Ústí nad Labem - Do druhého zápasu bez kapitána Jaroslava Roubíka nastoupili Ústečtí Lvi, tentokrát proti Havlíčkovu Brodu. Céčko na hrudi tak měl Zbyněk Sklenička, který dovedl tým Slovanu opět k vítězství. I Rebelům chyběl nejproduktivnější hráč Ladislav Rytnauer, jenž na sever Čech nepřicestoval z důvodu nemoci. Na tříbodovém zisku měl velkou zásluhu Tomáš Rod, který zaznamenal dvě branky a jednu asistenci.
so 29. 12. 2012, Zlatopramen Arena
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:2 0:1, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 23. Rod (Přeučil, Černý), 24. Handlovský (Matai, Rod), 40. Rod (Handlovský, Matai), 45. Daniel Boháč (Přeučil) - 5. Vondráček (Jelínek), 35. Ondráček (Kostourek, Milfait). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7, navíc M. Blažek (HBR) TS [SEK]. Využití: 0:1. Diváci: 2 077. Střely na branku: 48:18 (14:8, 16:8, 18:2). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2. Zakázaná uvolnění: 2:6. Ofsajdy: 5:3. Vyhraná vhazování: 41:24 (13:5, 16:11, 12:8).

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - L. Poživil, Sklenička, P. Hořava, K. Černý, Vl. Brož, Holomek, F. Pavlík, Špelda - R. Kovář, Lapšanský, Ludvík - do 40. D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - P. Přeučil, V. Meidl, Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - A. Jelínek, Ostrčil, Morava, M. Blažek, Soldán, O. Starý - Endál, Knotek, R. Vondráček - Kostourek, Třetina, P. Polodna - do 10. O. Stehlík, P. Štepánek, M. Ondráček - Milfait

V posledním domácím duelu roku 2012 přivítali Ústečtí Lvi ve Zlatopramen Areně celek z Havlíčkova Brodu. Utkání začalo v mírnějším tempu. Ve druhé minutě ohrozili Petráska červenobílí, ale jejich střela se neujala. U branky domácích zůstal ležet hostující Stehlík, který nakonec z hrací plochy odjel po svých, za doprovodu lékaře. V úvodu 5. minuty Poživil zadržel protihráče a odešel pykat za katr. Havlíčkobrodští početní výhodu zužitkovali, když se po čtyřiceti vteřinách trefil Vondráček a zajistil svému celku vedení 1:0. V sedmé minutě se žlutomodří usídlili před Suchanem. To se nelíbilo hráčům z Vysočiny a faulovali. Nejprve se provinil hákováním Štěpánek a o chvilku později Soldán. Domácí tak získali možnost dvojnásobné početní výhody, ale ani jednou Suchana nepřekonali. V 10. minutě Lvi kombinovali v útočné třetině a Rebelové faulovali znovu. Severočeši o tuto výhodu díky nedovolenému bránění Skleničky přišli. Hosté minutovou přesilovou hru neproměnili, ale mladému Petráskovi před bránou „zatápěli“. Pět minut před první sirénou měli bíločervení další početní výhodu. Gólman domácích byl však pozorný a neinkasoval. Tři minuty před koncem úvodní části byl vyloučen Endál, ale ani jeho prohřešek šelmy nepotrestaly.

V úvodu prostředního dějství ujel ústecký Boháč, ale jeho střela skončila v ochranné síti nad ledem. O chvíli později zaútočili modrožlutí znovu. Přeučil si za Suchanovou svatyní počkal na volného Tomáše Roda a ten zavěsil. Stav byl vyrovnán na 1:1. Uplynulo pouhých šestnáct vteřin a fanoušci Slovanu se radovali znovu. Při signalizované výhodě propálil Suchana Handlovský a Ústečané se ujali vedení 2:1. Ve 30. minutě Černý nedovoleně bránil hráče Havlíčkova Brodu a odešel na trestnou lavici. Rebelové se snažili vytvářet gólové šance, ale Petrásek se nenechal překvapit. O chvíli později se před gólmana hostí dostal Sýkora, ale ten kotouč schoval do rukavice. Osm minut před koncem druhé části se hosté řítili na mladíka v brance žlutomodrých. Ten vyjel ze své svatyně a rozklekem u mantinelu puk zastavil. O chvíli později Lapšanský ujel bíločerveným, ale jeho sólovou akci Suchan zneškodnil. Ve 35. hosté kombinovali v útočném pásmu. Kostourek si počkal na dobře postaveného Ondráčka a ten se nemýlil. Skóre tak bylo srovnáno na 2:2. Navýšit vedení pro Ústí mohl ještě Handlovský, když zkusil od modré propálit hostujícího brankáře. Ve 40. minutě se stav měnil znovu. Handlovský přihrál Rodovi a ten se trefil. Ústečtí Lvi se tak dostali do vedení 3:2.

