Ú s t í n/L. - První porážku v sezóně zaznamenali Ústečtí Lvi. Přitom v úvodu zápasu by to nikdo nečekal, žlutomodří v 6. minutě totiž vedli už 2:0 a vyhnali hradeckého gólmana Luňáka z branky. Jenže Východočeši se nevzdali a utkání dovedli do prodloužení. V něm gól nepadl, ale hosté nakonec byli úspěšnější při samostatných nájezdech. Hostující Nosek si připsal dva góly z trestných střílení.
po 24. 9. 2012, Zlatopramen Arena
Královští lvi Hradec Králové
3:4sn 2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Handlovský (Rod, Matai), 6. Poživil (Holomek, Roubík), 37. Roubík (Boháč, Kovář) - 12. Nosek z TS, 34. Kubica (Mikeska), 39. Brož (Karlíček), rozhodující samostatný nájezd Nosek. Rozhodčí: O. Hejduk - Polonyi, Kreuzer. Delegát: Veselý. Vyloučení: 7:6, navíc Poživil (UNL) TS [PODR] - Čech (HKR) TS [HOZ]. Využití: 1:0. Diváci: 1 702. Střely na branku: 38:36 (14:11, 12:12, 9:10 - 3:2 - 0:1). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (na nájezdy Koutský) - L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Špelda, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Roubík, do 20. Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - Kloz, Daniel Boháč, Laš

Královští lvi Hradec Králové: Luňák (od 6. J. Čech) - Roupec, Chmelíř, Čížek, Vágner, Karlíček, Hendrich, Čáp - Kubica, Mikeska, Haluza - Švagrovský, Tvrdík, Moskal - T. Nosek, L. Brož, Říha - Valášek, Macháň, Berger - Půlpán

Od prvních okamžiků byli domácí hokejisté o něco aktivnější. Ve 3. minutě nastalo první vzrušení, když před brankou Východočechů dorážel Kloz. Ve 4. minutě otevřel gólový účet Handlovský, který se prosadil po výborné práci Roda, jehož střelu vrátil za záda Filipa Luňáka. O minutu později hosté faulovali a domácí trestali. Poživil napřáhl od modré a jedho dělovka vymetla všechny pavouky v levém horním růžku hradecké branky. V reakci na vývoj utkání po 5 minutách přenechal Luňák své místo v brance Jakubu Čechovi. V 9. minutě si pohrál s nervy domácích hráčů i domácí brankář Zdeněk Orct, nakonec ale vše zvládl. Brzy nato měl velkou šanci i domácí Poživil, ale přihrávka mu vyšla na druhou ruku. V 11. minutě se po oboustranném vyloučení hrálo ve čtyřech na obou stranách. Nosek se dostal do brejku a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Poživil. Rozhodčí neváhal ani vteřinu a nařídil trestné střílení. K tomu se postavil postižený Nosek a parádním blafákem snížil. Hosty vstřelená branka povzbudila a trochu domácí přitlačili. V 15. minutě se domácí dostali do přečíslení, jenže branku prakticky neohrozili. Ke konci první třetiny se hra z ledu postupně vytrácela a tempo bylo o poznání nižší než na začátku zápasu.

Na začátku druhé třetiny Ústečtí Lvi opět hýřili aktivitou, ale trochu přehnali svůj důraz a pykali. V přesilovce se hned do velké šance dostal Mikeska, ale Orct se překvapit nenechal. Zbytek oslabení už domácí uhráli bez problémů. Ve 25. minutě se před Čechem vytvořil závar, ale domácí z tlaku nic nevytěžili. Vzápětí měli výhodu přesilové hry, ale podobně jako hosté při ní nebezpeční nebyli. Domácí hráči postupem času zvýšili aktivitu a v polovině zápasu si vynutili další přesilovku. Jenže ta je paradoxně v aktivitě trochu přibrzdila. Jen skončila ústecká přesilovka, začala hradecká a dlužno dodat, že hosté byli pro domácí branku o dost nebezpečnější. Těsně po jejím skončení se Hradečtí dočkali vyrovnání. Kubica vystřelil bekhendem a Orct přes hradbu hráčů nic neviděl - 2:2. Radost do ústeckých ochozů přinesla 37. minuta. Roubík dostal lehkou přihrávku od Boháče, zbavil se obránce a z otočky bekhendem přehodil padajícího Čecha - 3:2. Brzy nato se před hradeckou brankou strhla mela, která vyústila v další hru ve čtyřech na obou stranách. O chvíli později už bylo opět srovnáno. Domácí nezachytili brejk Brože, který se trefil těsně nad Orctův beton - 3:3.

