Ú s t í n/L. - Ústecký juniorský tým odehrál třetí zápas NOEN extraligy juniorů. Do Ústí přijel tým Brna. Hosté se zdrželi na dálnici, a tak zápas začal o 20 minut později. Lvíčata se po první třetině dostala do vedení 2:0. Druhá perioda se jim ale vůbec nepovedla, Kometa srovnala krok. Třetí dvacetiminutovka byla v režii hostů. Brněnský Novák zhatil žlutomodrým plány na prodloužení, protože v 50. minutě rozhodl zápas. Poslední minuty byly velmi hektické, domácí vrhli všechny síly do útoku, jenže ani to na zisk bodu nestačilo.
čt 13. 9. 2012
HC Kometa Brno
2:3 2:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 16. Grin (Kubáč, Musil), 16. Bačák (Piewak) - 23. Dujsík (Sedlák, Mrázek), 29. Raška (Pospíšil), 55. Novák (Mrázek). Rozhodčí: Wagner - Hanzlík, Podrazil. Vyloučení: 7:7, navíc Beneš (KOM) 10 min. NESP. Využití: 1:1. Diváci: 137. Střely na branku: 34:49. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Zdvořáček, Smetana, Ságer, Holeček, Vegner, Neumann, Málek - Fojt, Kubáč, Hanzl, Piewak, Štěpánek, Bačák, Strnad, Pořický, Musil, Jindřich, Janák

HC Kometa Brno: Klimeš - Pecen, Dujsík, Peslar, Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Kozlík, Novák, Boček, Buhaj, Janoušek

Úvod zápasu se nesl v duchu faulů. Hráči hodně porušovali pravidla, takže trestné lavice se rychle plnily. S týmy to bylo jako na horské dráze, hrál se takový „hurá“ hokej. První se dostala do velké šance nová posila Lvíčat, Ondřej Kubáč, jeho střela postrádala přesnost. V 16. minutě se puku ujal Jakub Grin, který prostřelil betony brankáře. Jednalo se o krásný přesilový gól. Jakub Grin umí střílet od modré, což ukázal i v tomto zápase. Následující gól padl o 7 vteřin později. Autorem branky byl Vladimír Bačák. Ústečtí zavezli puk před branku, zmocnil se ho Bačák a domácí útočník dorazil svou vlastní střelu. Stav utkání byl 2:0.

Hned ze začátku druhé třetiny se Ústí dostalo do oslabení 3:5. Brno využilo přesilovou hru a v čase 22:26 se mohlo radovat z branky, o kterou se postaral Tomáš Dujsík. Brno snížilo na 1:2. Lvíčata začala neuvěřitelně zmatkovat. Probíhala 29. minuta, když se k puku dostal Raška, který rozebral ústeckou obranu a vyrovnal na 2:2. Ústí bylo do konce třetiny pod velkým tlakem, Brno se drželo v obranném pásmu domácích. Do konce třetiny žádná další branka nepadla. Po dvaceti minutách to byla plichta 2:2.

Poslední perioda pokračovala obrovským tlakem Komety. Domácí byli v osobních soubojích horší, vždy jim chyběl krok. Ústečtí se ke střele dostávali jen zřídka, a tak se v podstatě čekalo na to, zda žlutomodří udrží remízu či inkasují. Jako pravdivá se ukázala druhá varianta, protože v 55. minutě skóroval Jakub Novák. Severočeši vrhli všechny síly do útoku, stříleli ze všech možných i nemožných pozic, ale vše bylo marné. Když už byl Klimeš překonaný, zachránila ho branková konstrukce. Domácí po mdlém výkonu padli 2:3.