Ústí nad Labem - Předehrávka 12. kola I. hokejové ligy ČR nabídla další severočeské derby, Slovan hostil na své půdě Stadion Litoměřice. Oba týmy odehrály během dvou dnů dvě utkání, ale únava se ani na jednom celku nijak zvlášť neprojevila. Lvi diktovali od začátku střetnutí tempo hry a po vítězství 4:1 jim po právu náleží další tři body do tabulky. Cestu si do Zlatopramen Areny našlo 3 120 diváků.
ne 14. 10. 2012, Zlatopramen Arena
HC Stadion Litoměřice
4:1 1:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 8. Kovář (Poživil, Smetana), 34. Sklenička (Sýkora, Brož), 48. Laš (Daniel Boháč, Pavlík), 48. Roubík - 28. Martinka (Lapšanský). Rozhodčí: Zubzanda - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:3, navíc Lapšanský (LTM) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. Diváci: 3 120. Střely na branku: 43:23 (13:9, 14:6, 16:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Zakázaná uvolnění: 4:10. Ofsajdy: 1:4. Vyhraná vhazování: 43:35 (10:12, 19:8, 14:15).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, do 45. Smetana, do 45. Grin, do 45. Holomek, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, Vobořil - R. Kovář, Roubík, Rod - J. Kloz, do 45. Hess, Handlovský - Sklenička, T. Sýkora, M. Čermák - do 45. P. Přeučil, Daniel Boháč, Laš

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Martinka, Toman, Žovinec, Veselý, O. Kříž, J. Evan, Husák, Jakub Kolář - A. Lapšanský, Gerhát, Kafan - Rudovský, Jaroslav Hašek, M. Novák - Mrňa, Slížek, Šinágl - M. Tvrzník, Žálčík, Antončík

Úspěšný víkend mají za sebou ústečtí hokejisté. V rozmezí 24 hodin vydolovali v Mostě a pak na svém ledě proti Litoměřicícm šest bodů a minimálně do pondělního večera se posunuli na první místo tabulky I. ligy. Její 12. kolo se totiž odehraje zítra a dosud vedoucí Mladá Boleslav tak bude mít příležitost vrátit se zpět na vedoucí pozici.

Nejvyšší divácká kulisa v sezoně viděla ve Zlatopramen Areně svižné utkání. Minimálně do něj museli zasahovat rozhodčí, a tak se odehrálo téměř celých šedesát minut ve vysokém tempu. Ústečtí se dostali do vedení v osmé minutě po nenápadné střele Poživila od modré čáry. Dráhu letu puka však umě ze vzduchu vychýlil mimo dosah brankáře Přikryla Robin Kovář.

Do konce první periody se oba týmy téměř pravidelně střídaly v útočných výpadech. Nejrušnější momenty předvedli ve 12. minutě. Nejprve Rod. Zblízka však po kombinaci celé trojky na Přikryla nevyzrál. Ještě větší šanci měl na druhé straně Mrňa, ale přes padajícho Orcta nenamířil puk mezi tři tyče.

Hned po příchodu z kabin mohl vyrovnat Gerhát. Najížděl sám na Orcta, ale bekhendovým pokusem branku přestřelil. Litoměřičtí zvýšeným úsilím přeci jen dosáhli vyrovnání. Vybojovali přesilovku a v ní Ondřej Martinka tahlou střelou od modré trochu překvapivě dostal touš až do sítě. Lvi poté přežili další oslabení a začali zase oni více diktovat tempo hry.

Chvilku po polovině mače měl dvě dobré pozice Kovář. Zvláště ta po vyražené Roubíkově střele volala po skórování. To se povedlo jen o pár desítek vteřin později Zbyňku Skleničkovi. Ten dorazil od zadního hrazení vrácený puk, který tam svou tečí sám poslal. Přikryl nestačil reagovat – 2:1.