Také třetí třetinu začali domácí velmi aktivně, ale po několika jejich neúspěšných pokusech se ke slovu dostali hosté. Hned po buly před Orctem se proháčkoval až před branku Mikeska, naštěstí pro domácí nestačil zakončit. Závar byl vzápětí i na druhé straně a po něm se už potřetí hrálo ve čtyřech na obou stranách. Ve 45. minutě projel celým hřištěm Handlovský, ale z úhlu Čecha nepřekvapil. Ve 48. minutě se před Orctem zčista jasna zjevil Říha a jeho střela jen těsně minula levou tyč Orctovy branky. Vzápětí domácí faulovali a hosté dostali možnost hrát přesilovku. Při ní zazvonila levá tyč domácí svatyně, ale víc hosté do přesilovky už nevměstnali. Jak se blížil konec třetí třetiny, bylo znát, že se oba týmy snažili neudělat chybu. V 53. minutě vyhodil Poživil kotouč až na tribunu a hosté tak dostali další výhodu jednoho hráče v poli. Hradečtí se ale v přesilovce neprosadili a při plném počtu hráčů se do zakončení začali tlačit i domácí, jenže do konce základní části se už nic důležitého nestalo.

V prodloužení z hráčů trochu spadla nervozita a šance byly na obou stranách. Ve 2. minutě prodloužení dokonce po Čížkově bombě zazvonila tyč Orctovy branky. V poslední minutě prodloužení měl tři tutovky za sebou Kloz, ale nedokázal se trefit. Současně s tím byl za hození hole potrestán hostující brankář Čech a Kloz dostal možnost skórovat z trestného střílení. To se mu však úplně nepovedlo a hradecký brankář jeho kličku vystihl. Závěrečný nápor Slovanu už na stavu nic nezměnil.

Po dvou domácích kolech tak měli ústečtí diváci možnost vidět loterii nájezdů. Do ústecké branky se naproti Jakubovi Čechovi postavil Vladislav Koutský, ale nakonec obdržel o branku víc než jeho protějšek. Vítěznou branku Královských lvů zaznamenal v pátém nájezdu Nosek.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "První porážka v sezóně nás mrzí. Obzvlášť, když jsme prohráli na vlastním kluzišti. Neodvedli jsme ani průměrný výkon a zaslouženě jsme prohráli. Hradec Králové má při pohledu na soupisku silný mančaft, měl by hrát na špici. Vedli jsme v utkání 2:0, ale to nám uškodilo. Od tohoto stavu jsme hráli špatně, soupeř mohl rozhodnout mnohem dříve. Získali jsme doma pouze bod, z čehož se musíme poučit a jít dál. V prodloužení orazítkovali hosté dvě tyčky, my jednu. Moc jsme toho v pondělí nevymysleli, dělali jsme hrubé chyby v obraně. Chyběl tam náboj a také srdíčko." (celý rozhovor naleznete zde)

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové): "Utkání rozhodla bojovnost. Předchozí zápasy jsme neodmakali, jak jsme měli. Do Zlatopramen Areny jsme přijeli s tím, že budeme bojovat a pokusíme se soupeři bitvu zkomplikovat, neboť Ústí nad Labem má dobré mužstvo a je velký favorit. V úvodu utkání jsme inkasovali dva góly. Nejednalo se o vydařený začátek, ale dokázali jsme se z toho zvednout a srovnat se. Ve třetí třetině jsme už byli rovnocenným soupeřem, bylo to nakonec ubojované vítězství. V prodloužení si oba celky vytvořily šance, nastřelili jsme stejně jako soupeř tyčku. Výhra se mohla převážit na obě strany, za dva body jsme rádi."