Ú s t í n/L. - Do Ústí přijel tým Slavia Praha. Od samého začátku se hrál vyrovnaný a rychlý hokej. První branka padla až ve 22. minutě, prosadil se domácí Hanzl. Hosté rychle odpověděli. Poté ale vládlo Ústí. Lvíčata hrála dobře a i díky zákrokům Nováka vyhrála 4:2. Vítěznou branku vstřelil kanonýr Hanzl.
čt 13. 12. 2012
HC Slavia Praha
4:2 0:0, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 22. Hanzl (Fojt, Dostálek), 24. Dostálek (Hanzl, Fojt), 30. Hanzl (Fojt, Dostálek), 54. Faigl (Grin, Smetana) - 23. Tomek (Babka), 49. Semrád (Moravec, Růžička). Rozhodčí: Turčan - Mašek, Rozlílek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Grin, Motejlek, Ságer, Smetana, Vegner, Zdvořáček - Bačák, Dostálek, Faigl, Fojt, Hanzl, Jindřich, Kubáč, Matai, Musil, Piewak,

HC Slavia Praha: Mouček - Leština, Babka, Malý, Rittig, Knot, Jedlička, Brzák, Tomek, Navrátil, Semrád, Presheva, Ryzák, Hložek, Šteiner, Mašín, Hlinka, Moravec, Ptáčník.

Úvodní třetina se odehrála ve velkém tempu, zbytečně se nepřerušovalo, a tak hra měla spád. Činili se oba brankáři. Domácí Novák zneškodnil několik jedovatých střel Pražanů, Mouček zpacifikoval útočné snahy Lvíčat. Do vyložené gólové pozice se nedostal ani jeden z týmů, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vletěli domácí, po pětasedmdesáti sekundách se prosadil domácí kanonýr Hanzl. Sešívaní s odpovědí přispěchali velmi rychle. O minutu později využil Babkovu přihrávku Tomek, který prostřelil Nováka. Ve 24. minutě puk putoval po ose Fojt – Hanzl až ke zcela volnému Dostálkovi, který neměl problém poslat puk do sítě. Krátce před polovinou zápasu se nechal vyloučit hostující Knot. Domácí nabídnutou početní výhodu využili. Pět vteřin před jejím koncem se do puku opřel Hanzl. Jeho pokus rozvlnil síťku za Moučkem. Po dvou třetinách vedlo Ústí 3:1.

Do posledního dějství šli hosté s tím, že mají nejvyšší čas se pokusit o obrat ve skóre. Zvýšili aktivitu. Recept na Nováka hledali až do 49. minuty, kdy do prázdné branky poslal puk Semrád. Rozdíl byl jen o gól, domácí ale nějaké velké drama nedovolili. Ústečtí na pořádnou šanci čekali až do času 53:11. Kapitán Faigl střelou snad z nulového úhlu poslal „své“ do vedení 4:2. Za tohoto stavu zápas skončil.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Hráči dnes bojovali, předvedli kvalitní výkon, vyhráli.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): Byl to vyrovnaný zápas. Domnívám se, že kdybychom hráli do půlnoci, tak další branku nedáme. Oba týmy udělaly přibližně stejně chyb, domácí ty naše využili, my jejich ne. Gratuluji Ústí k zisku bodů.