Šumperk/Ústí n.L. - Ústečtí Lvi nečekaně ukončili svou pětizápasovou vítěznou sérii na ledě Šumperku. Severočeši přitom nad osmým týmem tabulky vedli už 3:1 a v klidu mířili k dalšímu vítězství. Jenže Salith třemi góly během pěti minut ve třetí části otočil vývoj utkání a před vlastním publikem si připsal cenný skalp Slovanu. Za ústecký tým skórovali Jan Kloz, Zbyněk Sklenička a Petr Přeučil. Na body to ale tentokrát nestačilo.
st 17. 10. 2012, Zimní stadion Šumperk
DRACI PARS ŠUMPERK
4:3 0:0, 1:2, 3:1

Branky a nahrávky: 34. Plášek (Bail, Staněk), 48. Rufer (Červenka), 48. Plášek, 53. Hlinka (Vrdlovec, T. Sedlák) - 26. Kloz (Pořický, Špelda), 26. Sklenička (Daniel Boháč), 45. Přeučil (Sklenička). Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:9, navíc Novotný (SUM) 10 min. [NESP]. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:31. Diváci: 1 088. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala - Holík, M. Novotný, T. Sedlák, Gewiese, Suchý, J. Tesařík, Pastor, Bail - Haas, Plášek, A. Staněk - Stoklasa, Hulva, Vrdlovec - Cink, Skoumal, A. Červenka - M. Hlinka, Rufer, Kindl

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, do 40. Smetana, do 40. Grin, do 40. Holomek, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, Vobořil - R. Kovář, Roubík, Rod - J. Kloz, do 40. Hess, Handlovský - Sklenička, M. Čermák, do 40. Pořický - P. Přeučil, Daniel Boháč, Laš

Nadstandardně kvalitní zápas začali aktivněji domácí, kteří se na svém ledě favorita nezalekli. Hosté pak těžili ze zkušeností a obrovského přehledu.

A právě produktivní Roubík se na konci první minuty procpal do zakončení, sám před Štůralou však neuspěl. Následně tlačili domácí, Hulva, Plášek a znovu Hulva se ke gólu nedostali. V 11. minutě byl blízko gólu Sklenička, jenže přestřelil.

V 15. minutě minul Handlovský, prakticky z protiútoku měl první gól zápasu na holi Staněk, jenže ani on neuspěl. Naplňovaly se však předpoklady plynoucí z úvodních minut, oba týmy předváděly absolutní hokej s bleskovým napadáním i přechodem do útoku. V 19. minutě znovu hosté sahali po vedení, Štůrala už byl překonán, ale na brankové čáře jej zastoupil Novotný.

Góly tak přinesla až druhá třetina. V ní nejprve nedal obrovskou šanci Plášek, aby z protiútoku uspěli hosté. Jan Kloz se v ideální palebné pozici nemýlil a Ústí vedlo. Hosté pak udeřili vzápětí podruhé, Sklenička propálil Štůralu a zdálo se, že favorit nabere tempo směr vítězství.

Hlavně však zběsilé tempo nabralo utkání. Nejprve Plášek ve stoprocentní šanci nedal, pač mu puk přeskočil hůl. Na druhé straně po rychlém přesunu hry provětral Štůralu Boháč, aby se znovu otočilo a Hlinka nechal vyniknout Orcta. Šílenou minutu zakončoval individuálně Hulva, ale nedotáhl šanci do gólu.

Přesto se Šumperk radoval. Přesilovku využil bleskovou dorážkou Karel Plášek a domácí se dostali zpět do hry. Ve 35. minutě pálil vedle Sedlák, Draci hnáni vpřed tribunami pomýšleli na srovnání, ale Orct již puk za svá záda až do sirény nepustil.

Natěšené publikum doufalo ve srovnání hned od úvodu třetí třetiny, jenže ochozy zmrazil krásnou individuální akcí Petr Přeučil, který vyšachoval celou obranu a do protipohybu gólmana chytře zakončil.

Domácí bojovníci se však proti zkušenému Ústí nevzdali. Obrovskou sílu do žil jim vlily hlavně dvě slepené branky. Adam Rufer zakončil Červenkovu akci tvrdou bombou, kterou propálil Orcta, o dvanáct vteřin později srovnal fantasticky hrající Plášek. Rozdivočelí domácí poblázněni publikem začali po ledě lítat hodni své přezdívky a v 53. minutě dokonce šli do vedení.

Michal Hlinka dostal trochu prostoru, složil Orcta k ledu a pak zakončil chytře k tyči. Bylo jasné, že hosté rozpoutají na ledě hon za pukem, což se také splnilo. Jenže Šumperk se stoprocentním nasazením bránil těsný náskok. Ústí i přes veškerou snahu proti domácím gól nevstřelili a Šumperk tak slaví další vítězství nad favoritem soutěže.

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Podle mého názoru shlédli diváci bojovný hokej po celých šedesát minut. Bohužel nám utekla koncovka ve druhé třetině, v části třetí jsme naštěstí vstřelili tři góly, což byl jen odraz touhy po vítězství. Myslím si, že jsme ji měli ve středu větší než soupeř, a i proto jsme zvítězili."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Středeční utkání se mi nehodnotí vůbec dobře, protože jsme svoji laxností ztratili vyhraný zápas. Úvodní třetina byla vyrovnaná a tomu odpovídalo i skóre. Ve druhé části jsme během dvou střídání vstřelili dvě branky a měli i další velkou šanci, ale při domácích stálo štěstí, kdy se kotouč zastavil těsně před brankovou čárou. Od této chvíle jsme nepochopitelně přestali bruslit, dělali jsme hloupé fauly a tím dostali domácí na koně. Šumperku se podařilo snížit a využít přesilovku za pouhých šest sekund. V závěrečném dějství se nám zkraje podařilo odskočit o dva góly, ale to bylo z naší strany vše. Osudová pro nás byla 48. minuta, kdy jsme po individuálních chybách dostali během dvanácti vteřin dvě branky. Domácí hnaní bouřlivými diváky za další čtyři minuty vstřelili rozhodující branku, na kterou jsme již nedokázali odpovědět. V utkání jsme měli devět vyloučených hráčů, to se nám nemůže stávat. Chyběli nám čtyři zranění útočníci, ale hráči, kteří je ve středu nahradili, nezklamali. Myslím si, že 30 bodů v první čtvrtině je nad očekávání, a proto nás tato ztráta o to více mrzí. V sobotu jedeme do Benátek nad Jizerou, kde budeme chtít odčinit středeční výpadek."