Ústečtí Lvi navázali na výhru s Berounem a zvítězili i na ledě Havlíčkova Brodu. S domácími Rebely ale sehráli těžký zápas a hráče z Vysočiny zdolali až po samostaných nájezdech. Havlíčkův Brod se dostal v zápase do vedení, Ústí ale vývoj utkání otočilo. V závěru střetnutí naopak vyrovnával v 57. minutě Lukáš Poživil a vítězný nájezd si připsal Jaroslav Roubík.
so 17. 11. 2012, Kotlina
HC Rebel Havlíčkův Brod
3:4sn 1:0, 0:2, 2:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 17. Endál (Vondráček), 43. Protivný (Vondráček), 49. Vondráček (Micka) - 30. Černý (Tůma, Hořava), 34. Přeučil (Čermák, Holomek), 57. Poživil (Kovář), rozhodující nájezd Roubík. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1 056. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (41. Suchan) - J. Pavlík, Protivný, Soldán, Ostrčil, Morava, R. Novotný, A. Jelínek - Micka, Endál, R. Vondráček - Rytnauer, Knotek, M. Ondráček - Stehlík, Štěpánek, Musil - Kozlík, Fiedler - Blažek

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - L. Poživil, Smetana, K. Černý, P. Hořava, Vl. Brož, Holomek, F. Pavlík, Vobořil - R. Kovář, Roubík, Ludvík - D. Tůma, T. Sýkora, Handlovský - P. Přeučil, M. Čermák, Sklenička - J. Kloz, Daniel Boháč, Laš

Zápas začal velice vyrovnanou hrou. Oba tábory se dostaly do několika zajímavých příležitostí, avšak všechny končily v rukou bystrých brankářů. Stejně tak probíhala celá první třetina. Velikou příležitost měl ve 13. minutě domácí bek Ostrčil, který tvrdou dělovkou od modré otestoval Petráskovu pozornost. Puk se ale následně dostal na hůl hostujícího Brože. Ten vzal nohy na ramena a spolu s Klozem uháněl kupředu. První jmenovaný vzal celou akci na své triko, při individuální akci však těsně minul Dolejšovu klec. Kormidla se posléze chopili Rebelové. Vše začalo nevinným nahozením Rytnauera, jenž se ihned rozhodl střídat. Puk zůstal u zadního mantinelu, kde jej zpracoval sprintující Vondráček a bez čekání jej důrazně cpal do brankoviště. Petrásek stačil jeho úmysl vykrýt betonem. Jako blesk se ale před ním zjevil Lukáš Endál a přesnou střelou přehodil Petráskovu natahující se nohu. Úvodní dvacetiminutovka se pak dohrávala za stejně vyrovnané hry, jako v předchozích minutách.

Zhruba čtyři minuty po začátku prostřední části nebezpečně střílel Handlovský, brankář Dolejš měl proti jeho razantní střele co dělat. Posléze uháněl na druhou stranu Endál, který byl při samostatné akci faulován a bylo tak nařízeno trestné střílení. Lukáš Endál se rychlým pohybem ramen pokusil brankáře rozhodit. Petrásek na špek neskočil a zachránil hosty od možné druhé inkasované branky. Další obrovskou příležitost měl na holi domácí obránce Novotný. Šikovně se prokličkoval až mezi kruhy, odkud zkusil vypálit, Kotlinou se rozezněl cinkot Petráskovy tyčky. Těsně před prahem poloviny druhé třetiny se stav utkání srovnal. Po slibné akci Radka Novotného se kotouče ujal Petr Hořava a ihned jej vysílal dopředu rozjetému Davidu Tůmovi. Ten se dostal až na úroveň pravého kruhu, odkud si vyhlédl dobře stojícího Kamila Černého, jenž střelou do Dolejšova protipohybu resetoval skóre. Aktivně se v 33. minutě prezentoval Jan Knotek a ve svém oslabení se rychlými kroky vydal dopředu, na připraveného Petráska nevyzrál. Následně musel na druhé straně kluziště zasahovat Dolejš. Ústecký kanonýr Jaroslav Roubík se najednou ocitl sám před brankou, ve snaze procpat puk za brankovou čáru však upadl a zalehnul zasahujícího domácího gólmana. Sudí tak hru přerušil. Krátce na to se do vedení dostali Ústečtí Lvi. Ondřej Holomek zachytil kotouč ve středním pásmu. Bez dlouhého váhání přihrál najetému Miloslavu Čermákovi, který si povyjel až do útočné třetiny, po čemž následovala přihrávka do prostoru pravého kruhu. Zde byl již napřažený Petr Přeučil. Ten se z této pozice trefil přesně mezi Dolejšovy betony. Srovnáno mohlo být ještě pár sekund před zazněním sirény. Endál lišácky obkroužil kolem Petráskovy branky a bekhendem se ji pokusil ze strany trefit, téměř odkrytou klec ale minul. Stejný hráč neklesl na mysli a ještě stačil přihrát na modrou, kde napřahoval Protivný. Vysoko letící střelu schoval Petrásek v lapačce.

