Ú s t í n/L. - Žlutomodří cestovali k sehrání zápasu 15. kola NOEN extraligy juniorů na led lídra celé soutěže Chomutova. Slovan sice vedl díky brance Mataie,ale ve druhé třetině Piráti řádili, vstřelili čtyři branky, a tak bylo po naději na body. V závěru klání na 2:5 snížil Janák. Ústí se dál potácí na posledním místě tabulky.
čt 25. 10. 2012
Piráti Chomutov
5:2 0:1, 4:0, 1:1

Branky a nahrávky: 29. Huňady (Peštuka, Hejcman), 30. Hlava (Chrpa, Hammerbauer), 30. Novák L., 39. Šulák (Novák J, Novák L., 53. Novák L. (Novák J., Deveri) - 12. Matai (Fajgl, Petrásek), 60. Janák (Vlach). Rozhodčí: Pavlovič - Frodl, Zavřel. Vyloučení:5:10. Bez využití. V oslabení:0:1. Diváci: 110. Střely na branku: 46:15. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

Piráti Chomutov: Dovina - Drobný, Havel, Horváth, Pelc, Tejnor, Šulák - Chrpa, Deveri, Fronk, Hammerbauer, Hejcman, Hlava, Huňady, Lehnert, Novák J, Novák L., Peštuka

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Holeček, Málek, Motejlek, Ságer, Vegner, Zdvořáček - Bačák, Dostálek Faigl, Fojt, Hanzl, Janák, Kubáč, Kuchynka, Matai, Piewak, Vlach, Štěpánek

Zápas začal v pomalém tempu. Prvním kdo probudil diváky byl až ve dvanácté minutě Jakub Matai, který využil zaváhání v chomutovské obraně. Chomutov dlouho dorážel na ústeckou obranu, ale nemohl se prosadit. Ústecké podržel i brankář Petrásek.

Chomutov vše otočil během famózních dvou minut ve druhé třetině, kdy se postupně trefili Patrik Huňady, Nicolas Hlava a z trestného střílení i Lukáš Novák. Druhou třetinu pak zakončil další brankou Libor Šulák.

Třetí třetina již byla opět v o něco pomalejším tempu. Přesto se oběma týmům podařilo vstřelit branku. Nejprve se na chomutovské straně prosadil znova Lukáš Novák a v závěru korigoval skóre Janák. Ústečtí na domácího gólmana vyslali pouze 15 ran, což je žalostně málo.

Jan Hammerbauer (kapitán Pirátů Chomutov):

Trenéři juniorů se po zápasu odhodlali k zajímavému kroku a na pozápasové hodnocení mi přivedli kapitána Honzu Hammerbauera. Ten k zápasu řekl, že i když Piráti utkání dobře začali, dostali bohužel z ničeho nic branku a pak se dlouho trápili. Po vyrovnání se ale hra domácích rapidně zlepšila. Ústecký brankář (Petrásek) chytal dobře, chytil mi i trestné střílení. Nám to tam naštěstí pak začalo padat i díky zlepšenému bruslení. Podle mě jsme dnes sehráli dobrý zápas.

Milan Skrbek (trenér HC Slovan Ústečtí Lvi):

Neděláme si velké ambice, naším cílem je se hlavně zachránit. Zkoušíme to každý zápas a chceme postupně sbírat nějaké ty body. V první třetině jsme hráli dobře, podařilo se nám i vstřelit branku. Soupeř měl ale několik dobrých šancí a při nás stálo štěstí. To ale k tomu patří a musíte ho i občas mít. Když není, nedá se vyhrávat.Jak jsme ale dostali první branku, tak jsme se sesypali. U nás je to už takovým folklórem že dostaneme branku a přestaneme hrát. Pak dostaneme další a je po zápase.