Ústí nad Labem - K utkání 50. kola I. hokejové ligy ČR zavítal do Zlatopramen Areny Most. Severočeské derby začalo velmi opatrně, úvodní část skončila bezbrankově. Následně se dvěma přesnými zásahy blýskl bývalý hráč Mostu Martin Frolík, jenž nakonec zaznamenal ještě jednu asistenci. Jeho spoluhráč z útoku Marek Laš si připsal na své konto dokonce čtyři kanadské body (1+3). Zbytek utkání měl Slovan více méně pod kontrolou, hlavní rozhodčí ještě domácím neuznal dvě branky, když první odvolal pro postavení mimo hru a druhou pro kopnutí.
st 13. 2. 2013, Zlatopramen Arena
MOSTEČTÍ LVI
6:2 0:0, 3:1, 3:1

Branky a nahrávky: 22. Frolík (Laš, Sklenička), 24. Frolík (Laš, Sklenička), 31. Laš (Holomek, Roubík), 44. Tůma (Špelda, Rod), 55. Roubík (Laš, Frolík), 59. Lapšanský (Daniel Boháč) - 31. Jurčík (Tomeček, Nevyhoštěný), 42. Gengel. Rozhodčí: Pavlovič - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6, navíc Kuběna (MOS) TS [PAP]. Využití: 1:0. Diváci: 1080. Střely na branku: 48:25 (9:7, 18:7, 21:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2. Zakázaná uvolnění: 2:3. Ofsajdy: 2:1. Vyhraná vhazování: 42:19 (12:6, 17:7, 13:6).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, Sklenička, Vobořil, Šmach, Vl. Brož, Špelda, Holomek - Martin Frolík, Roubík, Laš - R. Kovář, Lapšanský, Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský - D. Tůma

MOSTEČTÍ LVI: Volke - Parýzek, Pavlů, M. Rohan, Tomeček, Havelka, od 40. Čechura, Fedorov, Hora - Bojer, J. Divíšek, J. Heřman - Vaněk, Slavíček, J. Kloz - Nevyhoštěný, Nedrda, Jurčík - Skvortsov, Gengel, Kuběna

Utkání začalo velmi opatrně. Jako první se ke střele dostal Lapšanský, který se snažil protlačit puk přes Volkeho. Gólman hostí ale svou klec uhlídal. Po třech minutách hry usedl na trestnou lavici jeden ze žlutomodrých, a Most tak měl k dispozici přesilovou hru. Lvi během oslabení s přehledem vyhazovali puk mimo své obranné pásmo. Baník tím pádem neměl šanci usadit se v útočné třetině. Pak si přesilovku zahráli i domácí. Ústeckým hráčům se sice dařilo držet se nějakou dobu před Volkeho bránou, ale ke střelám se příliš často nedostávali. Tato perioda přinesla i další vyloučení. Sudí poslal k časoměřičům ještě dva hostující a dva domácí hráče. Ani jeden trest však neovlivnil stav zápasu.

Na začátku druhé části padla konečně první branka. Díky ní se do vedení dostalo Ústí nad Labem. MARTIN FROLÍK dostal přihrávku do mezikruží a svou tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. O chvíli později šel Baník do čtyř a Lvi jejich oslabení využili. Sklenička najížděl po levé straně kluziště do útočné třetiny, poslal kotouč zadovkou na Laše, který s přehledem předal puk dál na MARTINA FROLÍKA a ten se opět nemýlil – 2:0. Most se pak několikrát pokoušel ohrozit svatyni domácího celku. To se mu zprvu nedařilo, ale nakonec dokázal snížit na 2:1 ONDŘEJ JURČÍK. Na tuto branku mělo Ústí rychlou odpověď. Žlutomodří se usadili v prostoru před Volkem, Holomek vyslal od modré nenápadnou střelu – tu mostecký brankář vyrazil, což ale byla chyba, protože byl nakonec nadvakrát překonán MARKEM LAŠEM. Ke konci této třetiny měli ještě příležitost navýšit stav Handlovský a Matai, jenže ti na Volkeho nevyzráli.

Do poslední části vstoupili Lvi velmi aktivně. I přesto, že nějakou dobu atakovali branku hostí, byl to právě Most, kdo vstřelil branku. Jejím autorem byl LADISLAV GENGEL, který se po napadení domácí rozehrávky probojoval k Orctovi, jehož následně překonal. Ústí se ovšem nenechalo zastrašit. O několik vteřin později objel Špelda Volkeho klec, nahrál DAVIDU TŮMOVI, který číhal u brankoviště a úspěšně zakončil 4:2. Domácí mohli šest minut před koncem vést už 5:2, jenže branka nebyla uznána, protože byl puk za brankovou čáru kopnutý nohou. Netrvalo dlouho a žlutomodří si stejně vydobyli tříbrankový náskok, a to když JAROSLAV ROUBÍK skóroval bekhendem z mezikruží. Slovan mohl ještě navýšit stav. Lapšanský totiž po Kuběnově zalehnutí kotouče v brankovišti absolvoval v čase 58:15 trestné střílení, při němž ale neuspěl. Po dalším vhazování si však ADAM LAPŠANSKÝ spravil chuť, když se mu nakonec podařilo prostřelit gólmana Baníku a upravit skóre na konečných 6:2.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "S výsledkem utkání jsme spokojení. Měli jsme problémy v obraně, po první nerozhodné třetině jsme se rozjeli a zaslouženě vyhráli. Nikdo nechtěl ze začátku střetnutí udělat chybu, něco jsme si o přestávce řekli a od druhé části se to zlepšilo. Martin Frolík i Marek Laš se proti Mostu hodně prosazovali, ale je důležité, aby i ostatní pětky přidávaly góly, i když ve středu k tomu také přispěly. Sestava na play-off už je z 90 procent narýsovaná, zbývá doladit detaily. Je pravděpodobné, že v posledních dvou kolech základní části za nás nastoupí mladí hráči, co nyní hráli v Děčíně. Jedná se například o Jakuba Grina a Jakuba Pořického."

Kamil Kašťák (HC Most): "Povedla se nám první třetina, kterou jsme odehráli dobře. Drželi jsme se taktiky, neinkasovali jsme gól. O osudu utkání rozhodl začátek druhé části, kdy jsme nebyli disciplinovaní, soupeři se povedlo odskočit na rozdíl dvou branek. Podařilo se nám snížit, ale následně jsme inkasovali na 1:3 z našeho pohledu. V závěrečném dějství jsme se s výsledkem snažili něco udělat, přeházeli jsme útoky. Na začátku třetí třetiny jsme se opět Lvům přiblížili na jeden gól, ale domácí vstřelili čtvrtý gól, byli na ledě páni a dokázali si již zápas pohlídat. Z našeho pohledu se dá říct, že jsme střetnutí nezvládli. Jdeme zápas od zápasu, nyní se musíme připravit na Olomouc, zkusíme překvapit."