Ú s t í n/L. - Ústecký juniorský tým nezvládl domácí utkání proti Spartě. K dispozici měl celkem více než dvě minuty přesilovku 5 na 3, ani to ovšem na výhru nestačilo. Vzhledem k zápornému skóre jsou žlutomodří na posledním místě v tabulce. Do konce dlouhodobé části zbývá mnoho zápasů, ale teď je situace přinejmenším alarmující.
čt 27. 9. 2012, Zlatopramen Arena
HC Sparta Praha
1:3 1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Štěpánek (Vlach) - 15. Skřivánek (Bodnár, Škop), 24. Eis (Skřivánek, Škop), 50. Preševa (Slavíček, Arnošt). Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 137. Střely na branku: 36:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Zdvořáček, Smetana, Křepelka, Grin, Holeček, Vegner, Neumann, Málek - Megela, Fojt, Kubáč, Hanzl, Piewag, Štěpánek, Bačák, Vlach, Pořický, Jindřich, Janák

HC Sparta Praha: Neužil - Bílek D., Skřivánek, Březina, Veselý, Müller, Bodnář - Arnošt Škop, Brém, Slavíček, Brzobohatý, Eis, Preševa, Matějček, Hampl

Zápas začal ve velkém tempu, oba týmy hrály ze zabezpečené obrany, nechtěly udělat chybu, která by znamenala inkasovaný gól. Jak to už v hokeji bývá, kdo hraje přesilovou hru pět na tři, měl by ji využít. Sparťané rozehráli ukázkovou kombinaci jako z hokejové učebnice. Kotouč putoval po ose Škop, Bodnár až na hůl zakončujícího Skřivánka, který měl velmi snadnou úlohu – dopravit puk do odkryté branky. V závěru třetiny si přesilovku zahrálo také Ústí. Vlach připravil puk do ideální pozice pro Štěpánka, který vstřelil jediný gól svého týmu. Po dvaceti minutách plichta 1:1.

Druhá třetina přinesla opět vyrovnaný hokej. Chvílemi útočili hosté, poté domácí. V čase 23:29 se prosadil Eis. Tento hráč skóruje de facto v každém utkání svého týmu, jeho umění poznal Petrásek, který byl na jeho pokus krátký. Pražané vedli, hlídali si náskok a domácím chyběl nějaký nápad na to, jak přelstít Neužila v brance hostů. Po dvou třetinách 1:2.

Do posledního dějství vstoupili žlutomodří s vědomím, že musí hrát aktivně, aby dokázali vyrovnat. Jenže to se minulo účinkem. Ústí doplácelo na nepřesnosti. Přesilové hry domácím v této třetině nevyšly, chyběla střelba od modré čáry. Naopak hosté hráli v pohodě, v 50. minutě přidali třetí branku. Po hrubé chybě domácí obrany ujížděli dva hosté na Petráska. Slavíčkův pas našel na milimetry přesně Preševu. Ten s obrovskou dávkou štěstí překonal ústeckého gólmana. Domácí vzhledem k prohře klesli v tabulce na poslední místo.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Neměli jsme vůli po vítězství. Možná, že jsme chtěli jen tady v kabině či na střídačce. Herní projev na ledě byl trapný. Hráči si musí uvědomit, že hrajeme o každý bod. Musí hrát s maximálním nasazením. My si hrajeme na hokejisty, a to nejsme.