Most - K sobotnímu severočeskému derby zajížděli favorizovaní Ústečtí Lvi na mostecký zimní stadion. Svěřenci Jaromíra Šindela se dokázali prosadit ze dvou přesilových her. O všechny vstřelené branky se zasloužil kanonýr Jaroslav Roubík, jenž zaznamenal za tento zápas jeden přesný zásah a dvě gólové asistence. Po výhře 3:1 si tak hokejisté Ústí nad Labem připisují do tabulky I. hokejové ligy ČR další tři body.
so 13. 10. 2012, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
1:3 0:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 31. Parýzek (Gengel, Hranáč) - 14. Kovář (Rod, Roubík), 31. Roubík, 58. Kovář (Pavlík, Roubík). Rozhodčí: Úlehla - L. Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. Diváci: 508. Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

MOSTEČTÍ LVI: Volke - Prošek, Charousek, Hranáč, Parýzek, Tomeček, Pavlů, Čechura, Grundmanis - Tauš, Slavíček, T. Rohan - Jurčík, Bojer, Gengel - L. Klíma, Polák, Vaněk - Nedrda, Skvortsov, Adámek

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Holomek, Grin, Sklenička, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, Vobořil - R. Kovář, Roubík, Rod - J. Kloz, Hess, Handlovský - do 40. D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - P. Přeučil, Daniel Boháč, Laš

Do utkání vstoupili lépe Lvi, kteří v závěru úvodní minuty obstarali první střelu zápasu. Konkrétně Jakub Grin, jenž si v sobotu odbyl premiéru v mistrovském utkání za „A“ tým, ozkoušel pozornost exústeckého gólmana Martina Volkeho od útočné modré čáry. Začátek střetnutí probíhal v klidném duchu, hrál se opatrný hokej bez větších šancí. První větší brankovou příležitost dokázal v jedenácté minutě vytvořit při vyloučení Tomáše Roda mostecký Roman Prošek, jehož pokus od hranice útočné třetiny ještě tečoval Zdeněk Tauš. To by ale nesměl branku Slovanu hájit zkušený Vladislav Koutský, který nepřipustil kapitulovat. O dvě minuty později usedl na trestnou lavici za krosček Kriss Grundmanis a i hosté měli možnost početní výhody. Tu po čtyřiceti šesti sekundách využil ROBIN KOVÁŘ, jenž nikým nehlídaný usměrnil za záda mosteckého brankáře z bezprostřední blízkosti přihrávku Tomáše Roda od mantinelu - 0:1. Svěřenci Václava Baďoučka se neponaučili a za necelou minutu faulovali znovu. V přesilovce se v dobré pozici octl Vladimír Brož, který naštěstí pro domácí promáchl. V 17. minutě dostali žlutomodří výhodu dvojnásobné přesilové hry. V ní se kromě ztečované Poživilovy rány nad ochrannou síť, nic významného neudálo, a tak po dvaceti minutách odcházel do šatny jako šťastnější tým Jaromíra Šindela.

I do druhého dějství vkročili aktivněji Ústečtí, když Jaroslav Roubík vyslal do brejku Tomáše Roda. Poslední jmenovaný se dostal před Martina Volkeho, který jeho tutovou šanci vychytal. Hokejisté Mostu se dlouho nemohli probojovat za ofenzivní modrou čáru, když udeřili z nenápadné akce. Při vyloučení Vladislava Koutského za zdržování hry skóroval ve 31. minutě MARTIN PARÝZEK, jenž právě od hranice útočného pásma prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Ještě v téže minutě, přesně za pětatřicet vteřin, vrátil vedení Ústeckým Lvům JAROSLAV ROUBÍK. Kapitán hostujícího celku potrestal chybu domácích v rozehrávce a z kruhu pro vhazování se trefil přímo do černého - 1:2. Tato trefa loňského prvoligového finalistu play-off nabudila, ústečtí hráči začali být při chuti. Bohužel pro ně nastaly problémy s časomírou, a tak jejich tlak a tedy i celý zápas musel být na chvilku přerušen. Od krátké pauzy až do konce prostřední části se začalo hrát opět od jedné branky ke druhé, k vidění byly různé nepřesnosti způsobené i tímto nevynuceným přerušením hry. I tentokrát odcházeli do kabin s lepší náladou hosté.

Jestli předchozí dvě třetiny zahájili lépe hokejisté Ústí nad Labem, ve třetí periodě tomu tak nebylo. Již po jedenácti sekundách měl na čepeli vyrovnání Zdeněk Tauš. Vladislav Koutský se ale blýskl parádním zákrokem, když útočníkovi domácího týmu vypíchl touš holí. Mostečtí pokračovali v náporu, k dispozici měli po nedovoleném zákroku Ondřeje Holomka i přesilovou hru. Početní převaze domácích Slovan odolal, hráči Mostu nijak zvlášť nebezpeční nebyli. Od poloviny třetí třetiny dokázali opět zelenobílí vyvinout tlak, hosté se spokojili s častými zakázanými uvolněními. V závěru 57. minuty částečně pohřbil naděje domácích Jan Tomeček, který obdržel dvě trestné minuty za nedovolené bránění. O čtyřiačtyřicet sekund později tečoval za záda Martina Volkeho jedovku Filipa Pavlíka ROBIN KOVÁŘ, který tak přidal pojistku a udělal tečku za sobotním derby - 1:3. Padesát devět vteřin před koncem řádné hrací doby ještě orazítkoval tyč Zdeněk Tauš. Po velmi smolném průběhu pro Most, berou nakonec tři body Ústečtí, kteří si tak upevnili druhou příčku v tabulce první hokejové ligy ČR.

Václav Baďouček (HC Most): "Nemůžu být spokojený s výsledkem, ale hráčům nemůžu nic vytknout, bojovali. Mám za to, že soupeř dnes získal body díky větší zkušenosti, klidu a rozvaze v zakončení. Ústí nad Labem mělo i štěstí, při prvním gólu byl Volke bez hokejky, u třetí branky to byla lehká teč před brankou. My jsme v závěru nastřelili tyčku. Neřekl bych, že vyhrál lepší tým, ale šťastnější."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V sobotním utkání je pro nás hlavní devizou zisk tří bodů. Od samého počátku zápasu jsme se víceméně trápili sami se sebou. V první třetině jsme se ujali vedení z přesilové hry, kdy jsme na jeden dotyk sehráli nacvičený signál. Výrazně nám k tomu pomohlo štěstí, kdy brankář Volke ztratil svoji hůl. V polovině utkání se domácím podařilo vyrovnat rovněž z početní výhody. Naštěstí pro nás jsme hned v dalším střídání strhli vedení na svoji stranu po chytré střele Jaroslava Roubíka. V této části zápasu jsme měli minimálně další dvě tutové šance, ale bravurně vše vychytal brankář Volke. Ve třetím dějství jsme chtěli hrát hlavně ze zabezpečené obrany a využít nějaký rychlý protiútok. Hráli jsme ale příliš pasivně a pouštěli tak domácí do mnoha šancí. V této třetině nás domácí přehrávali a jen jejich smůla nás nestála další branku v naší síti. V 58. minutě jsme využili druhou přesilovou hru a tím stanovili konečný výsledek na 3:1 v náš prospěch. V tomto střetnutí rozhodlo naše větší štěstí v zakončení. Chtěli bychom poděkovat všem našim příznivcům, kteří nás přijeli v hojném počtu povzbudit. V neděli nás čeká prestižní derby s Litoměřicemi, budeme se těšit na skvělou atmosféru všech fanoušků."