Havlíčkův Brod vystřídal po čtyřiceti minutách hry brankáře, do brankoviště se postavil Jaroslav Suchan. Domácí poctivě zabojovali hned v prvních minutách závěrečné dvacetiminutovky. Roman Vondráček zavezl puk do útočné třetiny. Mezi tím na sebe Štěpánek natáhl pozornost tří ústeckých hráčů. Vondráček využil prostoru, zvedl hlavu a přihrál obránci Tomáši Protivnému, který velepřesnou střelou do růžku srovnal. Družina kouče Jiřího Recha se po chvíli radovala znovu. Tomáš Micka u mantinelu vybojoval touš, svižně se vyhnul dvěma bránícím hráčům a šikovně nahodil černou gumu na Petráska. Roman Vondráček zkusil do nahození na poslední chvíli strčit hůl, což mu zařídilo přesné zakončení mezi tyče. Šok pro domácí diváky přišel v závěru 57. minuty. Za Suchanovou brankou se k puku dostal Lukáš Poživil, jenž si ještě objel branku a zasunul jej za záda přesouvajícího se gólmana.

Vyrovnaný stav utkání trval po zbylé tři minuty základní hrací doby. Zákonitě tak následovalo pětiminutové prodloužení. Fanouškům se ale po chvíli naskytl nepříjemný pohled na ležícího Endála. Ve hře se ale stále pokračovalo, na Suchana se úplně sám vydal Handlovský, kterého dobruslující Protivný nedokázal atakovat. Ústecký aktér dotíral hned dvakrát. Domácí gólman byl v pravý čas na pravém místě. Následně se po brodské rozehrávce dostal do brejku Jan Knotek, který vyslal střílenou nahrávku na dojíždějícího Rytnauera, pro něhož ale bylo zpracování puku velmi obtížné, dělovkou z první minul. Tím končilo nerozhodnuté prodloužení.

Svá mužstva mohli fanoušci podporovat o něco déle než obvykle, následovaly totiž divácky atraktivní samostatné nájezdy. Domácí nedokázali proměnit ani jeden. Svůj um ukázali hosté. Nejprve se z gólu radoval Jaroslav Roubík. Posléze si Suchana položil rozjetý Tomáš Sýkora a také proměnil. Vítězný nájezd byl však připsán prvnímu jmenovanému.

Jiří Rech (HC Rebel Havlíčkův Brod): "První třetinu jsme odehráli výborně. Co jsme si řekli v kabině, to jsme plnili dvanáct nebo třináct minut. Potom jsme tam zase začali bláznit a lítat. Druhá třetina nám vůbec nevyšla. Ve třetí třetině jsme to otočili. Byla škoda, že když jsme vedli 1:0, tak jsme nedali trestné střílení. Potom šel Knotek sám na gól. Kdybychom odskočili na dva góly, myslím si, že by se to vyvíjelo jinak. Ale to je kdyby, na to se nehraje. Hraje se to, bohužel dnes pro nás, na góly. Byli jsme o gól horší v nájezdech, a proto jsme prohráli."

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jsme rádi, že jsme zápas zvládli za dva body. Měli jsme ho rozehraný na tři body, ale ze začátku třetí třetiny jsme zaspali. Havlíčkův Brod hrál velice dobře, dobře bruslil a měl hromadu šancí. Nás podržel v bráně Petrásek. Dá se říci, že ke konci zápasu se hra přelévala nahoru - dolů. Utkání přišlo do prodloužení, my jsme tam ještě ustáli oslabení a dali jsme tyčku. Jsme rádi, že máme dva body, protože Havlíčkův Brod hrál dobře."