L i t v í n o v - K dalšímu přípravnému utkání nejeli Ústečtí Lvi daleko. Jejich cesta skončila v dalším severočeském městě. Tentokrát v Litvínově. A nevedli si zde vůbec špatně. Litvínovští se sice ve 36. minutě dostali do vedení zásluhou Ručinského, ale Slovan na začátku závěrečného dějství skóre vyrovnal. Stav se ale už do konce utkání nezměnil. V brankách se proti sobě postavili Orct s Francouzem. Litvínovské střídačce velel exústecký trenér Rosol. V obraně se pak objevil Zeman a bývalé ústecké hráče v kádru Litvínova uzavřel Hanzl.
út 21. 8. 2012, Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
HC Verva Litvínov
HC Slovan Ústí nad Labem
1:1 0:0, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 36. Ručinský (Stříteský) - 45. Kovář (Pavlík). Rozhodčí: Turčan - Hauser, Rozlílek. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 700. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

HC Verva Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, J. Zeman, Kousalík, Jareš, Gula, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Lukeš - J. Černý, R. Hanzl, Ručinský - Kubinčák, Frolík, M. Trávníček - Kafan, Smolka, Gerhát

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct - F. Pavlík, Špelda, L. Poživil, Holomek, Grin, Sklenička, Vl. Brož, Motejlek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Hess, T. Sýkora, Daniel Boháč - Kloz, Matai, Handlovský - D. Tůma, Vávra, P. Přeučil

Komentář

Litvínov nastoupil v brance s Pavlem Francouzem a v útoku, ve formaci s Černým a Hanzlem, poprvé i s útočníkem Martinem Ručinským. prvně hrál také Martin Frolík. Hosté postavili do branky Zdeňka Orcta, který v Litvínově odchytal 13 sezón.

Pětadvacet stupňů v hale, občasná mlha, se kterou si poradily ventilátory a slušná návštěva. V tomto prostředí se utkaly kluby z nepříliš vzdálených měst. Na střídačkách se sešly dvě třetiny někdejší úspěšné řady Litvínova Rosol – Mareš – Kašťák, plus jejich spoluhráč Jeřábek, takže si všichni měli před zápasem o čem povídat. Hlouček ústeckých fanoušků se od začátku utkání nechával slyšet a zahanboval příznivce domácích.

Hned ve 2. minutě v signalizované výhodě pro Vervu (vyloučen Ludvík) pálil od modré Zeman a zahřál jako první Orcta. Přesilovka ale domácím nevyšla, až po jejím skončení zahrozila dvojice Hübl – Majdan. Vzápětí Hübl po pěkné kombinaci hledal v ideální střelecké pozici Lukeše, ale přihrávka byla zblokovaná a zbrzděná. Na druhé straně sám před Francouzem nezpracoval puk Kovář.

V 7. minutě zasáhl Sklenička holí v obličeji Kubinčáka a po 90 vteřinách poslal puk do hlediště Pavlík. Domácí ve hře pět na tři Orcta několikrát ohrozili, v klasické výhodě pak málem zasunul puk do odkryté klece Frolík, ale stav zůstal 0:0. Za soupeře odpověděl Přeučil, který v šanci přetáhl kličku.

První přesilovku (vyloučen Smolka) hosté promarnili a v jejím závěru si při úniku Hübla nedovoleně pomohl Pavlík. Skóre se neměnilo ani po vyloučení Posmyka, největší šanci měli z brejku Černý s Hanzlem. Vracející se Matai při ní fauloval, poměr sil se srovnal. Po Špeldově zákroku hrál Litvínov 45 vteřin do sirény čtyři na tři. První dějství už ale branku nepřineslo.

Druhou část zápasu zahájili Jeřábkovi a Rosolovi svěřenci přesilovkou pět na tři neúspěšně. I poté měl Litvínov více ze hry, Kafan tvrdou ranou minul branku a střely do středu branky bezpečně likvidoval Orct.

Francouz, který měl v první části jen pět zákroků, se zahřál při trestu Brejčáka. Ve 27. minutě se snažil před Orcta natlačit Lukeš, o dvě minuty později si nedovolený zákrok vynutil průnikem Ručinský (vyloučen Kovář). Frolík svou možnost nevyužil a stejný hráč ve 33. minutě v největší možnosti zápasu sám před brankou ani nadvakrát gól nedal.

Ve 36. minutě se sedm stovek diváků dočkalo, Ručinský přízemní ranou Orcta prostřelil. Vzápětí mohl zvýšit Kubinčák. Hra domácích získala na tempu i přesnosti. Vyrovnat mohl Sýkora, Francouz se překvapit nenechal. Gerhátovo vyloučení nepotrestal Kovář.

Ve třetí třetině zahrozil nejprve Ručinský, pak ale skrz Francouze procedil kotouč Kovář a vyrovnal. Černého střelu následně Orct chytil. Ve 48. minutě podrážel Roubík, ale fotbalové skóre se nepohnulo.

V 52. minutě zahřál trestnou lavici Ručinský, v 55. Majdan. Ústí bylo v této části domácím vyrovnaným soupeřem, ale výhody využít nedokázalo. Tři minuty před koncem tečí přestřelil svatyni hostí Hübl a víc toho oba celky už nenabídly.

Ohlasy trenérů

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Litvínov byl v zápase opticky lepší, nejlepšími hráči utkání byli oba gólmani. Naši svěřenci změřili svou výkonnost s hokejisty extraligy, někteří hráči nás zklamali."

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže