Beroun/Ústí nad Labem - Ústečtí Lvi sice porazili Beroun i počtvrté v sezóně, tentokrát však až po prodloužení. A to dokonce výsledek museli otáčet, protože po brance domácího Fiedlera z 22. minuty prohrávali. Ve třetí třetině ovšem vyrovnal Frolík a o bonusový bod se postaral Kovář. Slovan si tak před bouřlivou kulisou, o kterou se zasloužilo 158 diváků na berounském stadionu, připsal do tabulky dva body.
st 6. 2. 2013, Zimní stadion Beroun
Medvědi Beroun 1933
1:2pp 0:0, 1:0, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 22. Fiedler (Padělek, Přindiš) - 52. Frolík (Roubík, Laš), 61. Kovář (Lapšanský, Šmach). Rozhodčí: Humpolíček - M. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 5:7, navíc Daniel Boháč (UNL) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:1. Diváci: 279. Střely na branku: 16:51. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Medvědi Beroun 1933: Kůdela - Přindiš, Beneš, Šulc, Malý, Jebavý, Kaláb - A. Padělek, T. Doležal, Plichta - Loskot, Stromko, Videlka - Jonáš, Fiedler, Lenc - Kadlec

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Sklenička, Vl. Brož, do 40. K. Černý, F. Pavlík, Špelda, Šmach, do 40. Vobořil - Martin Frolík, Roubík, do 40. Ludvík - M. Čermák, T. Sýkora, Laš - do 40. Matai, do 40. Rod, Handlovský - R. Kovář, Lapšanský, Daniel Boháč

Velmi nepříjemně začalo utkání s Ústím pro domácí Beroun, který se hned v úvodu musel bránit přesilovce Severočechů, která ale nebyla moc povedená. První zajímavější střely na branku byly k vidění na zimním stadionu Na Ostrově až v sedmé minutě, ale s nahozením s úhlu Koutský neměl problém. Domácí hned vzápětí poslali další dvě střely na ústeckou branku, ale ani ty nebyly přesné. Na druhé straně k největší šanci první periody došlo paradoxně při vlastním oslabení, kdy se dostali Ústečtí do akce dva na jednoho, střelu Lukáše Handlovského odpálil jeden z obránců z brankoviště, kde puk chvíli poskakoval. Z šancí to ale nebylo všechno, Plichta dostal přihrávku před branku, kde byl zcela sám, zakončení mu nevyšlo a stadionem to jen zahučelo.

S koncem prvé části obdržel dvouminutový trest ústecký bek Pavlík a za další minutu ho doplnil jeho kolega z obrany Vobořil a Medvědi svou šanci na skórování ve dvojité převaze využili, když medvědí souhru zakončil Jonáš Fiedler. Domácí mohli za několik okamžiků svoje vedení navýšit, ale poskakující puk odpálil Poživil z brankoviště. Hosté měli šanci srovnat znovu ve vlastním oslabení, kdy Handlovský s Boháčem se dostali do úniku dva na jednoho, přihrávka na druhého jmenovaného se ale nevyvedla a celou akci ukončila. Závěr druhé části se nesl ve znamení šancí na obou stranách. Nejprve domácí šance skončila střelou mimo odkrytou část branky, na druhé straně promáchl v dobré šanci Roubík.

Úvod třetí části se lépe vyvíjel pro hosty, kteří si zahráli přesilovku a vytvořili si velké šance, které ale Kůdela dokázal zlikvidovat i potřebnou dávkou štěstí. Ústí mělo i nadále velkou snahu o vyrovnání, které mohlo přijít v polovině třetí části. Šmach si jako obránce sjel pro kotouč do rohu a po vyjetí před branku pálil dobře, ale Kůdelovi pomohl na brankové čáře stojící obránce. Slovan na kýžené vyrovnání dosáhl, když se mu povedlo skórovat také v přesilové hře. Už po sedmi vteřinách využil přesilovku Martin Frolík. Ústí v závěru mělo šance zápas obrátit, ale to se nepovedlo a po zásluze se po šedesáti minutách body dělily.

Za vyrovnaného stavu utkání tedy dospělo do prodloužení, které skončilo dříve, než pořádně začalo. Zaváhání v rozehrávce využil Robin Kovář a po objetí branky zakončil! Ústí si tak odvzelo bonusový bod z vyrovnaného střetnutí.

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): "Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že získáme bod, tak bychom byli spokojení. Ale vzhledem k průběhu utkání nás to docela mrzí, protože o druhý bod jsme se v podstatě vůbec nepoprali, protože jsme udělali dvě obrovské chyby během deseti vteřin a druhý gól Ústí nad Labem věnovali. I když byli Lvi v závěru utkání lepší a měli drtivý tlak, dokázali jsme odolat, protože jsme hráli s velkým nasazením."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V úvodu utkání jsme dostali možnost přesilové hry, ale početní výhodu jsme sehráli velmi špatně, bez jediného ohrožení branky soupeře a od toho se odvíjela celá úvodní třetina. Chyběl nám pohyb, nedohrávali jsme hráče soupeře, vázla kombinace. Po bouřce o první přestávce se náš projev hry zlepšil, ale až poté, co jsme po zbytečných faulech inkasovali branku v oslabení při hře tři proti pěti. Pořád to ale mělo hodně daleko k optimálnímu výkonu. Hru, kterou si představujeme, jsme začali produkovat až ve třetí části, kdy jsme sestavu stáhli na tři pětky. Výsledkem byl vyrovnávací gól, když jsme během sedmi sekund využili přesilovou hru. V další fázi jsme měli několik šancí utkání rozhodnout, ale Beroun podržel brankář Kúdela. V prodloužení se hrálo pouze pár sekund, protože po chybě domácích rozhodl Robin Kovář. S výkonem mužstva nejsme v žádném případě spokojeni."