Ú s t í n/L. - Hokejisté juniorky odehráli další utkání na ledě soupeře. V zápase proti Spartě se svým sokem drželi krok první dvě třetiny. V posledním dějství Pražané dostali puk do branky Nováka hned třikrát. Hvězdou zápasu se stal domácí Brzobohatý, který si připsal pět kanadských bodů za tři góly a dvě asistence.
so 8. 12. 2012
HC Sparta Praha
7:2 2:1, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 16. Merta (Brzobohatý, Teubner), 18. Brzobohatý (Merta, Vítek), 23. Eis (Brzobohatý), 38. Dvořáček (Procházka), 49. Dvořáček (Procházka), 53. Brzobohatý (Merta), 53. Brzobohatý (Merta, Skřivánek) - 13. Jindřich (Navarra, Piewak), 21. Faigl (Bulva, Kubáč). Rozhodčí: Lacina - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 7:2.

HC Sparta Praha: Bílek - Vítek, Skřivánek, Havlena, Březina, Veselý, Müller, Bodnár, Teubner, Pokorný, Brzobohatý, Eis, Arnošt, Matějček, Merta, Sekerka, Dvořáček, Procházka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Motejlek, Zdvořáček, Smetana, Křepelka, Fojt, Kubáč, Hanzl, Piewak, Ságer, Bačák, Navarra, Faigl, Dostálek, Jindřich, Neumann, Bulva.

Úvodní třetina utkání nabídla spíše opatrný hokej. Ani jeden z obou soupeřů nikam příliš nespěchal, šancí bylo pomálu. Poté se z ničeho nic octl sám před brankou Brzobohatý, brankář Novák však svůj tým podržel brilantním zákrokem a nedovolil domácím otevřít skóre. Domácím se po dvou ubráněných oslabení naskytla možnost hrát přesilovku padesát devět vteřin v poměru pěti proti třem, tu se však využít nepodařilo. A tak přišel trest, po přečíslení tří proti jednomu se prosadil Jindřich. Sparta ale zvládla stav otočit, Merta si najel zpoza branky do střelecké pozice a bekhendem zasunul za Nováka. Nebylo to všechno, za necelé dvě minuty otočil na průběžných 2:1 Brzobohatý, který trefil po pasu přes brankoviště k tyči.

Faigl načal druhou třetinu jako správný kapitán, vyjel si zpoza branky a trefil přesně za Bílka. Holešovičtí poté ale zvýšili důraz a tlak a to přineslo rychle úspěch. Na průběžných 3:2 zvýšil po velkém tlaku v brankovišti Eis. Poté následovala velmi vyrovnaná pasáž hry, kterou „narušil“ až svou brankou po přečíslení Dvořáček.

Sparťané vstoupili do úvodu třetí části opatrně, hostům toho příliš nedovolili. Ústí se nedala zapřít snaha, domácí však působili velmi organizovaně. Po poměrně hluché části se prosadili domácí. Procháka si zkušeně podržel puk a skvěle načasoval přihrávku na najíždějícího Dvořáčka. Skóre poté ještě po objetí branky a následném zasunutí navýšil Brzobohatý. Úspěšný střelec Brzobohatý nestřídal a udělal dobře, hned po dalším buly zakončil povedenou souhru s Mertou sedmým gólem. Domácí střelec vsítil hattrick. V závěru se ještě do úniku dostal Jindřich, svůj únik ale zakončil jen přestřelením bekhendem. Ústí sehrálo dvě třetiny vyrovnaný zápas, v té poslední ale domácí rozhodli o svém triumfu. Lvíčata v Praze prohrála 2:7.

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): Výsledek je dnes parádní, předváděná hra nám ale skřípe. Jsme příliš nervózní, nedaří se nám. Nyní jsou ale nejdůležitější body. Vítězství si vážíme, v dalších zápasech musíme urvat co nejvíce bodů.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Dnešní zápas jsme z části odevzdali. Předešlý čtvrteční zápas byl podobný. Hráli jsme málo aktivně, nebruslili jsme, nehráli jsme do těla. Celkově ta předvedená hra byla špatná.