V čase 40:50 hostující Blažek sekl Čermáka a bylo nařízeno trestné střílení. Samostatný nájezd Suchan vychytal. Ve 42. minutě se hosté dostali do protiútoku. Hořava byl za hákování odvelen na dvouminutový odpočinek. Hokejisté z Vysočiny tuto výhodu ale nevyužili. Naopak při návratu Hořavy z trestné lavice musel Suchan vyjet z brány, aby zabránil jeho střele. Ve 45. minutě hosté ve středním pásmu chybně rozehráli. Přeučil kotouč poslal Boháčovi, který vymíchal gólmana Havlíčkova Brodu. Suchan nestačil zareagovat a puk skončil v jeho síti. Ústečané tak zvýšili náskok na 4:2. Deset minut před koncem třetí třetiny Havlíčkobrodští čarovali v útočném pásmu. To se nelíbilo Meidlovi, který zadržel protihráče a vysloužil si dvouminutový trest. Hosté z Vysočiny si během početní výhody téměř žádnou šanci nevytvořili. Naopak následně díky faulu Ondráčka oslabili. O necelou půlminutu později se vrátka na trestnou lavici hostí otevřela znovu. Tentokrát se šel zchladit za sekání Morava. Ani dva muži v poli navíc Slovanu nepomohli. Navýšit poté mohl ještě Rod, ale kotoučem trefil síť nad ledem. Rebelové se v závěru snažili zabojovat, ale bez úspěchu. Šest vteřin před koncem vyloučil sudí Štěpánka za sekání, ale na stavu se už nic nezměnilo. Tři body za výhru tak zůstávají v Ústí nad Labem.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Havlíčkův Brod je těžký a nepříjemný soupeř. Věděli jsme, že poslední dobou má dobré výsledky, ale na to jsme byli připravení. Hodně jsme bruslili, měli jsme sílu a byli jsme dobří v koncovce. Jsme spokojení s výsledkem 4:2, ale nespokojení s tím, že jsme přes tři minuty hráli přesilovou hru pět na tři a nedokázali jsme vstřelit jediný gól. Hráči dostanou nyní volno, sejdeme se opět 1. ledna 2013 v 15:00 hod. V lednu nás čeká jedenáct zápasů, bude to náročné. Měli jsme ale výhodu, že jsme v prosinci nehráli s Berounem a mohli tři dny tvrdě potrénovat. Máme dost sil, věřím, že se to projeví v rozhodující fázi sezóny."

Jiří Rech (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Přijeli jsme do Ústí nad Labem v komplikované sestavě, hráli jsme pouze na tři pětky. Chyběl nám z důvodu nemoci nejproduktivnější hráč týmu Ladislav Rytnauer, dále také například Pavel Musil. Myslím si, že jsme byli domácím důstojným soupeřem. První dvacetiminutovku jsme vyhráli, prezentovali jsme se v ní dobrým výkonem. Důležité bylo, že jsme ubránili dvojnásobné oslabení. Ve druhé části začal být soupeř lepší a vytvořil si spoustu šancí. Škoda, že jsme inkasovali gól do šatny, kdyby byl před třetí třetinou stav 2:2, utkání mohlo dopadnout jinak. V posledním dějství jsme nevyužili dvě přesilové hry. Projevilo se také, že Ústečtí Lvi hráli po Vánocích teprve první zápas. Do nového roku půjdeme s tím, že bychom se rádi pohybovali okolo pátého místa, mančaft na to má. Je třeba porážet ty, kteří jsou v tabulce pod námi."