Šumperk - Třetí čtvrtinu základní části uzavřeli Ústečtí Lvi výhrou 4:3 na ledě Salithu Šumperk, kterému v předchozích dvou vzájemných zápasech této sezóny podlehli. Stejně jako v minulých letošních utkáních i tentokrát v souboji Draků a Lvů zvítězil tým, který nevstřelil první branku v zápase. Dva góly zařídil ústecký forvard Petr Přeučil.
st 9. 1. 2013, Zimní stadion Šumperk
DRACI PARS ŠUMPERK
3:4 1:3, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Hulva (Novotný), 30. Brunec (T. Sedlák), 35. T. Sedlák (A. Sedlák) - 12. Přeučil (V. Meidl, Daniel Boháč), 13. Poživil (Roubík, Kovář), 19. Přeučil (Daniel Boháč, Holomek), 41. Roubík (Kovář, Poživil). Rozhodčí: Jeřábek ml., Jeřábek st. - Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 842. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala - A. Sedlák, M. Novotný, Gewiese, J. Tesařík, Pastor, T. Sedlák, Bail - Plášek, A. Staněk, R. Meidl - Finsterle, M. Hlinka, Skoumal - A. Červenka, Brunec, Hulva - Cink

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - L. Poživil, do 40. Smetana, Vl. Brož, P. Hořava, do 40. Vobořil, Holomek, F. Pavlík, Špelda - R. Kovář, Roubík, Ludvík - M. Čermák, do 40. Lapšanský, Sklenička - P. Přeučil, do 40. V. Meidl, Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský

Ve druhém domácím utkání tohoto roku přivítali aktuálně jedenáctí Draci ze Šumperku mužstvo ze severních Čech, tedy ústecké Lvy, kteří se nachází na třetím místě prvoligové tabulky. Vzájemné zápasy před tímto duelem hovořily ve prospěch Draků, neboť ti dokázali vyhrát oba předešlé duely.

Do samotného utkání vstoupili aktivněji domácí hokejisté, když se ve třetí minutě prvním přesným střeleckým pokusem prezentoval Tomáš Sedlák, jelikož pálil ale z velmi ostrého úhlu, ústecký gólman si tímto pokusem bez problémů poradil. Ústečtí se do první vyložené šance dostali v sedmé minutě, když se Ludvík prosmýkl skrze šumperskou obranu a řítil se sám na Štůralu. Ten však svým pohotovým zákrokem lapačkou znemožnil Lvům se dostat do vedení. Na konci osmé minuty byl za faul kolenem na trestnou lavici poslán hostující Sklenička a Šumperk tak dostal možnost přesilové hry, kterou následně využil. Domácí osmadvacetiletý útočník Hulva se chopil kotouče za vlastní bránou a po vynikající individuální akci jej dovezl až za Petráskova záda.

Domácím vedení nevydrželo příliš dlouho, o dvě minuty později po nepřehledné situaci před Štůralovou bránou dotlačil puk do sítě Přeučil. To ale nebylo ze strany hostů vše. Ve 13. minutě se po nedorozumnění domácí obrany ke kotouči dostal Roubík, s jeho střelou si sice Štůrala ještě poradil, ale na následující Poživilovu umístěnou střelu pod břevno již nestačil, hosté se tak poprvé v zápase dostali do vedení.

Do konce první třetiny zbývaly necelé dvě minuty, když se ke kotouči v útočném pásmu hostů dostal Boháč, jenž vyslal nádhernou přihrávku na Přeučila, který následně propálil vše, co mu v cestě stálo. Hosté se tak dostali do dvoubrankového trháku. Do kabin se odcházelo za stavu 1:3 z pohledu domácího týmu.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, když se do zakončení dostal Roubík, Štůrala si však s jeho zápěstním pokuse věděl rady. Ve 29. minutě byl na trestnou lavici za držení poslán ústecký Přeučil, šumperští hokejisté tak měli k dispozici další přesilovou hru. Domácí se následně usadili v útočném pásmu. Nejprve vypálil Tomáš Sedlák, načež se ke kotouči dostal Brunec, jenž si svým pohybem vylepšil palebnou pozici, kterou dokonale využil. Svoji střelou nedal dezorientovanému Petráskovi žádnou šanci. Šumperka tak snížil na rozdíl jedné branky. Ve 35. minutě se domácí dočkali vyrovnání, když po přesné přihrávce Adama Sedláka se do kotouče se vší vervou opřel jeho jmenovec Tomáš a propálil vše co mu v cestě stálo.

Ve 37. minutě se po chytrém vystižení ústecké rozehrávky dostal do samostatného úniku Červenka, ale jeho zápěstní střelu Petrásek vychytal. Po druhé siréně svítil na světelné tabuli nerozhodný stav 3:3.

Snový úvod do třetí třetiny zažili hosté, když již po 40 sekundách hry ujel šumperské obraně Roubík a následně svým zakončením nedal Štůralovi šanci. Hosté se tak znovu ujali vedení. V 50. minutě se dobré střelecké pozice dostal šumperský Staněk, ale jeho pokus zápěstím mířil jen pár centimetrů mimo ústeckou klec. Na vyloženou šanci si šumperští hokejisté počkali až do 57. minuty, když se Hulva ocitl sám před Petráskem, ale i přes to, že ústecký strážce klece již ležel, jej domácí forvard nedokázal překonat. Šumperk tak promarnil obrovskou šanci na vyrovnání. V poslední minutě utkání zkusili domácí hru bez brankáře, ale ani tento tah k vyrovnání nevedl.

Všechny tři body si tak domů odváží hokejisté Ústí, kteří ztrácí na druhou Olomouc tři body, Draci zůstávají na jedenáctém místě.

Zdeněk Moták (Salith Šumperk): "Z nedůrazu před brankou dnes padly první tři góly našeho soupeře. Ústí nad Labem si před naším brankovým prostorem vytvořilo veliký tlak a závar. Je třeba říct, že je velice dobré směrem do útoku a také plno kluků, kteří mají zkušenosti a umí to s kotoučem. Po první třetině z naší strany proběhla i malá změna v sestavě. Poté nás ale vytrestala drobná chyba, ze které padla rozhodující branka. I takové chyby bohužel rozhodují o výsledku."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do Šumperka jsme odjížděli s pokorou a cílem vybojovat tři body, protože v obou předešlých zápasech jsme byli lepším mužstvem, ale hrubými chybami jsme vždy prohráli. V úvodním dějství jsme sice brzy inkasovali, ale v další fázi jsme byli lepším mužstvem, měli jsme velké množství šancí. Výsledkem byly tři vstřelené branky do sítě domácích. Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně, vytvořili si čtyři tutové šance, ale branky dával soupeř. Do třetí části jsme mužstvo stáhli na tři pětky a hned v prvním střídání po krásné akci vstřelili rozhodující gól. Ve zbytku utkání jsme výsledek kontrolovali a nepouštěli domácí do žádné větší šance. Celé mužstvo zaslouží pochvalu a všichni doufáme, že prodloužíme vítěznou šnůru i v dalších utkáních."