Písek - Po domácím souboji s lídrem tabulky zajížděli svěřenci Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše k utkání 47. kola I. hokejové ligy ČR na led celku z opačného pólu tabulky, do Písku. Do střetnutí vstoupili lépe Lvi, kteří nakonec dokráčeli k pohodovému vítězství 4:1. Ve 27. minutě zahodil možnost skórovat z trestného střílení Milan Vobořil.
so 2. 2. 2013, Zimní stadion Písek
IHC Komterm Písek
1:4 0:1, 1:3, 0:0

Branky a nahrávky: 31. Vaniš (Drtil) - 13. Lapšanský, 27. Kovář (Vobořil), 32. Ludvík (Roubík, Poživil), 38. Matai (Rod, Handlovský). Rozhodčí: Horák - Flégl, Zíka. Vyloučení: 5:7, navíc Ruprecht (PÍS) TS [SEK]. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 380. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

IHC Komterm Písek: Halmoši - T. Drtil, Kužel, Dominik Boháč, Ruprecht, Semrád, Petráček, M. Dvořák, L. Kříž - Ferebauer, F. Vlček, Vaniš - Kotrla, Kubeš, P. Sedláček - Slavík, Kučera, R. Heřman - Homolka, Volf, Markulinec

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Sklenička, Grin, K. Černý, F. Pavlík, Špelda, Šmach, Vobořil - Martin Frolík, Roubík, Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, Laš - Matai, Rod, Handlovský - R. Kovář, Lapšanský, Daniel Boháč

Úvodní dvacetiminutovka se vymykala očekávanému obrazu hry. Písečtí hráči využili liknavějšího nástupu hostů, hýřili pohybem i důrazem a hned několikrát pořádně vystrašili matadora v ústecké brance Orcta. Výsledek ovšem s průběhem hry nekorespondoval. Zatímco Jihočeši žádnou ze svých možností nevyužili, hosté díky Lapšanskému nemilosrdně potrestali hrubku v domácí rozehrávce a ujali se vedení.

Ani v prostředním dějství se písecká družina velkému favoritovi zápasu nepoddala a statečně čelila jeho zlepšenému výkonu. Přesto to byli právě hosté, kteří znovu zahýbali průběžným skóre. V čase 26:02 ještě zazářil domácí gólman Halmoši; Vobořilův samostatný únik po návratu z trestné lavice zneškodnil efektním zásahem lapačkou. Ústecký obránce byl při svém výpadu faulován a dostal příležitost si souboj s píseckým gólmanem zopakovat, situace se však do detailu opakovala. Bohužel pro domácí ale dostal jen o sedm vteřin později luxusní prostor ke střelbě Kovář a Halmoši byl bezmocný – 0:2. O čtyři a půl minuty později dodal střetnutí nový náboj domácí forvard Vaniš – po přímočaré akci obránce Drtila si počínal před Orctem mimořádně důrazně a protlačil puk za brankovou čáru – 1:2. Radost v domácím táboře ovšem bujela jen necelou minutu. Hokejisté od Labe se při vyloučení Heřmana usadili v útočném pásmu a na konci jejich akce stál třetí gól z hole Ludvíka – 1:3. Další hořkou pilulku do vcelku chutného hokejového koktejlu vmíchala 38. minuta, kdy se z mezikruží neomylně trefil hostující mladík Matai a definitivně uklidnil své mužstvo čtvrtým gólem.

Za tohoto stavu už si ostřílený hostující tým nepřipustil žádné starosti a bezpečně dovedl poměrně zajímavé střetnutí k očekávanému konci. Poslední tým tabulky se proti ambiciózní lví smečce prosazoval už jen velmi těžko, a když už se dostal k zakončení, zasáhl spolehlivý Orct. Ani na druhé straně ledové plochy se žádná příležitost neujala, a tak zůstalo v platnosti vítězství Slovanu v poměru 4:1.

Jindřich Setikovský (IHC Písek): "Musím mužstvo pochválit za kvalitní výkon i nasazení, s jakým zápas odehrálo. Tentokrát mu toho příliš vytknout nemůžeme. Rozhodla produktivita a větší šikovnost na straně hostujících hráčů. Soupeř dokázal využít prakticky všechny své opravdu vyložené příležitosti, zatímco my jsme z poměrně solidního množství šancí proměnili jen jednu. Chybělo nám i trochu štěstí, na druhé straně musíme přiznat, že Ústí nad Labem zvítězilo zaslouženě.“

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Naší taktikou bylo hrát z dobře zajištěné obrany a nevrhat se bezhlavě do útoku, to se nám dařilo. Až na několik menších chyb a vyloučení jsem s výkonem mužstva spokojený. Výsledek odpovídá průběhu utkání i předvedené hře."