Hosté v těchto chvílích tahali za kratší konec, přesto se mohli dočkat vyrovnání. Žalčík na brankovišti nedostal puk do odkryté branky. Domácí obránci mu stačili zblokovat hůl. Asi poslední příležitost ke srovnání promarnili hosté na začátku třetí třetiny, v přesilovce. Třeba Veselého pokus od levého hrazení brnknul o tyčku. Pak dostal osobní trest hostující Lapšanský a Litoměřice jakoby jeho trest uspal celé.

O osudu utkání definitivně rozhodla půlminutovka ve 48. minutě. V ní se domácí borci prosadili dvakrát. Nejdřív po krásné kombinaci, kdy si dvakrát při cestě před hostujcí branku vyměnili puk Boháč s Markem Lašem, jemuž finální puk přistál na přesně holi na brankovišti a zamřít do klece nebyl problém. Pak Žalčík udělal při rozehrávce fatální chybu. Nechtěně vyslal do kontru Roubíka, který po překročení modré čáry po ohromném nápřahu propálil hostujího brankáře.

Do konce zápasu již Lvi výsledek celkem v poklidu uhlídali. Snížit se nepodařilo ani nejaktivnějšímu hráči Litoměřic Mrňovi, ani Kafanovi. Diváky touženého pátého gólu zase nedosáhl Laš po pěkné kombinaci celé Boháčovy trojky

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V první třetině jsme třikrát propadli v obraně, Litoměřice jely dva na jednoho. Šance soupeř naštěstí neproměnil. Zbytek zápasu už jsme odehráli zodpovědně a jsme spokojení se ziskem tří bodů. Klíčovým momentem utkání bylo, že jsme po vyrovnání Stadionu udeřili a strhli vedení zpět na svou stranu. Důležité také bylo, že jsme v úvodu třetí části neinkasovali branku, od 45. minuty se posunul do obrany Zbyněk Sklenička a hru jsme stáhli na tři formace (viz sestava výše; pozn. red.). V neděli jsme hráli jako jediní, a tak jsme postoupili na první místo v tabulce. Vše se ale v pondělí může změnit. Pro nás je dobrá zpráva, že pravidelně bodujeme. Nyní jedeme dvakrát ven, je potřeba se zregenerovat a připravit se na Šumperk i Benátky nad Jizerou."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Podle mého názoru byla hra vyrovnaná. Na Ústí nad Labem jsme se vcelku připravili dobře, ale v prvních dvou třetinách jsme inkasovali dva nešťastné góly. První obdržená branka byla tečovaná ze vzduchu, druhá padla z dorážky. Jednalo se o smolné góly, ale rozhodla kvalita soupeře v předbrankovém prostoru. Tam byl Slovan lepší. Bohužel se nacházíme v období, kdy se na každou trefu hodně nadřeme a dostáváme laciné góly. Náš nedělní výkon nebyl špatný, ale Lvi vyhráli zaslouženě. O jejich vítězství rozhodly naše dvě individuální chyby ve třetí části. Kdybychom udrželi domácí v jednobrankovém vedení, mohli jsme se pokusit v závěrečném tlaku vyrovnat. Naším cílem v letošní sezóně je postoupit do play-off, zatím se na těchto pozicích pohybujeme. Ztrácíme zbytečně body v zápasech, kdy na to máme. Měli jsme šňůru osmi utkání, kdy jsme bodovali, ale stále máme určité rezervy. S dosavadním průběhem spokojení jsme, ale jak jsem zmínil, bodů mohlo být více. Třikrát jsme prohráli v prodloužení, jednou na samostatné nájezdy a většinou se jednalo o zápasy, ve kterých jsme vedli a obdrželi branky v závěru. V týmu máme hodně mladých hráčů, kterým chybí zkušenosti. Na to se nechci vymlouvat, ale vždy jsme se dopustili nějaké hloupé chyby. Musíme na sobě pořád pracovat, ve středu nás čeká další výzva. Hrajeme před vlastními fanoušky proti Olomouci a doma je pro nás povinností vyhrávat."