsme mít pohyb, začali faulovat a soupeř se dostával do mnoha šancí, které ale s přehledem zneškodnil Vladislav Koutský. Třetí třetina byla poznamenána častými vyloučeními hlavně z naší strany. Ve 46. minutě jsme neubránili další oslabení a inkasovali branku na 4:3. V této části utkání byl lepší soupeř a k vyrovnání mu měla pomoci i dvojnásobná přesilová hra v 57. minutě. Naši hráči toto oslabení svou obětavostí ubránili, a proto jsme se mohli radovat ze skalpu extraligového mužstva. Příští týden pokračujeme ve stejném rytmu jako doposud, tzn. posilovna, led, hřiště, led. V úterý hrajeme v Litvínově a ve čtvrtek v Kadani. Minimálně v jednom utkání by se měl v brance objevit Zdeněk Orct."